Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę 11 lutego rozpoczyna działalność Dyskusyjny Klub Muzyczny w Filharmonii Krakowskiej

OPRAC.:
Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Andrzej Wierciński
Andrzej Wierciński YouTube
W najbliższą sobotę 11 lutego o godz. 16.30 w kawiarni Filharmonii Krakowskiej odbędzie się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego „Wszystko gra” pomysłu Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz. Dawna dziennikarka "Dziennika Polskiego" i autorka książek poświęconych muzyce klasycznej zaprasza do uczestnictwa w spotkaniach wszystkich melomanów i bywalców filharmonicznych koncertów. Dyskusje odbywać się będą w sobotnie popołudnia w godz. 16.30-17.30 i będą poprzedzać filharmoniczne koncerty abonamentowe.

Francja dostarczy broń na Ukrainę. W planach dostarczenie samolotów

od 16 lat

Dyskusyjny Klub Muzyczny ma pokazywać nie tylko, że muzyka jest częścią życia każdego z nas i że można ją odbierać na wiele sposobów, a przede wszystkim, że można o niej mówić w różny sposób.

"W DKM „Wszystko gra” nie będzie podziału na tych, którzy mówią i na tych którzy jedynie słuchają. Wszystkich będziemy zachęcać do rozmów, do dzielenia się swoją muzyczną wiedzą i doświadczeniami, wątpliwościami, muzycznymi emocjami, przeżyciami, wspomnieniami" - zapowiadają organizatorzy.

Każde spotkanie będzie miało swój temat, który powiązany został z programem koncertu odbywającego się po spotkaniu i dzień przed nim. Punktem wyjścia do poszczególnych rozważań stanie się rozmowa z gościem, będącym często wykonawcą koncertu. Będzie to inspiracja do dyskusji, do dzielenia się swoimi muzycznymi fascynacjami i do poznawania nieznanych muzycznych ścieżek.

Gościem pierwszego spotkania będzie solista koncertu - pianista Andrzej Wierciński. Do uczestnictwa w spotkaniach uprawnia bilet na koncert odbywający się bezpośrednio po jego zakończeniu lub abonament koncertowy - zarówno na piątek, jak i sobotę.

Dyskusyjny Klub Muzyczny „Wszystko gra” zdaniem jego pomysłodawczyni i prowadzącej, ma za zadanie zjednoczyć wokół Filharmonii Krakowskiej środowisko melomanów w różnym wieku i różnych zawodów, którzy chcą się spotykać by mówić o muzyce, by wymieniać się doświadczeniami w swojej podróży po ścieżce dźwiękowej. Przyczynić się też może do popularyzacji muzyki i do poznania piękna tej niezwykłej dziedziny.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz to dziennikarka i autorka książek, m.in. „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci” – będącej rozmową z Antonim Witem; „Byłem w niebie” – wywiadu rzeki ze Stanisławem Skrowaczewskim, współautorka „Scherza dla Wojciecha Kilara” oraz „Dla Ciebie śpiewam” - książki o historii Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, która ukazała się także pod jej redakcją. Autorka wywiadów z twórcami sztuki i kultury w ramach spotkań m.in.: „Kod mistrzów”, „Czas na taniec!”, „Krynickie spotkania z artystą”.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz była długoletnią dziennikarka „Dziennika Polskiego”. Obecnie jest felietonistką Radia Kraków i współautorką cyklu audycji „Labirynt Krzysztofa Pendereckiego”. Rzeczniczka festiwali: Muzyka w Starym Krakowie, Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Materia Prima w Krakowie; a także impresario Baletu Cracovia Danza. Kawaler brązowego orderu „Gloria Artis”.

Harmonogram spotkań:
11.02.23, godz. 16.30
„Za co kochamy Mozarta?”
Gość: Andrzej Wierciński

18.02.23, godz.16.30
„Karnawał dźwięków trwa”
Gość: Paweł Wajrak

25.02.23, godz. 16.30
„Roman Palester: znany nieznany”
Gość: Łukasz Borowicz

4.03.23, godz. 16.30
„Czy Henryk Mikołaj Górecki mógłby być Mozartem?”

18.03.23, godz. 16.30
„Blaski i cienie Nowego Świata”
Gość: Alexander Humala

25.03.23, godz. 16.30
„Skriabin: geniusz czy szarlatan?”
Gość: Antoni Wit

15.04.2023, godz. 16.30
„Francis Poulenc: bardziej mnich czy łobuz?”

21.05.2023, godz. 16.30 (wyjątkowo w niedzielę)
„Papa Haydn”

10.06.2023, godz. 16.30
„Mahler: instrument, na którym gra wszechświat”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: W sobotę 11 lutego rozpoczyna działalność Dyskusyjny Klub Muzyczny w Filharmonii Krakowskiej - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski