W Twojej dzielnicy

MST
Udostępnij:
Śródmieście

O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

* Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na finał konkursu literackiego "Wiersz o Krakowie". Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 17 w sali teatralnej CM przy ul. Krupniczej 38. Na tegoroczną edycję uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nadesłali łącznie aż 234 utwory poetyckie. Jury pod przewodnictwem Elżbiety Zechenter-Spławińskiej wyróżniło spośród nich 16, nagrody natomiast przyznało 12 młodym poetom i poetkom.

(TYM)

Grzegórzki

* Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego z ul. Grzegórzeckiej z sukcesami zakończyli udział w XX Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku. Pierwsze miejsce zajął w nim Bartosz Szczepanik z klasy Ig. Klaudia Jaśko z klasy Ie wywalczyła III miejsce. W Konkursie Recytatorskim "Proza i Poezja Antyku" III miejsce zajęła Aleksandra Kaim z klasy Ie. Maciej Marciniec z klasy Ie otrzymał w tym konkursie wyróżnienie.

(TYM)

Prądnik Czerwony

* Wieczerza wigilijna dla osób samotnych i potrzebujących odbędzie się w czwartek 19 grudnia o godz. 16 w Czerwonoprądnickim Domu Kultury przy ul. Dobrego Pasterza 100. Organizatorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Prądnik Czerwony". W spotkaniu tym uczestniczą kapłani z parafii św. Jan Chrzciciela, a grupa misyjna dzieci przygotowuje jasełka.

(AM)

Prądnik Czerwony

* Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje zimowisko dla dzieci w Rabce w dniach od 8 do 13 lutego 2014 r. Koszt od osoby to 380 zł. Odbiór kart w zakrystii u ks. Ryszarda. Zapisy do świąt Bożego Narodzenia z wypełnioną kartą i wpłatą zaliczki 150 zł od osoby.

(AM)

Krowodrza

O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208

Bronowice Wielkie

* Parafia pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Bronowicach Wielkich ogłosiła zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych z myślą o osobach w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Zbiórka trwa w sklepach na terenie parafii. Dary zostaną przekazane ubogim w formie paczek świątecznych.

(MM)

Prądnik Biały, Bronowice

* Jutro o godz. 18 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3) odbędzie się sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. W tym tygodniu sesję będzie też miała Dzielnica VI Bronowice. Tu radni zbiorą się 12 grudnia (czwartek) o godz. 18 w sali konferencyjnej w budynku KS "Bronowianka" przy ul. Zarzecze 124A. Na spotkanie może przyjść każdy mieszkaniec.

(MM)

Przegorzały

* Klub Kultury Przegorzały z ul. Kamedulskiej 70 (filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki) został uhonorowany certyfikatem "Miejsce przyjazne seniorom" w III edycji akcji o tej samej nazwie. Certyfikaty otrzymało 35 firm i instytucji. Akcję objęli patronatem marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Klub Przegorzały zaprasza seniorów na zajęcia z malarstwa, kurs języka angielskiego (poziom podstawowy i zaawansowany), gimnastykę, a także na cykliczne imprezy: Artystyczne Uwertury i Lokalnie-Kulturalnie.
(MM)

Bronowice Małe

* Obecni oazowicze, a także wszyscy, którzy w przeszłości byli członkami Ruchu Światło-Życie są zapraszani na Rejonowy Dzień Wspólnoty w kościele św. Jana Kantego na os. Widok. Odbędzie się on w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 12.

(MM)

Podgórze

O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Kobierzyn

* Stowarzyszenie Podgorze.pl zaprasza na kolejny zimowy spacer połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kompleksu szpitala w Kobierzynie. Spacer zaplanowano na 14 grudnia, godz. 14, ale już teraz można odbierać bezpłatne wejściówki - są dostępne w punkcie InfoKraków przy ul. św. Jana 2.

Stuletni szpital w Kobierzynie jest jednym z najpiękniejszych zespołów architektonicznych na terenie Krakowa. Został zaprojektowany i zbudowany jako samowystarczalne miasto-ogród (miał np. własną piekarnię, pralnię, elektrociepłownię, teatr, kaplicę), budynki ulokowano w 52-hektarowym parku.

Ciekawych opowieści o szpitalu będzie można posłuchać właśnie podczas sobotniego spaceru. Poprowadzi go historyk sztuki Maciej Bóbr. Zbiórka: na głównym rondzie, tuż obok budynku teatru (dojazd komunikacją miejską do przystanku Babińskiego).

(PSZ)

Ulica Sielska

* 12 i 13 grudnia linia nr 244 (Czerwone Maki - Wieliczka) nie będzie kursować ulicą Sielską. Autobusy w kierunku Wieliczki pojadą ulicami Zawiłą i Zakopiańską do pętli Borek Fałęcki i dalej bez zmian (Zakopiańską do Wieliczki). Trasa w kierunku Czerwonych Maków pozostaje bez zmian, rozkłady jazdy też nie zostaną zmienione.

(MST)

Ulica Mirtowa

* Sandra Kozioł i Jacek Zając zostali zwycięzcami III mikołajowego turnieju tenisa stołowego, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 35 (ul. Mirtowa 2). Turniej zorganizowali strażnicy z oddziałów Podgórze i Wola Duchacka wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 35 oraz Gimnazjum nr 27.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 30 zawodników z Gimnazjum nr 25, Gimnazjum nr 26, Gimnazjum nr 27, Gimnazjum nr 32, Gimnazjum nr 35, Gimnazjum nr 81 i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek.

(MST)

Nowa Huta

O sprawach dzielnicy piszą: Małgorzata Stuch, tel. 12 68 88 245, i Marcin Warszawski, tel. 12 61 99 207

Osiedle Centrum B

* W sobotę w nocy doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu na drugim piętrze os. Centrum B 8. Lokal został doszczętnie spalony. Lokatorem jest starszy, chory mężczyzna. Jak poinformowali strażacy uczestniczący w akcji ratowniczej, powodem zdarzenia był wybuch butli gazowej. W budynku nie ma centralnej instalacji gazowej.

(MST)

Ulica Architektów

* Przy ulicy Architektów powstaną nowe miejsca postojowe. Zgodę na budowę parkingów wzdłuż tej drogi wyrazili już radni Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.
(MST)

Krzesławice

* Radni Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie złożą wniosek do prezydenta miasta o objęcie zimowym utrzymaniem wszystkich ulic i chodników na terenie dzielnicy, pozostających w gestii Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu i bez zarządcy. Swój wniosek radni motywują tym, że co roku po opadach śniegu wpływają interwencje mieszkańców z prośbą o odśnieżenie chodników i ulic z terenu dzielnicy. Mieszkańcy uważają, że oczyszczanie ulic po opadach należy do obowiązków gminy, a wytypowanie nielicznych dróg i chodników do odśnieżania w ramach "Akcji Zima" jest nieporozumieniem.

(MST)

Mistrzejowice

* W przyszłym roku nie będzie remontowane boisko przy Szkole Podstawowej nr 85. Kwotę 94 350 zł przyznaną zarządzeniem prezydenta na realizację zadania powierzonego z zakresu problematyki niepełnosprawnych na rok 2014 przeznaczą na likwidację barier architektonicznych dla takich osób w Mistrzejowicach.

(MST)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie