W Twojej dzielnicy

Redakcja
Fot. Anna Kaczmarz

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Stare Miasto

Rada Dzielnicy I Stare Miasto wydała pozytywną opinię dla zawarcia umowy najmu części powierzchni dachu budynku Zespołu Szkół Chemicznych przy ul. Krupniczej 44 z przeznaczeniem na stację telefonii komórkowej. O zgodę do miasta wystąpiła dyrekcja ZSCh. Uzasadnienie jest takie, że to umowa na kolejny okres do 15 maja 2020 r.
(TYM)

Kazimierz

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na kolejny z cyklu wykładów dotyczących wybranych zagadnień sztuki europejskiej i polskiej. Tym razem tematem jest malarstwo polskie w okresie międzywojennym (część I). Wykład odbędzie się 30 marca w placówce SCKM przy ul. Szerokiej 16 (dawna synagoga Wolfa Poppera) w godz. 17-18.30. Zajęcia prowadzi historyk sztuki i nauczyciel Agnieszka Wozowicz. Informacje i kontakt: 12 421-29-87, e-mail: agawozowicz@gmail.com.

Wykłady są pomocą dla osób, które przygotowują się do matury z historii sztuki, olimpiady artystycznej, egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne i humanistyczne. Organizatorzy zapraszają także wszystkich zainteresowanych historią kultury europejskiej, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę.
(TYM)

Grzegórzki

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy organizuje III Rodzinne Zawody Pływackie. Odbędą się one na pływalni KSOS Centrum przy al. Powstania Warszawskiego 6 w dniu 22 kwietnia o godz. 12.30. KSOS do udziału w pływackiej rywalizacji zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów związanych z KSOS wraz z rodzicami i przyjaciółmi. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 kwietnia drogą internetową na adres: zawodyplywackie@ksos.pl.
(TYM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206

Prądnik Biały

Jeszcze tylko do piątku (31 marca) można składać wnioski do sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Witkowice - Północ”. Należy podać swoje imię, nazwisko i adres, a także adres i oznaczenie nieruchomości, której dotyczą zgłaszane postulaty, ponadto własnoręcznie się podpisać. Wnioski można złożyć w punktach obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta, nadesłać pocztą (Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków), jak też przekazać za pośrednictwem platformy teleinformatycznej ePUAP lub w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Planem „Witkowice - Północ” ma być objęty obszar 7,8 ha w rejonie ulicy Dożynkowej, tuż przy granicy Krakowa i Zielonek.
(MM)

Krowodrza

Rada Dzielnicy V wystąpiła z wnioskiem o wykupienie przez gminę dwóch działek stanowiących fragmenty terenu zielonego wzdłuż ul. Nawojki, na wysokości Miasteczka Studenckiego. Radni Krowodrzy apelują również do Zarządu Zieleni Miejskiej o rekultywację całego tego terenu oraz posadzenie nowych drzew, a wzdłuż chodnika - krzewów ozdobnych.
(MM)

Zwierzyniec

Dom Zwierzyniecki - oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (ul. Królowej Jadwigi 41) zaprasza do odwiedzania nowej wystawy pt. „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”. Opowiada ona o historii i kulturze tej części Krakowa. Muzealnicy podkreślają: Zwierzyniec, który w granicach administracyjnych miasta znalazł się zaledwie sto lat temu, to jedno z najciekawszych przedmieść Krakowa. Wystawa będzie czynna do 3 września br.
(MM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138

Płaszów

Rada Dzielnicy XIII Podgórze, Zarząd Zieleni Miejskiej, MPO oraz Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie, zapraszają w najbliższą sobotę (1 kwietnia) o godz.10 do udziału w corocznej akcji sprzątania Zalewu Bagry.

Po zimie teren wymaga uporządkowania, dlatego przyda się każda pomoc. Organizatorzy zapewniają niezbędne narzędzia (worki, rękawiczki) przygotowane przez MPO.

Akcja rozpocznie się w rejonie parkingu przy ul. Koziej.
(AG)

Ulica Dekerta

Na konferencji podsumowującej projekt „Na rogu Dekerta”, studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego przekazali Zarządowi Zieleni Miejskiej (ZZM) czek na kwotę 21. 775,68 zł. Dzięki niej u zbiegu ulic Dekerta, Kiełkowskiego i Wałowej powstanie motyli skwer. To efekt akcji crowfundingowej, podczas której projekt wsparło finansowo blisko 250 internautów. Jak zapewnił dyrektor ZZM, prace ruszą wkrótce i najdalej w sierpniu zostaną ukończone. Będzie to pierwszy tego typu skwer w Krakowie.
(AG)

Ulica Bardowskiego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie informuje, że w czwartek (30 marca) w godzinach od 9 do 14 przy ulicy Bardowskiego, w związku z pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej, wystąpi czasowa przerwa w dostawie wody. Wyłączeniem zostaną objęte budynki przy ulicy Bardowskiego.
(AG)

Ulica Lipska

Muzeum Schindlera zaprasza na wydarzenia towarzyszące wystawie czasowej „Jeńcy wojenni w Krakowie 1939-1945”. 2 kwietnia (niedziela) odbędzie się finisaż wystawy.
(AG)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Piotr Drabik, tel. 12 61 99 257

Czyżyny

Radni Dzielnicy XIV zmienili plan budżetu na ten rok. 20 tys. zł zostało przekazanych na budowę chodnika przy ul. Hynka (na odcinku od ul. Uniwersału Połanieckiego do ul. Braci Schindlerów). Natomiast kolejne 10 tys. zł trafi na kontynuację remontu ul. Kłosowskiego. Pieniądze te przeniesiono z planowanego remontu parkingu przy ul. Kłosowskiego (naprzeciwko wjazdu od Vulko).
(PD)

[b]bieńczyce[/b]

Budowa nowych chodników oraz siłowni zewnętrznej - to tylko niektóre inwestycje, które zamierza sfinansować w tym roku Rada Dzielnicy XVI. Trafi na nie w sumie 150 tys. zł, które prezydent Krakowa przyznał dzielnicy w lutym tego roku. Najbardziej kosztownym przedsięwzięciem jest siłownia zewnętrzna na os. Przy Arce (52 tys. zł razem z projektem). Nieco mniej radni dzielnicowi chcą przeznaczyć na remonty chodników w „szesnastce” (29 tys. zł) oraz kompleksowy remont zaplecza kuchennego w Przedszkolu nr 113 (os. Jagiellońskie 8) za 20 tys. zł.

Decyzja o rozdysponowaniu dodatkowych pieniędzy w dzielnicowym budżecie zapadnie na najbliższej sesji (czwartek 30 marca, godz. 17.30, os. Kalinowe 4). Każdy może przyjść i słuchać obrad.
(PD)

Osiedle Centrum

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Rodziców. Jutro o godz. 18.30 głównym tematem wydarzenia będzie ojcostwo. Młodzi i przyszli tatusiowie będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy, zaplanowano także wspólne majsterkowanie.

Czwartkowe spotkanie poprowadzi Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia. Wstęp dla osób dorosłych za przysłowiową złotówkę.
(PD)

Aby dużo zarabiać trzeba być...Zobacz listę zawodów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie