W Twojej dzielnicy

red
Udostępnij:

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto
W związku z wynikami głosowania w Budżecie Obywatelskim (BO) radni z Dzielnicy I podjęli uchwałę, poprzez którą rozdzielili 130 tys. zł na zadania, jakie wygrały w głosowaniu BO. Najwięcej, 60 tys. zł, przeznaczono na rewitalizację czterech skwerów. Na rewitalizację Plant Dietlowskich zarezerwowano 22,3 tys. zł. W ramach BO zrealizowane będą też: Kazimierskie murale historyczne (20 tys. zł), tysiąc darmowych biletów do kina dla seniorów z Dzielnicy I (12 tys. zł), bezpieczny rodzinny ogród przy ul. Krupniczej 38 - zakup i montaż kompleksowego systemu monitoringu wizyjnego (13 715 zł). Z 13 tys. na BO pozostała wolna kwota 1985 zł. (TYM)

Grzegórzki
Ogród Botaniczny UJ przy ul. Kopernika 27 zaprasza na koncert chóru z Kalifornii Mountainside Master Chorale pod Dyrekcją Sébasitien Vallée. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia o godz. 17 (wstęp wolny). Mountainside Master Chorale, założony w 1994 r., występuje corocznie z regularną serią koncertów, jak również na festiwalach i imprezach w Południowej Kalifornii i na świecie. Misją chóru jest propagowanie nowej muzyki chóralnej i wzbogacenie doświadczeń muzycznych dla odbiorców ze zróżnicowanych środowisk społecznych. (TYM)

Prądnik Czerwony
Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Strzelców Klub Żeglarski HORN przygotował specjalną ofertę wakacyjną. Każdy odwiedzający, który przy wypożyczaniu sprzętu pływającego w postaci rowerka wodnego lub kajaka przedstawi ważną legitymację szkolną szkoły na Prądniku Czerwonym, zapłaci tylko połowę ceny. Oferta jest ważna jeszcze do końca tego miesiąca. (AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208, i Sylwia Nowosińska, tel. 12 61 99 207
Prądnik Biały

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej dziś w godz. 9 -14 nastąpią przerwy w dostawie wody dla ulic: Radzikowskiego, Słowiczej, Konrada i Fiszera. Bez wody będzie tutaj 60 budynków. (MM)

Krowodrza
Rada Dzielnicy V Krowodrza wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o ustawienie znaku "zakaz zatrzymywania się" po parzystej stronie ul. Radwańskiego. To jedna z ulic biegnących blisko strefy płatnego parkowania i - jak się okazuje - stała się lokalnym parkingiem dla osób próbujących uniknąć wnoszenia opłat strefowych. Kierowcy, w większości spoza Krakowa, pozostawiają samochody na wąskiej jezdni, naprzeciw bram wyjazdowych, co utrudnia mieszkańcom opuszczenie posesji. Równocześnie pojazdy te całkowicie zastawiają chodnik, którego szerokość wynosi 1 m, oraz parkują na trawniku, niszcząc go. Jak podkreślają radni "piątki", mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali prośby o interwencje do straży miejskiej oraz do ZIKiT i są zdania, że ustawienie znaku zakazu zatrzymywania się odniesie lepszy skutek. (MM)

Zwierzyniec
Komitet Kopca Kościuszki zaprasza wszystkich sympatyków kopca do polubienia oficjalnej strony na Facebooku, na której będą publikowane wszelkie ciekawostki i informacje dotyczące kopca i organizowanych wokół niego wydarzeń. Strona dostępna jest pod adresem: www.facebook.com/kopieckosciuszkiwkrakowie. Przypominamy także, że do 30 września w weekendy i święta można zwiedzać kopiec Kościuszki do godz. 23. (SN)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Łagiewniki-Borek Fałęcki
Ponad 54 tys. zł otrzyma w przyszłym roku Dom Kultury "Podgórze" (wraz z filiami) na organizację różnych imprez lokalnych - oświatowych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych - na terenie Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki. Tak zadecydowali radni "dziewiątki". Najwięcej pieniędzy - prawie 44 tys. zł - zostanie przeznaczone na organizację XXII Dni Dzielnicy IX. Kolejne imprezy, które zostaną dofinansowane przez RD IX, to m.in.: konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (4 tys.), koncerty okolicznościowe Orkiestry Dętej "Solvay" i zespołu "Pogodna Jesień" (3 tys.), konkurs graffiti (1,5 tys.), IV edycja "Biegu po Konstytucję" (1 tys.) i "Dyktando Podgórskie" (500 zł). (PSZ)

Dębniki
Rada Dzielnicy VIII zaprasza mieszkańców Dębnik do udziału w projekcie "Dzielnice planują!", który prowadzi Pracownia Obywatelska. W jego ramach ma zostać stworzony m.in. plan rozwoju Dębnik. Wybrane osoby będą pytane, czego potrzebuje dzielnica, jakie mają oczekiwania co do jej rozwoju itp. Obecnie poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą organizatorom projektu dotrzeć do mieszkańców Dębnik i zaangażować ich w tworzenie planu rozwoju dzielnicy. Więcej informacji: www.dzielnica8.krakow.pl oraz www.pracowniaobywatelska.pl. (PSZ)

Ulica Krasickiego
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że jutro, w związku z pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej, wystąpią przerwy w dostawie wody dla ul. Krasickiego w Starym Podgórzu. Mieszkańcy będą tam mieć suche krany w godz. 9 - 15, warto więc wcześniej zadbać o zapasy wody.
Komunikaty o planowanych wyłączeniach wody można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.mpwik.krakow.pl. (PSZ)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257
Bieńczyce

Już w najbliższą sobotę, 15 sierpnia nad Zalewem Nowohuckim odbędzie się kolejna sąsiedzka potańcówka. Organizatorzy zapraszają do tańca zarówno młodych mieszkańców dzielnicy, jak i seniorów. Na imprezie usłyszymy różne gatunki muzyczne, od przedwojennego swingu po współczesny hip-hop. Za konsoletą usiądzie dj Minoo. Wstęp wolny. (PD)

Nowa Huta
Filia nr 3 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej (os. Kościuszkowskie 5) zaprasza najmłodszych na kolejne wakacyjne zajęcia literackie. W tym tygodniu poświęcone są kulturze szwedzkiej. Dziś o godz. 13 odbędą się zajęcia, podczas których dzieci wraz z Pippi Pończoszanką poznają historię tego kraju oraz poznają tradycyjne szwedzkie zabawy. Wstęp wolny. (PD)

Bieńczyce
5 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Nowej Huty, który regularnie okradał przychodnie oraz sale szpitalne. Zazwyczaj wykorzystywał nieuwagę personelu placówek i pacjentów i okradał ich z portfelów i telefonów komórkowych. Złodzieja zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu VII krakowskiej policji. W jego mieszkaniu znaleziono przedmioty, które prawdopodobnie należą do okradzionych pacjentów i lekarzy. Wśród nich gotowe do wypełnienia recepty, z których część przestępca zdążył już wypełnić. Sprawcy przedstawiono zarzuty kradzieży oraz podrabiania recept. (PD)

Wzgórza Krzesławickie
50 tys. zł będzie kosztować opracowanie projektu budynku ośrodka kultury w Kantorowicach. Pieniądze pochodzą z budżetu Dzielnicy XVII. (PD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie