W twojej dzielnicy

red.
Fot. Janusz Wójtowicz
Udostępnij:

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

GrzegórzkiKatolicki Dom Kultury im. ks. kard. A. S. Sapiehy z ul. Bobrowskiego 6 przygotował nową formę opieki nad dziećmi szkolnymi: świetlicę. Od poniedziałku do piątku w godz. 13-17 KDK proponuje profesjonalną opiekę nad dziećmi - w niedużej grupie, z możliwością nauki i odrabiania zadań domowych w cichej, wydzielonej sali, a także zajęcia plastyczne, komputerowe, zabawy świetlicowe, tenis stołowy, piłkarzyki, gry kinetyczne, filmy. Zapisy w sekretariacie KDK.
(TYM)

Stare Miasto
Rada Dzielnicy I wydała negatywną opinię dla inwestycji przy ul. Piłsudskiego. Przebudowa znajdującego się tam budynku miałaby polegać na zmianie kształtu dachu wraz ze zmianą sposobu użytkowania kondygnacji piwnicy na cele usługowe oraz rozbudowie budynku o część mieszkalną (oficyna). Radni „jedynki” wytknęli brak oznaczenia terenów zielonych (pomimo wniosku o uzupełnienie materiałów), brak miejsc parkingowych (zamiast garażu podziemnego przewiduje się wykorzystanie piwnic na cele usługowe), a również to, że projektowana oficyna praktycznie likwiduje podwórze.
(TYM)

Prądnik Czerwony
Projekt planu dla obszaru „Ugorek - Fiołkowa” udostępniony zostanie do wglądu w dniach od 27 września do 25 października Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa (ul. Józefa Sarego 4). Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będzie także zamieszczony na stronie internetowej www.bip.krakow.pl. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego obszaru „Ugorek - Fiołkowa” zostanie przeprowadzona 12 października w Urzędzie Miasta Krakowa (plac Wszystkich Świętych 3-4, sala Portretowa). Początek o godz. 15.
(AM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Prądnik Biały
We wrześniu w Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2) ruszył projekt „Temida to kobieta!”. W jego ramach działać będzie punkt bezpłatnych porad prawnych. Oprócz tego raz w miesiącu odbędą się otwarte dla mieszkańców spotkania dotyczące zagadnień prawnych. Pierwsze z nich miało miejsce w ostatni piątek i dotyczyło przemocy wobec kobiet.
(AM)

Ulica Meiera
XXVII sesja Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3. Radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie wykupu kilku działek przy ul. Meiera. Obecnie droga jest poprowadzona w taki sposób, że zagraża bezpieczeństwu ruchu. Potwierdziły to testy autobusu, który miałby tą drogą kursować. Wykup działek ma na celu skorygowanie przebiegu ulicy tak, aby autobusy miejskie miały możliwość ominięcia innych pojazdów.
(AM)

Prądnik Biały
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że dzisiaj (19 września) w godzinach od 10 do 14, w związku planowaną modernizacją sieci wodociągowej, wystąpi czasowa przerwa w dostawie wody przy ulicach: Na Zielonki, Zefirowej, Jęczmiennej, Lnianej i Waliszewskiego.
(AM)

Zwierzyniec
W siedzibie Rady Dzielnicy VII (ul. Prusa 18) jest do wglądu projekt rewitalizacji zieleni na terenie skweru znajdującego się przy zbiegu ulic Prusa i Fałata. Projekt ten osoby zainteresowane mogą oglądać w godzinach przyjmowania mieszkańców: w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 10-14, a we wtorki 11-13 oraz 15-17.
(AM)

Podgórze

O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Piaski Wielkie
Miejskie Biuro Planowania Przestrzennego zaprasza mieszkańców jutro (20 września) o godz. 18 na spotkanie w celu zapoznania się ze wstępną koncepcją miejscowego planu „Rejon ulicy Tuchowskiej, Cechowej, Łużyckiej”. Obejmuje on obszar 23 ha i ma na celu ochronę walorów tego terenu oraz utrzymanie jednorodnego charakteru zabudowy jednorodzinnej w rejonie Piasków Wielkich. Jutrzejsze spotkanie odbędzie się w SP nr 27 przy ul. Podedworze 16.
(PSZ)

Łagiewniki-Borek Fałęcki
Mieszkańcy Łagiewnik i Borku Fałęckiego mogą uczestniczyć w 5. edycji konkursu „Dzielnica IX dzielnicą ogrodów” - na najpiękniejszy zakątek kwiatowy: ogród, taras, balkon. Każdy, kto chce pochwalić się swym ogrodniczym dziełem, powinien się zgłosić (w Radzie Dzielnicy IX przy ul. Żywieckiej 13, pisemnie lub telefonicznie: 12 268-16-14) i dostarczyć fotografie tego zielonego zakątka. Jury będzie oceniać m.in. nasycenie ogrodu roślinnością i jej różnorodność, walory estetyczne i oryginalność oraz zaangażowanie ogrodnika. Zgłoszenia są przyjmowane do końca października. Więcej informacji na stronie internetowej www.dzielnica9.krakow.pl.
(PSZ)

Płaszów
„Dawny KL Plaszow” - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie dla mieszkańców, na które zapraszają Muzeum Historyczne, parafia św. Kingi i Rada Dzielnicy XIII Podgórze. Będzie ono okazją do przypomnienia historii obozu oraz rozmowy o przyszłości tego terenu. Obecnie jest on bowiem opuszczony i mocno zaniedbany. Stał się miejscem wyprowadzania psów, pikników i libacji alkoholowych. Organizatorzy spotkania chcą, by została mu przywrócona należna pamięć i opieka. Spotkanie odbędzie się 22 września o godz. 17, w Domu Parafialnym parafii św. Kingi przy ul. Siemomysła 37.
(PSZ)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444

Ulica Dolnomłyńska
Radni Dzielnicy XIV na najbliższej sesji będą wnioskować do prezydenta o zabezpieczenie funduszy na przyszły rok na wykonanie kanalizacji opadowej, remont nawierzchni oraz poboczy ulicy Dolnomłyńskiej.
(MR)

Nowa Huta
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie jutro (20 września) prowadziło modernizację sieci wodociągowej na osiedlach peryferyjnych. W związku z tym od godz. 9 do 12 nastąpi przerwa w dostawie wody w budynkach przy ulicach: Brzeskiej, Szlifierskiej, Zakępie, Kontryma, Wiązowej, Betonowej, Nadwodnej oraz Drożyska, Biwakowej, Bartniczej, Przylasku, Siejówce, Morgi i Jaglanej.
(MR)

Mistrzejowice
Prace przy sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Mistrzejowice - Południe” wreszcie nabrały tempa. Uchwałę, którą zaproponował radny miejski Michał Drewnicki, Rada Miasta Krakowa jednogłośnie przyjęła już w marcu. Dzięki planowi osiedla Tysiąclecia i Oświecenia oraz zieleń między tymi blokami będzie chroniona przed dalszym zagęszczaniem budynków i rewitalizowana. Do powstającego planu każdy ma prawo złożyć wniosek. Uwagi będą zbierane do 31 października.
(MR)

Wzgórza Krzesławickie
Firma Tauron informuje, że dziś w godz. 7.30-15 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w budynkach przy ul. Kantorowickiej. Z kolei od godz. 8 do 15 prądu może nie być również w budynkach zlokalizowanych przy ulicach: Bystronia, Irzykowskiego, Orłowskiego, Bruśnicka, Braci Polskich, Skoczylasa, Godebskiego, Wittiga, Mycielskiego oraz przy ulicy Morstina.
(MR)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie