W skrócie

BAJ
Udostępnij:
Przejęli za zadłużenia

Bezpłatne szkolenia

Gmina Trzebinia nabyła, w zamian za zaległości będących w upadłości Zakładów Metalurgicznych "Trzebinia", nieruchomość położoną na terenie zakładów, która jest własnością Skarbu Państwa. Chodzi mianowicie o teren rozciągający się pomiędzy hałdą a budynkami ZM "Trzebinia". Wartość nieruchomości oszacowano na około 106,7 tys. zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - jest to obszar, który można wykorzystać na tereny zieleni urządzonej bądź mieszkalnictwa jednorodzinnego wraz z urządzeniami towarzyszącymi. Zdaniem burmistrza miasta Adama Adamczyka, jeśli w przyszłości udałoby się zlikwidować niebezpieczną hałdę, to w gminie utworzyłyby się znakomite tereny inwestycyjne.

Bezpłatne

szkolenia

Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, którzy są właścicielami gospodarstw rolnych o łącznej powierzchni działek nie mniejszej niż 1 hektar, po przystąpieniu Polski do Unii mają możliwość skorzystania z dopłat bezpośrednich do gruntów rolnych. W najbliższym czasie przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Małopolskiego Oddziału Regionalnego oraz Biura Powiatowego w Chrzanowie będą prowadzić bezpłatne szkolenia, dotyczące możliwości ubiegania się o unijne środki.
Już 5 lutego o godz. 11 w libiąskim magistracie odbędą się warsztaty dla rolników z Libiąża Małego, dzień później - dla zainteresowanych z Libiąża Wielkiego. Z kolei na 9 lutego na godz. 17 zaplanowano spotkanie dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w przedpołudniowych szkoleniach. Natomiast dla rolników z sołectwa Gromiec warsztaty odbędą się w dniach od 10 do 13 lutego w miejscowej świetlicy LCK. Wykaz, w które dni poszczególni gospodarze mogą brać udział w szkoleniu, znajduje się u sołtysa wsi. Z kolei rolnicy z Żarek będą się szkolić w dniach od 16 do 19 lutego w siedzibie OSP. Tu także u włodarza wsi można się dowiedzieć, komu i na który dzień przypada szkolenie.
(ANA)

Szukają

sprawcy kolizji

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi postępowanie w sprawie "zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia". Sprawca, po "pożyczeniu" samochodu, prowadząc go ul. Śląską w Chrzanowie, na wysokości "Energokamu" najechał na przydrożne drzewo i spowodował uszkodzenie pojazdu. Po zdarzeniu zatrzymał dwóch kierowców, chcąc odjechać z miejsca zdarzenia. Jeden z nich - po krótkiej rozmowie - odjechał z miejsca, nie zabierając mężczyzny. Natomiast drugi, kierujący samochodem osobowym prawdopodobnie koloru czerwonego, zabrał go z miejsca zdarzenia. W związku z powyższym chrzanowska policja prosi kierowców tych pojazdów i ewentualnych pasażerów o pilny kontakt telefoniczny pod nr. 6246279 z prowadzącym postępowanie, oficerem dyżurnym pod nr. 997 lub 6246255 albo osobisty w pokoju nr 28 w budynku przy al. Henryka.
(LIZ)

Czekanie

na autopoprawkę

Władze gminy Brzeszcze nadal rozmawiają na temat wygórowanych podwyżek cen wody i odprowadzania ścieków, zaproponowanych na ten rok przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Tychów. - Na razie nieznana jest skala ustępstw, na jakie pójdzie RPWiK. Negocjacje ciągle trwają (choć miały się zakończyć w piątek) i toczyć się będą jeszcze w przyszłym tygodniu. Na razie nie zrobimy nic, dopóki na piśmie nie dostaniemy autopoprawki proponowanych taryf. Wtedy dopiero Rada Gminy będzie mogła ustosunkować się do nowych stawek - powiedział nam Władysław Zawadzki, przewodniczący Rady Miejskiej Brzeszcz.

Straciła portfel

Długo zapamięta wyprawę na zakupy na oświęcimskie targowisko mieszkanka tego miasta. Złodziej przeciął jej torebkę i wyciągnął z niej portfel. Podobno miała w nim aż 900 zł.

I po mercedesie

Nieznani sprawcy ukradli pod koniec ubiegłego tygodnia mercedesa z ul. Szymanowskiego w Brzeszczach. Samochód był własnością Spółdzielni Zaopatrzenia Ogrodniczego. Jego wartość oszacowano na ok. 25 tys. zł.

Groźny wypadek

Kierowcę fiata 125p zaskoczył na ul. Łęckiej w Bielanach (droga nr 948) kierujący starem. Prowadzący ciężarówkę nagle zatrzymał się na ulicy, a dopiero potem zaczął skręcać na teren pobliskiej posesji. Kierowca dużego fiata najechał na niego i w wyniku zderzenia doznał złamania kości czołowej. Nieprzytomnego zabrano go do szpitala. Nie wiadomo jeszcze, czy poszkodowany był trzeźwy.

Najechał

na lublina

Prawdopodobnie zasłabnięcie było przyczyną innego wypadku, do którego doszło na ul. Śląskiej w Babicach. 38-letni mieszkaniec Osieka, który prowadził "malucha", najechał na tył jadącego przed nim lublina. Ranny kierowca fiata 126p został odwiedziony do szpitala.

Rowerem

"na cyku"

-

Być może szczęście miał rowerzysta, którego zatrzymaliśmy na ul. Śląskiej w Babicach, bo przynajmniej nikt go nie rozjechał, gdy wężem szusował po całej szerokości jezdni - mówi Zbigniew Dudka z Sekcji Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Powiatowej Policji. Funkcjonariusze zatrzymali go wcześnie rano. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 prom. alkoholu.
(BAJ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie