W Tarnowie też grano w Nowy Rok. Kawalerowie rozgromili żonatych

Jacek Żukowski
W Nowy Rok grano na boisku Tarnovii
W Nowy Rok grano na boisku Tarnovii Tomasz Schenk
W samo południe Nowego Roku - zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją na stadionie najstarszego tarnowskiego klubu - Tarnovii rozegrany został noworoczny mecz kawalerowie kontra żonaci.

Drużynę Kawalerów stanowili aktualnie występującego w IV lidze zespołu - ekipę rywali byli zawodnicy, wychowankowie klub , m.in. mający występy w ekstraklasie ( Hutnik, Górnik Zabrze) Artur Prokop, grający na zapleczu ekstraklasy jego brat Tomasz (Unia Tarnów, Cracovia), Marcin Gąsior (Unia),Józef Ogorzelec (Okocimski Brzesko) i ojciec Bartka - Kazimierz Kapustka.

Kawalerowie nie dali tym razem starszym panom żadnych szans. W meczu rozgrywanym w czasie 2 x30 minut wygrali wysoko 5:0 (3:0). Pierwsza bramkę o godz. 12.21 zdobył Daniel Przydział. Tym razem nie udało mu się wyprzedzić strzelca pierwszego w roku 2022 gola podczas noworocznego treningu Cracovii -Jakuba Myszora który trafił do siatki o godz. 12.07. Wynik meczu na 2:O podwyższył efektowną przewrotką Francis Bigas. Przed przerwą trafił jeszcze Mateusz Baruch , a po zmianie stron wynik ustalili Łukasz Noga i Krzysztof Kucharczyk.

Niestety, świąteczny mecz " tradycyjnie" zakłócili pseudokibice.