W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Adam Wojnar

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto
Rada Dzielnicy I zwróciła się do prezydenta z wnioskiem o przeznaczenie w budżecie Krakowa na ten rok i kolejne pieniędzy na projekt i budowę ekranów dźwiękochłonnych, które oddzielą teren Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów od al. Słowackiego. Uchwałę w tej sprawie radni z „jedynki” podjęli wystąpieniu w tej sprawie dyrekcji DPS. Uzasadnienie jest takie, że ogrodzenie ażurowe od strony alei nie chroni odpowiednio przed hałasem ulicznym, a roślinność nie gwarantuje odpowiedniego wytłumienia zgiełku.
(TYM)

Grzegórzki
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego mieszczący się przy ul. Lotniczej 1 zaprasza na kolejne zajęcia w ramach „Akcji Lato 2017”. Na dziś zaplanowano: rozgrywki strzeleckie (w godz. 9-15), salon gier komputerowych, gry i zabawy świetlicowe (12-15). Identyczny zestaw zajęć odbędzie się jutro w godz. 10-14. Na środę wyznaczono m.in. turniej strzelecki ze strażą miejską (start o godz. 10).
(TYM)

Prądnik Czerwony
Mieszkańcy Prądnika Czerwonego mogą wymieniać się między sobą książkami za pomocą budek na książki. Znajdują się one przed blokiem przy u. Ugorek 1 vis a vis siedziby Programu Aktywności Lokalnej Ugorek. Można do nich włożyć nie tylko książki, ale także gazety. Trwa również konkurs na najładniejszą budkę. Głosować można do 19 lipca w siedzibie PAL przy ul. Ugorek 1. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 23 lipca. Prototypy budek krakowianie mieli już okazję zobaczyć w czerwcu podczas Święta Dzielnicy III. Od września mieszkańcy będą mogli korzystać z osiedlowej budki na książki przez cały rok.
(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Prądnik Biały
Radni Dzielnicy IV złożyli wniosek o przeniesienie znaku zakazu postoju z ul. Różyckiego 7 na wysokość bloku 5 oraz o likwidację znaku zakazu postoju przed blokiem nr 4 na tej samej ulicy. O taką zmianę prosili mieszkańcy.
(AM)

UL. KRÓLOWEJ JADWIGI
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Piast” stara się o zezwolenie na usunięcie drzew z terenu przy ul. Królowej Jadwigi 37B. Urząd Miasta zawiadamia, że 25 lipca o godz. 13.30 odbędą się oględziny drzew, których dotyczy ten wniosek o wycinkę.
(MM)

ZWIERZYNIEC
Filia 26 Biblioteki Kraków (ul. Komorowskiego 11) ogłosiła konkurs plastyczny na książkę ręcznie robioną. Skierowany jest on do dzieci w wieku 6-14 lat. Książka, którą powinni przygotować uczestnicy, może mieć formę np. pudełka z kartkami, biżuterii, harmonijki, zwoju... Okładki mogą być haftowane, zdobione koralikami, tkaninami, piórkami, guzikami itp. Zainteresowani, którzy chcieliby poszukać inspiracji, mogą w bibliotece obejrzeć ilustracje z książki „500 Handmade Books”. Konkurs pt. „Nietypowe formy książki” trwa do 31 sierpnia. Szczegóły - w Filii nr 26, tel. 797-301-003.
(MM)

BULWAR RODŁA
Radni Dzielnicy VII Zwierzyniec pozytywnie zaopiniowali projekt tras kabli oświetlenia i iluminacji wraz z lokalizacją latarni, a także infrastruktury (systemu rur) dla monitoringu i sieci wi-fi na Bulwarze Rodła. Jak napisali w uzasadnieniu uchwały w tej sprawie, wprowadzenie tam oświetlenia i iluminacji jest zgodne z oczekiwaniami mieszkańców i rady dzielnicy Zwierzyniec, inwestycja nie budzi wątpliwości.
(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Podgórze
Jutro o godz. 18 w siedzibie przy Rynku Podgórskim 1 odbędzie kolejna sesja Rady Dzielnicy XIII Podgórze. Radni zajmą się uchwałami dotyczącymi m.in. planowanej rozbudowy ulicy Golikówka oraz budowy oświetlenia wzdłuż kolejnej części bulwarów wiślanych.
(ARM)

Podgórze duchackie
Dziś rozpocznie się modernizacja ulicy Cechowej, na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Łużyckiej. W pierwszym etapie wykonywane będą roboty związane z remontem krawężników i chodników, po ich zakończeniu odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni. - W czasie prowadzenia remontu mogą występować niewielkie utrudnienia dla pieszych i kierowców - ostrzegają urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Inwestycja zakończyć ma się 25 sierpnia.
(ARM)

Dębniki
Do 2 sierpnia wszyscy chętni mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bodzów - Rejon ulicy Widłakowej” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Udostępniony jest on w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Józefa Sarego 4 (z wyjątkiem sobót i niedziel). Pojawi się także na stronie: www.bip.krakow.pl

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu odbędzie się w najbliższą środę (19 lipca) o godz. 16.30 w krakowskim magistracie, plac Wszystkich Świętych 3-4, Sala Portretowa.

Termin składania uwag do planu minie 16 sierpnia. Można wysyłać je np. pocztą na adres magistrackiego Biura Planowania Przestrzennego lub za pośrednictwem elektronicznej platformy ePUAP.
(ARM)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 44

Wzgórza Krzesławickie
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poszukuje firmy, która opracuje projekt budowlany i uzyska wszystkie konieczne opinie i decyzje niezbędne do rozbudowy ul. Figlewicza (na odcinku od ulicy Józefa Pankiewicza do ulicy Glinik). Wykonawca będzie też musiał zrobić odwodnienie, oświetlenie i przekładki dla uzbrojenia terenu kolidującego z modernizacją. Przebudowa ulicy ma się zakończyć do 13 lipca 2018 roku.
(MR)

Ulica Igołomska
Tylko do 26 lipca mieszkańcy Nowej Huty mogą składać uwagi do części projektu miejscowego planu dla obszaru „Nowa Huta Przyszłości - Igołomska Północ”. Uwagi należy składać na piśmie do na dziennik podawczy Urzędu Miasta Krakowa lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków jak również elektronicznie poprzez platformę ePUAP.
(MR)

Osiedle Mogiła
Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wisła” zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na warsztaty: „Urządzamy nowohuckie mieszkanie”. Mali krakowianie zapoznają się z polskim wzornictwem z lat 1956-1968 (najlepszego okresu dla polskiego designu). Podczas zajęć uczestnicy przeniosą się do czasów PRL-u - będą projektować wnętrza nowohuckich mieszkań i meblować je. Warsztaty rozpoczną się dziś (17 lipca) o godz. 14 na terenie ogrodu (os. Mogiła - Przystań nad Wisłą) i potrwają około 1,5 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona (maksymalnie 15 osób), ale można się jeszcze zgłaszać, pisząc na adres e-mail: lukasz471@vp.pl. Warsztaty poprowadzi Maja Wąchała-Skindzier z nowohuckiego oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
(MR)

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie