W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Google

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto
Rada Dzielnicy I zwróciła się do Zarządu Zieleni Miejskiej o przygotowanie koncepcji rewitalizacji i zagospodarowania terenu zielonego wyznaczonego ulicami: Podgórską, św. Wawrzyńca i Starowiślną oraz jego rekultywację. W uzasadnieniu radni z „jedynki” podkreślili, że z uwagi na deficyt i systematyczny ubytek terenów zielonych w ścisłym centrum jest

pilna potrzeba przywrócenia społeczeństwu i należytego wyeksponowania tego zaniedbanego i zapomnianego do tej pory obszaru. Sugerują, aby wykorzystać do tego najnowsze rozwiązania, takie jak np. trawniki wertykalne, pnącza zimnolubne eksponowane na przestrzennych stelażach, kurtyny wodne czy wielobarwną iluminację ledową połączoną z panelami solarnymi. „Usytuowanie tego miejsca predystynuje je, by było „zieloną bramą” Kazimierza i Starego Miasta” -uważają radni.
(TYM)

Grzegórzki
Radni z Dzielnicy II Grzegórzki podjęli uchwałę, w której wydali pozytywną opinię dla nadania imienia św. Mikołaja Zespołowi
Szkół i Placówek Specjalnych. W taki sposób radni z „dwójki” przychylili się do prośby w tej sprawie dyrekcji tej placówki.
(TYM)

Prądnik Czerwony
Jutro (20 czerwca) o godz. 18 przy ul. Naczelnej 12 odbędzie się sesja Rady Dzielnicy III. W programie znalazł się m.in. projekt uchwały z pozytywną opinią dla rozbudowy ul. Łepkowskiego, według projektu przedłożonego przez biuro Droporojekt. Wcześniej Komisja Infrastruktury Rady Dzielnicy III przygotowała projekt negatywnej opinii. Zdjęto go z programu obrad i przeprowadzono konsultacje wśród mieszkańców. Po nich okazało się, że inwestycja jest do zaakceptowania przed radnych z Prądnika Czerwonego, ale pod warunkiem zmniejszenia wycinki drzew do minimum i zwiększenia nasadzeń nowych drzew.
(TYM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Krowodrza
Rada Dzielnicy V zaprasza mieszkańców na kolejny piknik obywatelski. Odbędzie się on 25 czerwca w godz. 12-20 na krakowskich Błoniach (róg al. 3 Maja i al. Focha).

Pikniki obywatelskie to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z projektami zgłoszonymi w tegorocznym budżecie obywatelskim, ale też możliwość uczestniczenia w licznych atrakcyjnych zajęciach dla małych i dużych. Dzieci mogą wziąć udział w zabawach z animatorem, zaś dorośli w tym czasie - odpocząć w strefie relaksu, posilić się w jednym z kilku mobilnych punktów gastronomicznych (food track) lub skorzystać z bezpłatnych usług stacji naprawy rowerów.
(AG)

Prądnik Biały
W Dworku Białoprądnickim, (ul. Papiernicza 2), działa Strefa Nastolatka -- przyjazne miejsce, w którym młodzi ludzie mogą anonimowo uzyskać życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach. Punkt jest otwarty w każdą środę w godz. 17 - 19.

Projekt adresowany jest do młodych ludzi, których przerastają problemy i brakuje im zaufanej osoby, z którą mogliby o tym porozmawiać. Strefa nastolatka jest dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów.
(AG)

Krowodrza
Tauron informuje, że z powodu planowanych remontów sieci, jutro (20 czerwca) planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na ulicy Piaskowej od numeru 6 do 40 i od 37 do 53 oraz ulica Stelmachów od 66 do 72.
(AG)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Soboniowice, Płaszów
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiada, że wraz z wakacyjnymi rozkładami jazdy zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji autobusowej. Dotyczą one m.in. linii nr 107. Od 24 czerwca będzie ona kursować na nowej stałej trasie: z Soboniowic do przystanku „Wola Duchacka” bez zmian, a następnie ulicami Malborską, Wielicką i Dworcową do dworca w Płaszowie. Autobusy będą jeździć z częstotliwością co ok. 35 minut w godzinach szczytu i co 45 minut poza szczytem. Wykupione już bilety okresowe na linię 107 zachowują ważność zarówno na dotychczasowej, jak i na nowej trasie.
(PSZ)

Ulice Nowosądecka i Na Kozłówce
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że jutro (20 czerwca) będzie prowadzona modernizacja sieci wodociągowej w Podgórzu. W związku z tym wystąpią czasowe przerwy w dostawie wody: przy ul. Nowosądeckiej 11-13 i Na Kozłówce 4A. Mieszkańcy będą mieć tam suche krany w godzinach 8-13. Przypominamy, że komunikaty o planowanych wyłączeniach wody można śledzić na bieżąco na stronie www.mpwik.krakow.pl (w zakładce „Aktualności”).
(PSZ)

Park Bednarskiego
„Gra w klasy, czyli zabawy naszych babć” - pod takim hasłem odbędzie się jutro w Parku Bednarskiego Podgórski Dzień Przedszkolaka. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji, wśród nich m.in. spektakl „Księga pełna czarów”, ulubione gry i zabawy naszych babć (np. gra w klasy lub w gumę, skakanka, wyścig pokoju), a także zajęcia techniczne na wesoło. Prócz tego podczas imprezy będzie można uzyskać informacje zdrowotne sanepidu. Podgórski Dzień Przedszkolaka rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 12.30. Wstęp wolny.
(PSZ)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444, Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257

Nowa Huta
Mieszkańcy Dzielnicy XVIII mogą zapoznać się z założeniami projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Nowa Huta Przyszłości - Igołomska Północ”. Będzie on dostępny do wglądu do 11 lipca w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Józefa Sarego 4 i na stronie internetowej: bip.krakow.pl. Zainteresowanym mieszkańcom informacji będzie udzielał przedstawiciel zespołu projektowego w poniedziałki w godz. 13.30-15.30 a od wtorku do piątku w godz. 10-12. Publiczną dyskusję nad założeniami projektu zaplanowano 11 lipca w Sali Portretowej magistratu o godz. 15. Uwagi można składać do 26 lipca.
(MR)

Mistrzejowice
Radni Dzielnicy XV wnioskują do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o montaż dwóch wiat na przystankach wzdłuż ul. ks. Jancarza: przystanku „Bohomolca” oraz „Mistrzejowice” oba w kierunku centrum Nowej Huty. Zatrzymują się na nich trzy linie autobusowe, którymi podróżuje wielu mieszkańców Mistrzejowic, ale i budynków przy ul. Reduta (Dzielnica III Prądnik Czerwony). Oba przystanki nie mają jednak wiat chroniących pasażerów przed deszczem i wiatrem, a zimą przed śniegiem.
(MR)

Osiedle Zesławice
Stowarzyszenie Przyjaciół Zesławic „Bez Granic”, Program Aktywności Lokalnej i Rada Dzielnicy XVII jak co roku organizują piknik rodzinny. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem sportowym - warto więc zadbać o przebranie np. hokeisty czy baletnicy, bo najlepsze stroje zostaną nagrodzone. Dla najmłodszych nie zabraknie jak zawsze m.in. dmuchanych zamków, malowania buziek i baniek mydlanych. Dla dorosłych wieczorem zagra zespół taneczny. Piknik rozpocznie się 24 czerwca o godz. 16 przy ul. Gustawa Morcinka 23w Zesławicach.
(MR)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie