Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Twojej dzielnicy

Redakcja
Wikipedia

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206
Stare Miasto

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Lato w muzeum”. W sobotę (14 lipca) odbędzie się wakacyjny spacer edukacyjny śladami miejsc związanych z życiem i pracą niezwykłej artystki - Heleny Modrzejewskiej. Zbiórkę wyznaczono o godz. 11 w Domu Pod Krzyżem przy ul. Szpitalnej 21. Podczas spotkania będzie można zwiedzić m.in. dom rodzinny, salon Heleny Modrzejewskiej, Narodowy Stary Teatr oraz kościół św. Krzyża. W planie jest również zwiedzanie wystawy poświęconej jej krakowskiej rywalce - Antoninie Hoffmann. Zajęcia są adresowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Udział w nich jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected].

(TYM)

Grzegórzki

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im.prof.A.Kamińskiego przy ul. Lotniczej 1 zaprasza na kolejne zajęcia w ramach „Akcji Lato 2017”. Na dziś zaplanowano m.in. blok zajęć świetlicowych (wakacyjne wyprawki szachowe), blok zajęć muzycznych karaoke - oba wydarzenia w godz. 12-15. Jutro zaplanowano m.in. blok zajęć sportowych - tenis stołowy/ salon gier komputerowych (9-12).

(TYM)

Prądnik Czerwony

Klub Sportowy Prądniczanka prowadzi nabór do drużyn siatkarskich. Zaprasza chętne dziewczęta i panie do trenowania i gry w Prądniczanka Volley Team - drużynach seniorek (III Liga MZPS), kadetek, młodziczek i mini siatkówki. Treningi odbywają się w pełnowymiarowej hali sportowej pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Przez całe wakacje można zgłaszać zapytania i akces do zespołów na adres: [email protected]. Klub prowadzi też inne sekcje:

piłki nożnej chłopców i dziewcząt, koszykówki, zapasów.

(TYM)

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206
Prądnik Biały

Magistrat zamierza przygotować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rejon ulic Łokietka - Glogera”. Wnioski do niego można składać do 14 lipca - własnoręcznie podpisane, z podaniem imienia, nazwiska i adresu lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczeniem nieruchomości, której wniosek dotyczy. Wnioski składa się: na piśmie w Urzędzie Miasta Krakowa w Punktach Obsługi Mieszkańców (stanowiska informacyjno-podawcze) lub przesyła drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków. Można je też wysłać drogą elektroniczną, za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP lub w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

(AM)

Krowodrza

Radnym z Dzielnicy V nie podoba się projekt rewitalizacji Parku Jordana. Uważają, że nie powinno być tam asfaltowego parkingu dla policji. Mają także zastrzeżenia do tego, że w projekcie rewitalizacji nie został uwzględniony remont dachu Jordanówki, remont toalet, nie będzie doposażenia istniejących placów zabaw w urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych. Radni są także przeciwni utrzymaniu parkingu przy budynku klubu Cracovia. Ich zdaniem zbędny jest natomiast plac zabaw z huśtawkami. Uważają także, że zabrakło atrakcji dla dzieci najmłodszych.

(AM)

Bronowice

Biuro Rady Dzielnicy VI będzie nieczynne do 21 lipca. W sprawach pilnych można kontaktować się z Bogdanem Smokiem - przewodniczącym Rady Dzielnicy VI, tel. 604-228-830.

(AM)

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138
Podgórze

W nocy z czwartku na piątek oraz z piątku na sobotę pojawią się kolejne utrudnienia w ruchu w rejonie budowanej łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki. Od godziny 21 do 5 rano, w obie noce, zamknięta dla ruchu samochodowego będzie estakada Obrońców Lwowa. Dodatkowo pojawią się zwężenia jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Wielickiej z ul. Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich. Kolejarze wykonują obecnie tzw. prace wykończeniowe przy łącznicy. Jej budowa, trwająca od 2015 roku, powinna zakończyć się w połowie września. Pierwsze pociągi po nowych wiaduktach pojadą w grudniu, dzięki czemu skróci się czas podróży koleją z Krakowa m.in. do Zakopanego.

(ARM)

Podgórze

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 13 lipca (czwartek) o godz. 18 przy ul. Kalwaryjskiej 9-15 (podziemia Korony, w miejscu, gdzie odbywa się Targ Pietruszkowy). Głównym tematem spotkania będą wrześniowe Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w nasze działania - podkreślają członkowie stowarzyszenia.

(ARM)

Podgórze Duchackie

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji informują, że jutro (13 lipca) od godz. 8 do 12, w związku z modernizacją sieci wodociągowej, wystąpi czasowa przerwa w dostawie wody dla mieszkańców budynku przy ul. Kordiana 33. Szczegółowe informacje o innych modernizacjach prowadzonych w najbliższych dniach w Krakowie przez MPWiK dostępne są na stronie internetowej spółki: www.wodociagi.krakow.pl

(ARM)

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 25 96 444
Mistrzejowice

Na najbliższej sesji rady dzielnicy XV ( w czwartek 13 lipca) radni będą decydować nad korektami rozdysponowania funduszy na ten rok. 100 tys. zł, za które miał zostać opracowany projekt doposażenia istniejącego ogródka w Parku Tysiąclecia zostanie przeznaczone na kolportaż ulotek (4,2 tys. zł) oraz na organizację spotkania wigilijnego dla mieszkańców Mistrzejowic, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej (5,8 tys. zł). Trzeba będzie podzielić pieniądze zaplanowane na projekt ogródka, bo Zarządowi Zieleni Miejskiej nie uda się w tym roku zająć tym zadaniem.

(MR)

Aleja Jana Pawła II

Wspólnota budynku przy alei Jana Pawła II 190a stara się w magistracie o pozwolenie na usunięcie drzew rosnących wokół tego budynku. Oględziny wytypowanych do wycinki drzew odbędą się 25 lipca o godz. 9.

(MR)

Osiedle Mogiła

Z powodu zabiegów konserwatorskich w zabytkowym, drewnianym kościele św. Bartłomieja w Mogile (przy ul. Klasztornej 11 w najbliższą niedzielę (16 lipca) nie odbędzie się w nim msza święta. Przypominamy, że ten kościół za darmo można zwiedzać w ramach Szlaku Architektury Drewnianej co tydzień w piątki oraz soboty w godz. 9-18 (z przerwą w godz. 13-13.30) oraz w niedzielę w godz. 12-17 (bez przerwy).

(MR)

Nowa Huta

Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach Wspólnoty IV Nowohuckiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Mieszkańcy nowohuckich dzielnic mogą zapisać się na nią do 29 lipca w kancelariach w swoich parafiach, a od 30 lipca w bazie pielgrzymkowej zlokalizowanej przy kościele Arka Pana w Bieńczycach (ulica Obrońców Krzyża 1).

(MR)

Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski