W skrócie

RASZ
Na 1000 zł oceniono straty w Miejskim Przedszkolu przy ul. Pilata w Oświęcimiu spowodowane przez nieznanego sprawcę, który wybił szyby w oknach, strzelając do nich z wiatrówki. Zginęły gaśnice

Strzelał po oknach

Na 1000 zł oceniono straty w Miejskim Przedszkolu przy ul. Pilata w Oświęcimiu spowodowane przez nieznanego sprawcę, który wybił szyby w oknach, strzelając do nich z wiatrówki.

Zginęły gaśnice

Z Urzędu Gminy w Kętach nieznany sprawca ukradł trzy gaśnice o wartości 450 zł.

Chwila dla złodzieja

Rower o wartości 1800 zł straciła mieszkanka Brzezinki, która pozostawiła swój jednoślad przed przychodnią zdrowia przy ul. Garbarskiej w Oświęcimiu. Jak twierdziła tylko na chwilę, ale to wystarczyło złodziejowi, aby go ukraść.

Wpadka pod wpływem

W Nowej Wsi na ul. Oświęcimskiej policjanci z kęckiego komisariatu zatrzymali 51-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym (1,80 promila alkoholu). Po sprawdzeniu okazało się, że był on poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Stracona zaliczka

Małżeństwo w Zatorze złożyło na policji zawiadomienie, że padło ofiarą oszustwa przy okazji wniesienia opłaty stanowiącej zaliczkę ubezpieczenia pożyczki przy zawarciu umowy pożyczkowej z firmą pośrednictwa finansowego z siedzibą w Szczecinie. W wyniku niekorzystnego rozporządzenia mieniem straciło 1000 zł.
(BK)

Też skorzystali

Zakończyły się działania w ramach Zintegrowanego Programu Łagodzenia Skutków Restrukturyzacji Górnictwa, Hutnictwa oraz Wielkiej Syntezy Chemicznej. Z programu skorzystała także gmina Bukowno. Otrzymała 399 tys. zł na remont ul. Nowej i odbudowę ul. Reymonta. Całość zadania wyniosła ponad 770 tys. zł, a ulice wzbogaciły się o nową nawierzchnię i chodniki. Roboty ukończono w lipcu tego roku. Do tzw. "programu górniczego" wpłynęło 51 wniosków, dofinansowano zaś 39 na łączną kwotę 19,5 mln zł.

Pogadać o młodzieży

Stowarzyszenie Forum Oświatowe "Klucze" będzie się prezentować na XI Forum Edukacyjnym w Warszawie, organizowanym 7 października przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Forum poświęcone będzie metodom pracy z dziećmi i młodzieżą. Jeden z warsztatów, prowadzić będzie Jolanta Gliwińska, prezes kluczewskiego stowarzyszenia. Zatytułowane ono będzie "Młodzi gniewni = młodzi aktywni". Zaprezentowane zostaną także działania młodzieży, jakie odbywają się w ramach działalności stowarzyszenia, prowadzone tutaj dzięki otrzymywanym grantom. Będą to m. in. grupa break dance, freeride (ekstremalnej jazdy na rowerach), czy capoeira. Forum jest corocznym spotkaniem pedagogów, rodziców, nauczycieli, młodzieży, pracowników samorządowych, na którym dyskutują, jak pracować z młodzieżą.

Słońce w parku

Jeszcze przed zimą w Kluczach ma się zakończyć remont alejek w kluczewskim parku. Część z alejek zamiast nawierzchni asfaltowej będzie pokryta kostką. Wszystkie te tzw. "dzikie" zostaną zlikwidowane. Alejki, które pozostaną, mają rozchodzić się na wzór promieni słonecznych i prowadzić do centralnych miejsc, m. in.: w kierunku restauracji i do sklepu z nabiałem. Prowadzić będą także w kierunku placu handlowego przed "Biedronką", który ma także uzyskać nowy wygląd. Prace te zmierzają w kierunku uporządkowania terenu znajdującego się w bliskiej odległości od ronda, które oddano do użytku w ub. roku.
(GOR)

Postawią mury

Lada dzień rozpoczną się prace przy drugim etapie budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Zarzeczu. Po zasypaniu istniejących fundamentów i wykonaniu z bloczków betonowych ich brakujących części, robotnicy przystąpią do wznoszenia ścian. Mają czas do połowy listopada.
Na zlecenie władz Wolbromia prace będzie wykonywała miejscowa firma "Jura", która zaproponowała cenę 176 tys. 943 zł brutto.
Budowa sali gimnastycznej w Zarzeczu rozpoczęła się przed trzema laty, kiedy wykonano fundamenty sali. Potem prace wstrzymano. Ich wznowienie jest możliwe dzięki środkom z marszałkowskiego "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego" z którego gmina dostanie na ten cel 220 tys. zł. Całkowity koszt tej inwestycji szacuje się na 2 mln 133 tys. zł.
(syp)

Niewypał

W Śleszowicach podczas prac polowych znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Pocisk o długości 60 cm zabezpieczyła policja, a potem zabrali saperzy.

Łapówka

Podczas kontroli drogowej mieszkaniec Tokarni usiłował przekupić funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej, bo na jego ciężarówce znajdowało się źle ułożone i za długie drewno. - Chciał wręczyć policjantom banknot onominalne 50zł. Został zatrzymany. Chcę podkreślić, że będziemy stanowczo reagować na takie próby. To się kierowcom nie opłaca, bo można pójść do więzienia nawet na 8____lat - mówi Wojciech Fluder, rzecznik prasowy KPP.
Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Odpowie przed sądem.

Pijany

W Zawoi policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki golf. Wydmuchał około 1,5 promila alkoholu.

Ochronią

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, na odcinkach dróg gminy Sucha Beskidzka zamontowano bariery ochronne. Stalowe ocynkowane bariery umieszczono na os. Garce, na os. Pikieta, ul. Starzeńskiego, os. Burówka, os. Knapówka. Koszt inwestycji wyniósł ponad 17 tys. zł.

Oddali

Gmina Sucha Beskidzka przekazała nieodpłatnie na rzecz skarbu państwa nieruchomości o łącznej powierzchni 0,8195 ha. Położone przy ul. Makowskiej działki oddano we władanie Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Rozliczyli

Zakończono odbudowę drogi Zasypnica - Zwaliściaki, zniszczonej podczas powodzi. Wykonano regulację koryta rzeki na długości ok. 86 m oraz wykonano roboty zabezpieczające. Koszt zadania wynosi ponad 121 tys. zł; w tym dotacja z MSWiA - 97 tys. zł.
(RASZ)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie