Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Twojej dzielnicy

Redakcja

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206
Stare Miasto

Dziś o godz. 18 odbędzie się lipcowa sesja Rady Dzielnicy I Stare Miasto. Radni z „jedynki” zajmą się m.in. projektem uchwały dotyczącej wprowadzenia nowego oznakowania przy ul. Radziwiłłowskiej w związku z przebudową ul. Basztowej. Obrady będą też poświęcone rozdysponowaniu pieniędzy dzielnicowych na 2018 rok. Zabezpieczone powinny zostać fundusze m.in. na prace remontowe w szkołach, modernizacje dróg i chodników, lokalne wydarzenia oświatowe, kulturalne, sportowe, rekreacyjne itd. Sesja odbędzie się w siedzibie przy ulicy Rynek Kleparski 4.

(TYM)

Grzegórzki

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego z ul. Lotniczej 1 zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu „Akcji Lato 2017”. Dziś w programie: blok zajęć sportowych (tenis stołowy, salon gier komputerowych) w godz. 9-12, zajęcia świetlicowe (9-15), karaoke (9-12). Na jutro zaplanowano: zajęcia na strzelnicy (9-12), zajęcia świetlicowe (10-12), gry i zabawy (12-14), salon gier komputerowych (12-15).

(TYM)

Prądnik Czerwony

Radni z Dzielnicy III złożyli wniosek do prezydenta Krakowa o przejęcie na rzecz gminy kilku ulic na terenie Prądnika Czerwonego. Chodzi przede wszystkim o ul.: K. Ciołkowskiego, L. Nabielaka, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Szklaną. Radni argumentują, że wszystkie te ulice są drogami dojazdowymi do kilkudziesięciu posesji, dlatego powinny stanowić własności gminy Kraków i być zarządzane przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Teraz większość z tych ulice należy do ojców Karmelitów Bosych, pozostałe do Skarbu Państwa albo osób prywatnych.

(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206
Prądnik Biały

Dziś (13 lipca) o godz. 18, w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3, odbędzie się kolejna sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. Radni zajmą się m.in. wnioskiem o zmianę miejsca zatrzymywania się autobusów numer 154. Miałyby zatrzymywać się na przystanku „Nowy Kleparz”, gdzie pasażerowie oczekują obecnie m.in. na autobus numer 130. O taką zmianę prosili mieszkańcy, którzy skarżą się na to, że teraz muszą przechodzić z jednego przystanku na drugi.

(AM)

Tonie

25 lipca minie termin składania uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Tonie - zachód. Projekt planu przez miesiąc był wyłożony do wglądu w Biurze Planowania Przestrzennego. Teraz można się z nim nadal zapoznawać tylko za pośrednictwem strony internetowej www.bip.krakow.pl. Uwagi do projektu można wnosić: na piśmie w Punktach Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta, pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków, za pośrednictwem platformy teleinformatycznej ePUAP lub w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

(MM)

Salwator

Trwa sezon wakacyjnego bezpłatnego zwiedzania kaplicy św. Małgorzaty i Judyty na terenie parafii Najświętszego Salwatora (ul. św. Bronisławy). Jest to jeden z zabytków otwieranych latem dla turystów w ramach Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Kaplica jest otwarta do 31 sierpnia w piątki i soboty w godz. 9-18 oraz w niedziele od godz. 12 do 17. Drewniana barokowa kaplica pochodzi z XVII wieku.

(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138
Bieżanów-Prokocim

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który jest oskarżony o włamanie do samochodu zaparkowanego przy ul. Heleny. Mężczyzna miał rozbić szybę pojazdu a następnie uciekać przed policjantami ze skradzionymi przedmiotami. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli 28-latka. W wydychanym powietrzu miał dwa promile alkoholu. Policjanci znaleźli przy nim również środki odurzające. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

(PD)

Swoszowice

Radni z Dzielnicy X podjęli decyzję na co przeznaczą 2,2 mln złotych z przyszłorocznego budżetu. Najwięcej pieniędzy trafi na nowe inwestycje. Planowana jest m.in. budowa sieci odwodniającej wzdłuż ul. Pustynnej (302 tys. zł), chodnika z oświetleniem przy forcie artyleryjskim 52 Borek (280 tys. zł), remont nawierzchni na ul. Dr. Judyma (246 tys. zł) i budowa oświetlenia wzdłuż ul. Gruszczyńskiego (154,5 tys. zł).

(PD)

Ul. Braterska

Pracownicy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zamierzają złożyć wniosek o zabezpieczenie pieniędzy w przyszłorocznym budżecie Krakowa na przebudowę ul. Braterskiej. Szacunkowy koszt inwestycji to 1,5 mln zł. W tej kwocie mieści się projekt (41 tys. zł) oraz prace budowlane (1,47 mln zł). W poprzednich latach modernizacja ul. Braterskiej nie była uwzględniana w miejskich planach.

(PD)

Podgórze

„Co nas kręciło i co nas kręci...” - pod takim hasłem Centrum Kultury Podgórze (ul. Sokolska 13) organizuje dziś koncert z przebojami z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Początek zabawy o godz. 18. Wstęp 5 i 10 zł.

(PD)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444
Czyżyny

W najbliższy poniedziałek (17 lipca) rozpocznie się remont ulicy Stella-Sawickiego na odcinku od ul. Florera do węzła Rayskiego (na jezdni w kierunku ulicy Nowohuckiej). W związku z pracami kierowcy muszą przygotować się na duże utrudnienia związane ze zwężeniami i zajęciem przez drogowców pasów ruchu. Remont ul. Stella-Sawickiego ma potrwać do 30 lipca.

(MR)

Wzgórza Krzesławickie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy oświetlenia ulicznego przy ulicy Łuczanowickiej, Lubockiej 141 oraz przy ul. Sybiraków w rejonie Centrum Rugby. Oświetlenie ma być gotowe pod koniec listopada.

(MR)

Mistrzejowice

Radni Dzielnicy XV Mistrzejowice wytypowali remonty, które uda się wykonać w ramach programu naprawy nowohuckiej infrastruktury „Nowa Huta dziś!”. Pojawi się na pewno 56 lamp na Plantach Mistrzejowickich, bezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Hołdu Pruskiego i Próchnika, chodnik przy ul. Jadźwingów (od ul. Kruszwickiej w kierunku ulicy Dmowskiego do bloku nr 13) oraz poszerzenie chodnika na pętli tramwajowej os. Piastów. Pieniędzy wystarczy jeszcze na wyrównanie nawierzchni ul. Sapiechy przy budynku nr 51 i wyremontowanie ul. Świdnickiej. Może uda się też zrobić remont części ulicy ks. Jancarza.

(MR)

Nowa Huta

Firma Tauron informuje, że dziś (13 lipca) nowohucianie muszą liczyć się z przerwami w dostawie energii elektrycznej. W godz. 7-14 prądu nie będzie w budynkach przy ul. Prawocheńskiego, Wyciąskiej, Tymiankowej a także Kąkolowej, Żółwiej, Truskawkowej, Rumiankowej oraz Powojowej.

(MR)

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski