W Rybniku nie zawiódł jedynie Patryk Rolnicki

Piotr Pietras
Żużel. Zainaugurowana została tegoroczna edycja Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Występujący w grupie A zespół Grupy Azoty Unii Tarnów, w pierwszym turnieju eliminacyjnym, w Rybniku, zajął trzecie miejsce.

Zawody na Górnym Śląsku wygrał Lokomotiv Daugavpils (25 pkt). Kolejne miejsca zajęły Stal Rzeszów (22), Grupa Azoty Unia Tarnów (20), ROW Rybnik (19), KSM Krosno (16) i Speed Car Motor Lublin (13). W turnieju startował także zespół Arge Speedway Wandy Kraków, który nie został sklasyfikowany, gdyż w składzie miał tylko jednego zawodnika, Piotra Pióro (zdobył 6 pkt).

W tarnowskiej drużynie zdecydowanie najlepiej spisał się Patryk Rolnicki, który zdobył 9 pkt (3, -, 3, 3). Pozostałe punkty dla „Jaskółek” uzyskali: Kacper Konieczny 3 (1, 2, u, -), Michał Nowiński 6 (3, u, 1, 2) i Krystian Stefanów 2 (1, 1).

- Po występie w Rybniku pozostał niedosyt, gdyż naszych zawodników stać jest na __jeszcze lepszą jazdę - przyznał trener Grupy Azoty Unii Paweł Baran. - Nie chcę na razie oceniać postawy poszczególnych zawodników, gdyż był to dopiero pierwszy turniej w tym sezonie. Na obiektywne oceny przyjdzie więc czas po trzech-czterech rundach. Jedno jest pewne, naszych zawodników czeka jeszcze sporo pracy. W klubie mają stworzone bardzo dobre warunki, teraz tylko od nich będzie zależało, jak wykorzystają swoją szansę - dodał szkoleniowiec.

Zdecydowanie lepiej powinien pojechać Nowiński, który ma stałe miejsce w I-ligowej drużynie „Jaskółek”. Tymczasem w wyścigu z duetem Stali Rzeszów Nowiński, jadąc na niezagrożonym, drugim miejscu, zanotował upadek.

Warto podkreślić, że zawodnikiem rezerwowym w drużynie z Tarnowa był 17-letni Krystian Stefanów, dla którego turniej w Rybniku był pierwszym oficjalnym występem na polskich torach.

Dzień przed turniejem eliminacyjnym DMPJ w Rybniku, na torze w Świętochłowicach odbył się 41. finał Brązowego Kasku. W zawodach (z powodu opadów deszczu zaliczono tylko trzy serie startów) startował Rolnicki. Tarnowianin zdobył 7 pkt (2, 3, 2) i zajął czwarte miejsce.

Autor: Agencja Informacyjna Polska Press