W sobotę w Nowej Hucie XXIV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika. Kilkuset uczestników na starcie

Jerzy Filipiuk
Jerzy Filipiuk
Zaktualizowano 
Anna Kaczmarz
W sobotę 12 października 2019 r. w Krakowie (Nowej Hucie) odbędzie się XXIV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika (początek o godz. 12.15). Dotychczas (środa) zgłosiło się do niego 486 osób.

Bogdan Włosik został zastrzelony podczas demonstracji przez funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa 13 października 1982 roku przy kościele Arki Pana w Nowej Hucie. Miał wtedy 20 lat, był uczniem III klasy technikum, pracował w Hucie im. Lenina.

Celami sobotniego biegu jest uczczenie pamięci Bogdana Włosika i innych ofiar stanu wojennego, promocja miasta Krakowa i Nowej Huty oraz popularyzacja sportu, biegów rekreacyjno-sportowych, postaw patriotycznych i solidarności społecznej.

Patronat nad imprezą objęła matka zastrzelonego hutnika Irena Włosik. Patronat honorowy nad biegiem sprawują prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec.

Organizator zawodów jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. – Kraków.

Trasa biegu o długości ok. 4,2 km: Brama Główna ArcelorMittal Poland S.A. – Kraków (start) al. Solidarności, Plac Centralny, ul. gen. Wł. Andersa, ul. Ludźmierska, ul. Obrońców Krzyża i brama Technikum Gastronomicznego przy ul. Obrońców Krzyża (meta).
P
W biegu mają prawo startu wszystkie osoby od lat 12 (rocznik 2007 i starsi), które dokonają zgłoszenia przez stronę internetową Solidarności www.krhhts.pl . Wydawanie numerów startowych od godz. 9.30 do 11.00 w dniu startu w dawnym budynku administracyjnym „S” ArcelorMittal Poland S.A. Oddział w Krakowie ul. Ujastek 1.

Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest: a) posiadanie dokumentu tożsamości, b) dla osób niepełnoletnich pisemna zgoda rodziców, c) w kategorii członków NSZZ „Solidarność” przynależność do Związku, (legitymacja związkowa lub zaświadczenie z komisji), d) otrzymanie numeru startowego z chipem.

Podczas odbioru numeru startowego zawodnicy zobowiązani są do podpisania oświadczenia, że ich stan zdrowia pozwala na udział w tym biegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu swojego zdrowia i związanej z nim możliwości uczestnictwa w biegu, zawodnik obowiązany jest we własnym zakresie zasięgnąć przed startem opinii lekarza. Nie posiadanie przez uczestnika biegu numeru startowego i chipa skutkuje nie sklasyfikowaniem.

Zgłoszenia udziału w biegu dokonuje się:
a) wyłącznie internetowo: poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej Solidarności krhhts.pl w zakładce Działalność – Bieg memoriałowy, do 10 października 2019 r. do godz. 20.00 włącznie. Uczestnik biegu odpowiada za prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod rygorem unieważnienia zgłoszenia;

b) zgłoszenia grupowe szkół (klasyfikacja drużynowa) również dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej Solidarności krhhts.pl w zakładce Działalność – Bieg memoriałowy. Opiekun grupy dostarcza do Komisji Sędziowskiej imienny wykaz zawodników z potwierdzeniem od lekarza o zdolności do biegu tych osób oraz pieczątką dyrekcji szkoły – w dniu zawodów przed wydaniem numerów startowych..

c) Siedzibą biura zawodów jest biuro Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”, budynek LTT, pok. 106, ArcelorMittal Poland S.A. Kraków ul. Mrozowa 5, tel. (12) 290-18-19 lub (12) 290-37-72, fax 12 290-37-68.

Uczestnicy ruszają do biegu z linii startu po sygnale podanym przez Organizatora. W czasie startu panują szczególne warunki zagęszczenia zawodników i związane z tym ryzyko potknięcia o innych uczestników i utrata równowagi. Dlatego zawodnicy są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności.

Zawodnicy biegną wyłącznie wyznaczoną przez Organizatora trasą (tylko po jezdni wyznaczonych ulic). Zabronione jest korzystanie z dróg rowerowych i chodników wzdłuż trasy biegu. Zawodnicy biegnący poza wyznaczonym pasem jezdni, po trawniku, po chodniku dla pieszych lub po drodze dla rowerów będą dyskwalifikowani.

Wszyscy uczestnicy bezwzględnie podporządkowują się decyzjom Służb Porządkowych Organizatora i Policji Państwowej.
W związku z elektronicznym pomiarem czasu biegu, czas zawodnika rozliczony jest indywidualnie (czas netto).

Klasyfikacja
Kobiety (K): kat. K-I – rocznik 2007–2006, kat. K-II – rocznik 2005–2003, kat. K-III – rocznik 2002 i starsze, kat. KZ- zawodniczki zrzeszone od rocznika 2001 i starsze, kat. K-Sol – członkinie NSZZ „Solidarność” .

Mężczyźni (M): kat. M-I – rocznik 2007–2006, kat. M-II – rocznik 2005–2003, kat. M-III – rocznik 2002–1987, kat. M-IV – rocznik 1986–1964, kat. M-V – rocznik 1963 i starsi, kat. MZ – zawodnicy zrzeszeni od rocznika 2001 i starsil kat. M-Sol – członkowie NSZZ „Solidarność”.

Uwaga. Uczestnicy z roczników 2001 i starsi zrzeszeni w klubach sportowych w dyscyplinach biegowych LA, biegach narciarskich i biathlonie oraz triathlonie mogą rejestrować się tylko w kategorii zawodników zrzeszonych.

Pierwszym 700 uczestnikom, którzy ukończą bieg, Organizator zapewnia okolicznościowy medal.

Zasady punktacji grupowej dla szkół.
1). Klasyfikacją objęte są szkoły, do których uczęszczają uczniowie biorący udział w biegu memoriałowym.
2). Szkoła ujęta zostaje w klasyfikacji grupowej jeżeli :
a) w podanych wyżej kategoriach lub w jednej z nich zostanie sklasyfikowanych przynajmniej 10 zawodników z danej szkoły.
b) punktacja: za zajęcie miejsca w danej kategorii odpowiednio: 1. miejsce – 15 pkt, 2. miejsce - 12 pkt, 3. miejsce - 10 pkt, 4. miejsce – 8 pkt, 5. miejsce - 7 pkt, 6. miejsce - 6 pkt, 7. miejsce – 4 pkt, 8. miejsce - 3 pkt, 9. miejsce - 2 pkt, 10. miejsce - 1 pkt.
3). O kolejności zdobytego miejsca przez szkołę decyduje większa suma punktów przyznanych za klasyfikację w powyższych kategoriach.
4). Przy równej ilości punktów, o miejscu decyduje ilość wyższych zajętych miejsc objętych punktacją.
5). Premiowane nagrodami są szkoły, które zajmą jedno z 3 pierwszych miejsc.
6). Punktacja szkół obejmuje kategorie: a) K-I, K-II i w kategorii K-III (roczniki 2002 i starsze), b) M-I, M-II i M-III (rocznik 2002 i starsze)

Po zakończenie biegu nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem Bogdana Włosika. Uroczyste zakończenie biegu odbędzie się na placu przed Kościołem Arka Pana. Ogłoszenie wyników, dekoracja i rozdanie nagród nastąpi ok. 30 minut po zakończeniu biegu przez ostatniego uczestnika.

Uczestników obowiązuje niniejszy Regulamin XXIV Biegu i strój sportowy. Wszyscy uczestnicy Biegu są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Podczas biegu i na mecie uczestnicy muszą posiadać przypięty chip i numer startowy. Uchybienia w tym zakresie powodują nie sklasyfikowanie uczestnika biegu.

Pomiar czasu i ustalenie kolejności będą dokonywane systemem elektronicznym. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma chip wbudowany, jego właściwe zamocowanie jest warunkiem wystartowania w biegu i sklasyfikowania. Uczestnicy, którzy pokonają dystans niezgodnie z wytyczoną trasą nie zostaną sklasyfikowani.

Po przebiegnięciu mety i przed rozpoczęciem dekoracji zawodników uczestnik zobowiązany jest do oddania chipu. Numer startowy pozostaje pamiątką zawodnika. Po oddaniu chipa otrzyma bon na posiłek.

Protesty pisemne przyjmuje Komisja Sędziowska na mecie biegu, do 20 minut po zakończonym biegu. Organizator nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób biegających na trasie biegu przed jego rozpoczęciem i po jego zakończeniu. Ze względu na ilość zgłoszeń organizator może dokonać zmian regulaminowych dotyczących pkt. IX niniejszego Regulaminu.

Przed i po biegu zawodnicy będą mieli możliwość skorzystania z przebieralni i szatni w oznakowanych autokarach. Przed startem autokary – szatnie przejadą na linię mety. Zawodnicy otrzymają worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w szatni. Za pozostawione w szatni dokumenty, cenne przedmioty organizator nie ponosi odpowiedzialności.
Organizator zapewnia obsługę medyczną w czasie biegu.

Biegacze opanowali Nową Hutę. XXIII Bieg Memoriałowy im. Bog...

Adam Czerwiński wygrał XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Wło...

Adam Czerwiński najszybszy w XXI Biegu Memoriałowym im. Bogd...

Czytaj także

polecane: Pierwszy Polak połknął elektroniczną pigułkę

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3