W Twojej dzielnicy

MST
Śródmieście

O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

* Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na finał konkursu literackiego "Wiersz o Krakowie". Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 17 w sali teatralnej CM przy ul. Krupniczej 38. Na tegoroczną edycję uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nadesłali łącznie aż 234 utwory poetyckie. Jury pod przewodnictwem Elżbiety Zechenter-Spławińskiej wyróżniło spośród nich 16, nagrody natomiast przyznało 12 młodym poetom i poetkom.

(TYM)

Grzegórzki

* Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego z ul. Grzegórzeckiej z sukcesami zakończyli udział w XX Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku. Pierwsze miejsce zajął w nim Bartosz Szczepanik z klasy Ig. Klaudia Jaśko z klasy Ie wywalczyła III miejsce. W Konkursie Recytatorskim "Proza i Poezja Antyku" III miejsce zajęła Aleksandra Kaim z klasy Ie. Maciej Marciniec z klasy Ie otrzymał w tym konkursie wyróżnienie.

(TYM)

Prądnik Czerwony

* Wieczerza wigilijna dla osób samotnych i potrzebujących odbędzie się w czwartek 19 grudnia o godz. 16 w Czerwonoprądnickim Domu Kultury przy ul. Dobrego Pasterza 100. Organizatorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Prądnik Czerwony". W spotkaniu tym uczestniczą kapłani z parafii św. Jan Chrzciciela, a grupa misyjna dzieci przygotowuje jasełka.

(AM)

Prądnik Czerwony

* Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje zimowisko dla dzieci w Rabce w dniach od 8 do 13 lutego 2014 r. Koszt od osoby to 380 zł. Odbiór kart w zakrystii u ks. Ryszarda. Zapisy do świąt Bożego Narodzenia z wypełnioną kartą i wpłatą zaliczki 150 zł od osoby.

(AM)

Krowodrza

O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208

Bronowice Wielkie

* Parafia pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Bronowicach Wielkich ogłosiła zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych z myślą o osobach w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Zbiórka trwa w sklepach na terenie parafii. Dary zostaną przekazane ubogim w formie paczek świątecznych.

(MM)

Prądnik Biały, Bronowice

* Jutro o godz. 18 w Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3) odbędzie się sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. W tym tygodniu sesję będzie też miała Dzielnica VI Bronowice. Tu radni zbiorą się 12 grudnia (czwartek) o godz. 18 w sali konferencyjnej w budynku KS "Bronowianka" przy ul. Zarzecze 124A. Na spotkanie może przyjść każdy mieszkaniec.

(MM)

Przegorzały

* Klub Kultury Przegorzały z ul. Kamedulskiej 70 (filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki) został uhonorowany certyfikatem "Miejsce przyjazne seniorom" w III edycji akcji o tej samej nazwie. Certyfikaty otrzymało 35 firm i instytucji. Akcję objęli patronatem marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Klub Przegorzały zaprasza seniorów na zajęcia z malarstwa, kurs języka angielskiego (poziom podstawowy i zaawansowany), gimnastykę, a także na cykliczne imprezy: Artystyczne Uwertury i Lokalnie-Kulturalnie.
(MM)

Bronowice Małe

* Obecni oazowicze, a także wszyscy, którzy w przeszłości byli członkami Ruchu Światło-Życie są zapraszani na Rejonowy Dzień Wspólnoty w kościele św. Jana Kantego na os. Widok. Odbędzie się on w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 12.

(MM)

Podgórze

O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Kobierzyn

* Stowarzyszenie Podgorze.pl zaprasza na kolejny zimowy spacer połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kompleksu szpitala w Kobierzynie. Spacer zaplanowano na 14 grudnia, godz. 14, ale już teraz można odbierać bezpłatne wejściówki - są dostępne w punkcie InfoKraków przy ul. św. Jana 2.

Stuletni szpital w Kobierzynie jest jednym z najpiękniejszych zespołów architektonicznych na terenie Krakowa. Został zaprojektowany i zbudowany jako samowystarczalne miasto-ogród (miał np. własną piekarnię, pralnię, elektrociepłownię, teatr, kaplicę), budynki ulokowano w 52-hektarowym parku.

Ciekawych opowieści o szpitalu będzie można posłuchać właśnie podczas sobotniego spaceru. Poprowadzi go historyk sztuki Maciej Bóbr. Zbiórka: na głównym rondzie, tuż obok budynku teatru (dojazd komunikacją miejską do przystanku Babińskiego).

(PSZ)

Ulica Sielska

* 12 i 13 grudnia linia nr 244 (Czerwone Maki - Wieliczka) nie będzie kursować ulicą Sielską. Autobusy w kierunku Wieliczki pojadą ulicami Zawiłą i Zakopiańską do pętli Borek Fałęcki i dalej bez zmian (Zakopiańską do Wieliczki). Trasa w kierunku Czerwonych Maków pozostaje bez zmian, rozkłady jazdy też nie zostaną zmienione.

(MST)

Ulica Mirtowa

* Sandra Kozioł i Jacek Zając zostali zwycięzcami III mikołajowego turnieju tenisa stołowego, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 35 (ul. Mirtowa 2). Turniej zorganizowali strażnicy z oddziałów Podgórze i Wola Duchacka wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 35 oraz Gimnazjum nr 27.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 30 zawodników z Gimnazjum nr 25, Gimnazjum nr 26, Gimnazjum nr 27, Gimnazjum nr 32, Gimnazjum nr 35, Gimnazjum nr 81 i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek.

(MST)

Nowa Huta

O sprawach dzielnicy piszą: Małgorzata Stuch, tel. 12 68 88 245, i Marcin Warszawski, tel. 12 61 99 207

Osiedle Centrum B

* W sobotę w nocy doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu na drugim piętrze os. Centrum B 8. Lokal został doszczętnie spalony. Lokatorem jest starszy, chory mężczyzna. Jak poinformowali strażacy uczestniczący w akcji ratowniczej, powodem zdarzenia był wybuch butli gazowej. W budynku nie ma centralnej instalacji gazowej.

(MST)

Ulica Architektów

* Przy ulicy Architektów powstaną nowe miejsca postojowe. Zgodę na budowę parkingów wzdłuż tej drogi wyrazili już radni Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.
(MST)

Krzesławice

* Radni Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie złożą wniosek do prezydenta miasta o objęcie zimowym utrzymaniem wszystkich ulic i chodników na terenie dzielnicy, pozostających w gestii Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu i bez zarządcy. Swój wniosek radni motywują tym, że co roku po opadach śniegu wpływają interwencje mieszkańców z prośbą o odśnieżenie chodników i ulic z terenu dzielnicy. Mieszkańcy uważają, że oczyszczanie ulic po opadach należy do obowiązków gminy, a wytypowanie nielicznych dróg i chodników do odśnieżania w ramach "Akcji Zima" jest nieporozumieniem.

(MST)

Mistrzejowice

* W przyszłym roku nie będzie remontowane boisko przy Szkole Podstawowej nr 85. Kwotę 94 350 zł przyznaną zarządzeniem prezydenta na realizację zadania powierzonego z zakresu problematyki niepełnosprawnych na rok 2014 przeznaczą na likwidację barier architektonicznych dla takich osób w Mistrzejowicach.

(MST)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie