W Twojej dzielnicy

.
Udostępnij:

Śródmieście

Stare Miasto
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z zaplanowanym remontem torowiska tramwajowego w ciągu ul. Westerplatte w dniach 23-30 sierpnia wyłączony zostanie ruch pociągów tramwajowych na odcinku od węzła "Dworzec Główny" do węzła "Poczta Główna". W związku z tym od 23 sierpnia (niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - kilka linii tramwajowych będzie kursować po zmienionej trasie. Więcej informacji: zikit.krakow.pl.
(TYM)

Grzegórzki
Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" z ul. Lotniczej 1 zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym na "Akcję lato w mieście 2015". Wakacyjne zajęcia w MDK ponownie ruszyły od tego tygodnia. Odbywają się w godz. 9-15. W programie m.in.: warsztaty plastyczne, strzelnice, gry sieciowe, tenis stołowy, warsztaty taneczne, zajęcia muzyczne, wokalne oraz karaoke. Oprócz zajęć stacjonarnych zaplanowano wyjazd do Puszczy Niepołomickiej oraz Pożegnanie Lata. Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne za okazaniem legitymacji szkolnej. W przypadku zajęć odbywających się poza terenem MDK wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów dzieci. Szczegółowy harmonogram: www.mdk-lotnicza.pl .
(TYM)

Prądnik Czerwony
Rada Dzielnicy III negatywnie zaopiniowała budowę osiedla przy ul. Reduty. Inwestor chce tam postawić bloki z garażami podziemnymi i miejscami postojowymi. Radni uważają jednak, że najpierw powinien powstać plan zagospodarowania przestrzennego "Prądnik Czerwony Wschód", który będzie podstawą do tworzenia nowych, uporządkowanych pod względem przestrzennym inwestycji wokół ulic ul. Reduta.
(AM)

Krowodrza

Prądnik Biały
Sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały zaplanowana na wczoraj (17 sierpnia) została odwołana. W związku z tym radni ustalili nowy termin sesji, która odbędzie się w czwartek 20 sierpnia 2015 r., o godz. 18 w Dworku Białoprądnickim, przy ul. Papierniczej 2. Podczas sesji radni będą m.in. głosować nad wnioskiem do ZIKiT o montaż słupków parkingowych na rogu ulic Zygmuntowskiej i Radzikowskiego.
(SN)

Zwierzyniec
Szczęsny Filipiak, przewodniczący Zarządu Dzielnicy VII Zwierzyniec, poinformował nas wczoraj, że dzielnica kupiła właśnie kamerę. Koszt jej zakupu to 415 zł. Urządzenie znajduje się w siedzibie rady dzielnicy przy ul. Bolesława Prusa 18. Radni deklarują, że dzięki nowej kamerze wkrótce sami zaczną nagrywać sesje.
(SN)

Prądnik Biały
Ognisko Artystyczne Muminek przy ul. Papierniczej 2 zaprasza do zapisów na zajęcia w sezonie 2015/2016. Całodzienne warsztaty są organizowane dla dziewczynek i chłopców w wieku 3-5 lat.W programie: rytmika, plastyka, origami, muzyka przy pianinie, zajęcia ceramiczne, język angielski, zabawy na świeżym powietrzu. Klub posiada także własny ogródek dla dzieci. O zdrową dietę maluchów dba catering (obiad: II danie - cena 6,50 zł/dzień), natomiast II śniadanie dzieci przynoszą z domu.
Informacje o warunkach rekrutacji, opłatach oraz wolnych miejscach można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-17, pod numerami telefonów: 12 420 49 59 lub 513 891 821. Klub realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną w rozporządzeniu MEN.
(SN)

Podgórze
Wczoraj rozpoczął się remont chodnika na ul. Zachodniej, mieszkańcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, roboty potrwają tam do końca sierpnia. Jednocześnie przypominamy, że właśnie trwa remont chodnika na ul. Krasickiego (do 30 sierpnia), a także modernizacja chodnika i jezdni na ul. Gołaśka, która ma się zakończyć 15 października.
(PSZ)

Bieżanów-Prokocim
Radni Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim wystąpili do prezydenta Krakowa z wnioskiem o wprowadzenie do Wieloletniej Prognozy Finansowej i Wieloletniego Planu Inwestycyjnego przebudowy skrzyżowania ulic Ćwiklińskiej, Heleny i Barbary. W tym roku ma się rozpocząć opracowywanie projektu przebudowy (za 20 tys. zł), w przyszłym będzie ono kontynuowane, a następnie ruszy remont (w sumie przewidziano na to 100 tys. zł). Realizacji tej inwestycji chcą mieszkańcy Bieżanowa-Prokocimia (wybrali ją w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego). Jak podkreślają radni Dzielnicy XII, przebudowa skrzyżowania wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa kierowców.
(PSZ)

Podgórze
Dom Kultury "Podgórze" przy ul. Sokolskiej 13 zaprasza dzieci do udziału w "Akcji Lato". Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10 -14 i są bezpłatne. W programie m.in.: plenerowe zajęcia plastyczne, warsztaty tworzenia biżuterii, teatralne i robotyki, jednodniowe wycieczki autokarowe poza Kraków, zawody sprawnościowe i sporty drużynowe, spacery śladami krakowskich zabytków oraz wizyty w muzeach, ogrodzie botanicznym i ogrodzie doświadczeń, rejsy statkiem po Wiśle, wyjścia do kręgielni, kina, teatru. Informacje i zapisy: tel. 12 656-36-70.
(PSZ)

Nowa Huta

Mistrzejowice
Funkcjonariuszom z komisariatu 7 policji udało się zatrzymać 19-letniego mieszkańca Nowej Huty, który w czerwcu i lipcu dokonywał regularnych podpaleń altanek śmieciowych na terenie os. Piastów. Mężczyzna, w trakcie przesłuchania, przyznał się do podpalenia pojemników do segregacji śmieci. Jak tłumaczył, ogień podkładał, będąc pod wpływem alkoholu i dla zabawy. Straty wywołane przez piromana oszacowano na 3 tys. zł. Prokurator zdecydował się objąć podejrzanego dozorem policyjnym.
(PD)

Bieńczyce
21 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie z artystami Teatru Łaźnia Nowa nad Zalewem Nowohuckim (ul. Bulwarowa 39, stare wejście na basen). O godz. 18 rozpoczną się otwarte warsztaty aktorsko-wokalne z Radosławem Krzyżowskim. Zajęciom towarzyszyć będzie jam session, podczas którego każdy uczestnik będzie mógł śpiewać i grać. Mile widziane będą własne gitary, bongosy, trąbki czy inne instrumenty. Posłużą one do stworzenia spontanicznej orkiestry dyrygowanej przez multiinstrumentalistę Pawła Bohatera oraz rapera BuA. Wstęp wolny.
(PD)

Bieńczyce
Od poniedziałku 17 sierpnia zamknięta jest ul. Obrońców Krzyża na odcinku od ul. Ludźmierskiej do ul. Kocmyrzowskiej. Z tego powodu zostały wyznaczone objazdy, zarówno dla samochodów (ul. Ludźmierska, al. Andersa, u. Mościckiego, ul. Żeromskiego, ul. Bulwarowa), jak i komunikacji autobusowej. Autobusy nr 139, 193, 501 i 601 będą kierowane na al. Andersa. Natomiast nr 123 będą jeździć ul. Kocmyrzowską, Bulwarową i Wojciechowskiego do ul. Żeromskiego. Remont ma się zakończyć w pierwszym tygodniu września. (PD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie