W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Google Maps

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Ulica Dietla
W piątek (9 czerwca) rozpocznie się remont ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej. W związku z tym ul. Dietla, na jezdni w kierunku Grzegórzek, będzie zwężona do jednego pasa ruchu. Wymiana asfaltu zakończy się w niedzielę (11 czerwca) wieczorem.
(TYM)

Stare Miasto
Do 30 czerwca trwa rekrutacja na zajęcia w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana przy ulicy Krupniczej 38. Do wyboru jest ponad 50 propozycji - artystycznych, sportowych i edukacyjnych - skierowanych do dzieci i młodzieży (już od drugiego roku życia). Wypełnione wnioski o przyjęcie na zajęcia można składać w sekretariacie CM, na portierni oraz bezpośrednio u instruktorów prowadzących zajęcia. Kontakt w sprawie zapisów na zajęcia: e-mail: zapisy@cmjordan.krakow.pl; tel.: 12 430-00-15 wew. 237.
(TYM)

Grzegórzki
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Kopernika 27 zaprasza na wyprzedaż nadwyżek roślin. Odbędzie się ona w dniach 9-10 czerwca, w godzinach 10-17 (lub do ostatniego okazu wyprzedawanych roślin). Akcję zaplanowano na dziedzińcu, obok wejścia do ogrodu.
(TYM)

Stare Miasto
Rada Dzielnicy I Stare Miasto dokonała korekty tegorocznych wydatków. Radni z „jedynki” postanowili przeznaczyć 15 tys. zł na remont balkonu, przełożenie płytek chodnikowych na podwórku oraz inne prace remontowe w Przedszkolu Samorządowym nr 4. Natomiast 12 tys. zł zostanie przeznaczone na wymianę okien, malowanie sal oraz inne prace remontowe w Przedszkolu Samorządowym nr 44.
(TYM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Tonie
Rada Dzielnicy IV wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Zieleni Miejskiej o pozyskanie udziałów (po 50 proc.) w dwóch działkach nieopodal zbiegu ulic Łokietka i Jęczmiennej. Działki te dzisiaj należą w połowie do Skarbu Państwa, a w połowie do osób prywatnych. Nabycie udziałów od prywatnych właścicieli pozwoli - czego chcą radni „czwórki” - na zagospodarowanie całości tego terenu pod ogródek jordanowski dla mieszkańców Toń. Jak argumentują radni, obecny ogródek jordanowski dla dzieci z osiedla Tonie zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy Łokietka, a jego wyposażenie wymaga gruntownej modernizacji. Zmiana lokalizacji ogródka pozwoliłaby stworzyć bezpieczną i komfortową przestrzeń dla dzieci i rodziców.
(MM)

Prądnik Biały
Jeszcze do 16 czerwca można składać uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Azory - park”. Uwagi można wnosić: na piśmie w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta, pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków, za pośrednictwem platformy teleinformatycznej ePUAP lub w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
(MM)

Zwierzyniec
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że dzisiaj w godz. 9-14, z powodu prac modernizacyjnych dotyczących sieci wodociągowej, nastąpi czasowa przerwa w dostawie wody dla ulic: Rzepichy, Kosmowskiej i Jagiełka. Przypominamy, że komunikaty o planowanych wyłączeniach wody i awariach można sprawdzać na stronie: www.wodociagi.krakow.pl.
(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Prokocim
Do publicznego wglądu właśnie został wyłożony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Prokocim - obszar parkowy”. Obejmuje on ponad 56 ha w obrębie ulic: Wielickiej, Prostej, Dygasińskiego, Nad Potokiem, Bieżanowskiej, Jerzmanowskiego, Lilli Wenedy i Żabiej. Ma na celu ochronę parków miejskich i zabezpieczenie tej zieleni przed zabudową, w granicach tego planu znajdują się bowiem tereny rekreacyjne: park Lilii Wenedy i park Jerzmanowskich. Projekt jest wyłożony do 4 lipca, a uwagi do niego można składać do 18 lipca. Natomiast dyskusję publiczną nad rozwiązaniami przyjętymi w planie zaplanowano na 22 czerwca.
(PSZ)

Swoszowice
Radni Dzielnicy X spotkają się dziś na kolejnej sesji, która odbędzie się w siedzibie „dziesiątki” przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5, o godz. 19.15. Zajmą się m.in. kwestią sprzedaży części działek u zbiegu ulic Kolejarzy i Kąpielowej. Zamierzają wydać negatywną opinię w tej sprawie, bo sprzedaż zamknęłaby możliwość rozbudowy infrastruktury drogowej w rejonie tego skrzyżowania, a obecnie jest to właśnie w planach - w związku z remontem stacji Kraków Swoszowice.

Sesje są otwarte dla mieszkańców. Każdy może przyjść, śledzić obrady, zgłosić wnioski itp.
(PSZ)

Staw Płaszowski
W najbliższy weekend odbędą się Dni Stawu Płaszowskiego. Ich głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania akwenu i jego degradacji. Na godz. 11 zaplanowano w sobotę spotkanie z udziałem radnych i urzędników, a na godz. 12 - spacer wokół stawu połączony z akcją sprzątania. Natomiast w niedzielę odbędzie się piknik rodziny (od godz. 11), skierowany głównie do najmłodszych. W programie zabawy, konkursy itp.
(PSZ)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena rogozik, tel. 12 25 96 444 i Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257

Os. Złotego Wieku
Trzy osoby w wieku 15, 16 i 18 lat są podejrzane o pobicie i rozbój w okolicy fortów na os. Złotego Wieku. Do zdarzenia miało dojść kilka dni temu. Z ustaleń policji wynika, że młodzi mężczyźni umówili się z pokrzywdzonym, by sprzedać mu baterię do e-papierosa. Niedoszły klient został pobity oraz zaatakowany gazem pieprzowy. Sprawcy zabrali mu pieniądze i uciekli. Pomocy pobitemu mężczyźnie udzielił przechodzień. Policjantom w toku śledztwa udało się zatrzymać domniemanych sprawców rozboju. Cała trójka otrzymała dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
(PD)

Mistrzejowice
Przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły przy ul. Wawelskiej zostanie przebudowane. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przychylił się do wniosku Rady Dzielnicy XV, złożonego po apelu władz szkoły i rodziców. Prace remontowe (przebudowa przejścia) i montaż barierek ochronnych powinny zakończyć się w wakacje przed nowym rokiem szkolnym.
(PD)

Łuczanowice
W niedzielę o godz. 15.30 Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Mycielskiego 11) zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Łuczanowic i Dnia Dziecka. Podczas tegorocznej edycji imprezy motywem przewodnim będzie tematyka militarna. W programie są m.in. występ Krakowskiego Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego, konkursy rodzinne z nagrodami, występ zespołu Wąsy oraz dzieci z Przedszkola nr 63, a także formacji Aneks. Na zakończenie pikniku zaplanowano zabawę taneczną. Impreza jest współorganizowana przez Radę i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Wstęp wolny.
(PD)

ZOBACZ TAKŻE: Prawdziwe latte macchiato - w Polsce go nie spróbujesz

źródło: naszemiasto.pl

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie