W Skawinie rywalizowała młodzież

(PAN)
Piłka nożna. Ponad 300 zawodników wzięło udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym w Skawinie z okazji 650-lecia lokacji miasta i 60 lecia tradycji Huty Aluminium.

W turnieju orlików zwycięstwo przypadło w udziale drużynie Milenium Skawina, która dzięki lepszej różnicy bramek zostawiła w pokonanym polu Okocimskiego Brzesko. Trzecie miejsce zajął Piast Skawina, na dalszych miejscach były Piast II i Radziszowianka. Okocimski triumfował za to w zmaganiach skrzatów wyprzedzając UKS Ul Kraków, Milenium Skawina i dwie drużyny Piasta.

W zmaganiach żaków wygrała SP UL Kraków, Milenium zajęło trzecie, natomiast Piast piąte miejsce. Wśród 8-latków najlepsi byli zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, którzy w emocjonującym finale pokonali drużynę Piasta Strzelce Opolskie.

Drużyna z Sądecczyzny była najlepsza również w rywalizacji młodzików – Harnasie Tymbark w pokonanym polu zostawiły drużyny Orła Piaski Wielkie i Piasta Skawina.

Jednym z patronów zawodów było Województwo Małopolskie, które wsparło finansowo przedsięwzięcie w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Szansa”.

Teraz młodzieżowe zespoły ze Skawiny przygotowują się do halowych rozgrywek o mistrzostwo Krakowa, w których nie są pozbawione szans na dobry wynik sportowy, zwłaszcza w najmłodszych kategoriach wiekowych.