W Twojej dzielnicy

WARS
Udostępnij:
Śródmieście

O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

* Radni z Dzielnicy I zwrócili się z wnioskiem do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania o nakazanie firmom odbierającym odpady komunalne na terenie zabytkowej części Starego Miasta do stosowania niskotonażowych pojazdów. Radni z "jedynki" podkreślają, że większość ulic na terenie zabytkowej części Dzielnicy I przystosowana jest do pojazdów o ciężarze całkowitym nie przekraczającym 3,5 tony. Cięższe pojazdy powodują dewastację nawierzchni, wymuszając kosztowne i częste remonty, a przy tym stwarzają zagrożenie dla ruchu pieszego i samochodowego, gdyż nie mieszczą się w ciasnych uliczkach.

(TYM)

Prądnik Czerwony

* Od dziś do 18 grudnia Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Strzelców organizuje tydzień ekologiczny, podczas którego będzie zbierać surowce do przetworzenia. Przed szkołą będzie znajdował się kontener na tzw. elektrośmieci, czyli zużyty, zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. żelazka, suszarki, roboty kuchenne, czajniki elektryczne, pralki, lodówki, telewizory, odtwarzacze, monitory, komputery, drukarki itp. Zużyte, niepotrzebne płyty CD oraz baterie będzie można wrzucać do specjalnych pojemników, które będą znajdowały się w przewiązce w budynku szkoły.

(AM)

Stare Miasto

* Śródmiejski Ośrodek Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 zaprasza w piątek (13 grudnia, godz. 17) do "Mini Galerii" - na wernisaż wystawy prezentującej sztukę więzienną, zrealizowany po ogłoszeniu konkursów plastycznych w dziewięciu zakładach karnych i trzech aresztach śledczych w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Współorganizatorem wystawy jest muzeum w Chrzanowie.

(psz)

Krowodrza

O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208

Krowodrza Górka

* Cztery nowe stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery "U" pojawiły się przy pętli autobusowej na Krowodrzy Górce. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, są to jedne z 260 stojaków montowanych pod koniec tego roku w Krakowie.

(MM)

Bronowice Małe

* Trwa remont pętli tramwajowej Bronowice Małe. Obejmuje on przebudowę chodników i peronów, także dostosowanie ich dla osób niepełnosprawnych. Nowa nawierzchnia peronów będzie z kostki. Obecnie na pętli trzeba się liczyć z utrudnieniami, m.in. dojście do tramwaju nie jest komfortowe - poukładano tam w stosy zdemontowane płyty chodnikowe. Remont ma się zakończyć przed świętami.

(MM)

Osiedle Widok

* Do piątku w Szkole Podstawowej nr 153 trwa zbiórka elektrośmieci. Na portiernię szkoły przy ul. Na Błonie 15 d, w godz. 7-19, można przynosić: stare telefony komórkowe, ładowarki, baterie, żelazka, miksery, suszarki, tostery, płyty CD i DVD. Dodatkowo w ostatnim dniu zbiórki - 13 grudnia w godz. 7.30-9.30 - na parking szkolny zostanie podstawiony samochód na sprzęt wielkogabarytowy: komputery, monitory, telewizory, sprzęt AGD. Szkoła dzięki zbiórce może zdobyć nagrody, które funduje firma odbierająca elektroodpady.
(MM)

Ulica Kluczborska

* Jutro w godz. 16 - 19 w Gimnazjum nr 12 (ul. Kluczborska 3) będą trwały warsztaty świąteczne dla uczniów szkół podstawowych, zwłaszcza 6-klasistów. Będzie można własnoręcznie wykonać prezent pod choinkę. W programie także m.in. kurs świątecznego origami, turniej Mikołajów. Wstęp wolny. Więcej: www.gimnazjum12.krakow.pl.

(PSZ)

Podgórze

O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Opatkowice

* Dziś o godzinie 18, w świetlicy Klubu Sportowego "Opatkowianka" przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 odbędzie się spotkanie przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera z mieszkańcami. Zaplanowano dyskusję, podczas której będą omawiane następujące tematy: stan infrastruktury drogowej, bezpieczeństwo, gospodarka odpadami oraz wylewanie przez rzekę Wilgę, a także inne bieżące, osiedlowe sprawy.

(PSZ)

Bieżanów

* Policjanci z VI Komisariatu zatrzymali pseudografficiarza, który zniszczył elewację bloku i ściany osiedlowego kiosku w Bieżanowie. Do zatrzymania doszło około godz. 4 nad ranem. Policyjny patrol zauważył w pobliżu ulicy Jerzmanowskiego młodego mężczyznę, który trzymał w ręku pojemnik ze sprayem. Obok stało kilku innych nastolatków, którzy obserwowali wyczyn kolegi. Na widok radiowozu zaczęli uciekać, jeden chłopak próbował schronić się pod zaparkowanym w pobliżu samochodem. Był to 16-latek. Na rękach miał ślady farby. Napisy, którymi oszpecił elewacje budynków, odwoływały się do treści kibicowskich.

Zatrzymanemu nastolatkowi (jak się okazało, nie był to jego pierwszy chuligański wybryk) przedstawiono zarzuty zniszczenia mienia. Zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich.

(PSZ)

Podgórze

* Dom Kultury "Podgórze" przy ulicy Sokolskiej 13 zaprasza seniorów na spotkanie z komendantem V Komisariatu Policji. Będzie on omawiał następujące tematy z zakresu bezpieczeństwa seniorów: bankomaty, system "na wnuczka", podstawowe zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Spotkanie odbędzie się dziś o godzinie 11. Wstęp wolny.

(PSZ)

Nowa Huta

O sprawach dzielnicy piszą: Małgorzata Stuch, tel. 12 68 88 245, i Marcin Warszawski, tel. 12 61 99 207

Bieńczyce

* Radni Dzielnicy XVI Bieńczyce do listy zadań remontowych gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli dopisali kolejne zadanie. Zdecydowali się na naprawę oświetlenia zewnętrznego w Szkole Podstawowej nr 82 (os. Kalinowe). Wymienione tam zostaną lampy i oprawy oświetlenia.

(MST)

Ulica Fatimska

* Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce wyraziła zgodę na zawarcie kolejnej umowy najmu części powierzchni dachu budynku, położonego na nieruchomości przy ulicy Fatimskiej 8. Na wydzierżawionej części dachu znajduje się stacja bazowa telefonii komórkowej. Opinia dotycząca umowy została wydana na wniosek Urzędu Miasta Krakowa.
(MST)

Ulica Wiślicka

* Sukcesywnie remontowany jest chodnik wzdłuż ulicy Wiślickiej. Zadanie to realizuje Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice. Remont jest wykonywany etapami - modernizowane są po kolei odcinki pomiędzy istniejącymi przecznicami ulicy Wiślickiej. W tym roku wyremontowany został chodnik od strony osiedla Kombatantów, na odcinku od wjazdu do sklepu Kaufland do stacji benzynowej. Jest to długi i szeroki chodnik. W przyszłym roku dzielnica planuje kontynuację - remont chodnika w rejonie sklepu Polo.

(MST)

Czyżyny

* Radni Dzielnicy XIV wystąpili z inicjatywą pokrycia siecią ciepłowniczą (w ramach "Programu Ograniczania Niskiej Emisji w Krakowie") całego terenu Czyżyn. Chodzi o obszar obejmujący ulice: Szafrańską, Na Załęczu, Isep, Wiklinową, Ciepłowniczą, Niepokalanej Marii Panny, Do Wisły, Stręcką, Skręconą, Błonie - Beszcz. Wczoraj w tej sprawie odbyło się spotkanie mieszkańców, radnych oraz przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

(WARS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie