W Twojej dzielnicy

W Twojej dzielnicy

red

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206


Stare Miasto

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie informuje odbiorców usług, że jutro w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej wystąpią przerwy w dostawie wody na dwóch ulicach w Dzielnicy I. Dotyczy to ul. Chmielowskiego oraz Krakowskiej 55. Na tych ulicach bez wody będzie pięć budynków - w godzinach 14-19.

(TYM)

Grzegórzki

Zespół skrzatów (chłopcy urodzeni w latach 2008/2009) ze szkółki piłkarskiej "Grzegórzki Go!" wziął udział w Halowym Turnieju Frezwid Cup w Skawinie. Dla większości zawodników były to pierwsze w życiu mecze i możliwość do rywalizowania i zabawy z rówieśnikami z innych zespołów z Krakowa i okolic. Wszyscy, którzy chcą dołączyć do najmłodszej drużyny szkółki "Grzegórzki Go!", mogą zgłosić się na treningi w poniedziałki i środy.

(TYM)

Prądnik Czerwony

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie zaprasza na spektakl teatralny "Matka" według Jerzego Szaniawskiego. Przedstawienie można obejrzeć 5 lutego w czwartek o godz. 16 w sali konferencyjnej Domu Kolpinga przy ul. Żułowskiej 51. Reżyseria: Aleksandra Abram. Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o telefoniczne potwierdzenie obecności pod numerem: 12 4187777.

(AM)

Prądnik Czerwony

W ramach cyklu "Kino dobre dla duszy " organizowanego przez parafię św. Jana Chrzciciela będzie można obejrzeć film "Ziemia Maryi" w sali oazowej przy ul. Dobrego Pasterza 117 . Pokaz zaplanowano 7 lutego (sobota) o godz. 16. Wstęp wolny.

(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208, i SYLWIA Nowosińska, tel. 12 61 99 131


Prądnik Biały

Dworek Białoprądnicki ( ul. Papiernicza 2) organizuje od 4 lutego kolejne zajęcia dla dzieci z Misią Kitką. Najbliższe zajęcia odbęda się w Lectorium o godzinie 16.30. Cotygodniowe środowe warsztaty, będą prowadzone w dwóch grupach: od 16.30 do 17.45 oraz od 18 do 19.15. Szczegółowe informacje na facebookowym fanpage'u: Misia Kitka, tel. 608 588 806 lub misia.kitka@op.pl.

(SN)

Zwierzyniec

Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec podjęła decyzję o wysokości funduszy, które zostaną przeznaczone na budżet obywatelski na kolejny rok. Dla dzielnicy rozdysponowane będzie 200 tys. zł. Informacje o uchwałach rady dzielnicy są na stronie www.dzielnica7.krakow.pl.

(SN)

Ulica Kamedulska

Klub Kultury Przegorzały (ul. Kamedulska 70 ) zaprasza 7 lutego o godz. 17 na wieczorek swingowy. To wyjątkowe taneczne spotkanie dla par pragnących rozpocząć swoją przygodę z tańcami swingowymi.

Warsztaty odbędą się przy muzyce Louisa Armstronga i Glenna Millera. Poprzedzi je prezentacja "Tańce swingowe wczoraj i dziś, czyli historia swingu w pigułce". Klub szczególnie zachęca do udziału pary 40+. Warsztaty poprowadzi Anna Makselan. Koszt to 50 zł od pary. Po warsztatach odbędzie się wieczorek taneczny. Zapisy: przegorzaly@dworek.eu.

(SN)

Krowodrza

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że dziś w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej wystąpią przerwy w dostawie wody dla ulic Wierzyńskiego, Balickiej i Myczkowskiego. W godz. 13-17 bez wody będzie 35 budynków.

(MST)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138


Bagry

Rozpoczyna się nabór do 3. edycji programu Energa Sailing Edukacja, adresowanego też do krakowskich szkół podstawowych. Jego celem jest promowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. W naszym mieście bezpłatne zajęcia w ramach tego programu będą prowadzone przez Klub Żeglarski Horn na zalewie Bagry - od marca do grudnia (z wakacyjną przerwą). Zapisy prowadzi biuro klubu: ul. Kozia 22, tel. 12 653-05-08, e-mail biuro@hornkrakow.pl. Nabór internetowy trwa do 22 lutego lub do wyczerpania miejsc. Więcej: www.edu.energasailing.pl.

(PSZ)

Podgórze

Trwa akcja bezpłatnej zbiórki bożonarodzeniowych choinek od mieszkańców. We wszystkich dzielnicach Krakowa zostały wyznaczone punkty odbioru - w określone dni, w godz. 11-18 uschłe drzewka można wrzucać do podstawionych kontenerów. Jeśli chodzi o Podgórze, kontenery pojawią się jeszcze dziś - na os. Złocień (przy pętli autobusowej), przy ul. Popiełuszki (parking) i Płaszowskiej (koło baru "Kormoran"). MPO apeluje, by nie wyrzucać choinek do zwykłych pojemników na śmieci. Pełny harmonogram akcji: www.mpo.krakow.pl.

(PSZ)

Bieżanów-Prokocim

Jutro Rada Dzielnicy XII zbierze się na czwartej sesji w tej kadencji. Odbędzie się ona w siedzibie "dwunastki" przy ul. Kurczaba 3, o godz. 18.30. Radni zajmą się m.in. opiniowaniem "wuzetek" dla kilku inwestycji na terenie dzielnicy, ustalą wysokość kwoty, jaka przeznaczona będzie w przyszłym roku do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego, a także powołają dzielnicowy zespół koordynacyjny działający w ramach programu "Bezpieczny Kraków". Sesje są otwarte dla mieszkańców. Każdy może przyjść, śledzić obrady, a także porozmawiać z radnymi o sprawach dzielnicy, zgłosić swe uwagi, wnioski itp.

(PSZ)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Stuch, tel. 12 68 88 245


Bieńczyce

Radni Dzielnicy XVI Bieńczyce określili na ostatniej sesji wysokość środków finansowych przeznaczonych do rozdysponowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Przeznaczyli na ten cel 50 000 zł.

(MST)

Ulica Zakole

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej jutro (wtorek) w godz. 9-14 wystąpią przerwy w dostawie wody dla budynków przy ulicy Zakole. Bez wody będzie ok.15 budynków.

(MST)

Osiedle Wysokie

Uczniowie nowohuckiego Liceum Ogólnokształcącego nr III (os. Wysokie) wydali książkę "Krzyk trzcin, cień lwa". To antologia twórczości uczniów III LO, która jest ukoronowaniem pracy młodych pisarzy, uczestniczących w warsztatach pod opieką artysty, pisarza Bogusława Michalca w ramach projektu " Moja Wymarzona Książka". Promocja odbyła się w styczniu w XXII Salonie Trójkowe Czwartki.

(MST)

Os. Bohaterów Września

Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26) zaprasza przedszkolaki jutro o godz. 12 na spotkanie prowadzone przez straż miejską w ramach cyklu "Bezpieczny przedszkolak w Klubie Mirage". Dzieci dowiedzą się, na czym polega praca strażnika miejskiego, w jakich sytuacjach trzeba skontaktować się ze Strażą Miejską i pod jakim numerem telefonu.

Strażnicy zaprezentują umundurowanie i sprzęt służbowy, a dzięki interaktywnej planszy oraz zabawom logicznym będą mogły w praktyczny sposób utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Wstęp wolny.

(MST)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo