W walce o utrzymanie są w trudnej sytuacji

Jerzy Zaborski, Artur Bogacki
I liga siatkarzy. Kęczanie dość łatwo przegrali dwa spotkania w Świdniku i są o krok od spadku. W trzecim secie pierwszego meczu mogli odwrócić losy rywalizacji, prowadzili już 15:10, ale od stanu 19:19 miejscowi wrócili do gry. Goście odskoczyli jeszcze na 24:22, lecz nie przedłużyli rywalizacji.

Avia Świdnik – Kęczanin Kęty 3:0 (25:15, 25:22, 26:24); 3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

Kęczanin, sobota i niedziela: Macionczyk, Zarankiewicz, Janiak, Gaweł, Pietraszko, Mysera, Toczko (libero) oraz Faron, Surma, Błasiak, Biegun.

Stan play-out (do 3 zwycięstw): 2:0.

Podobnie było w drugim, niedzielnym meczu. Po dwóch łatwo wygranych przez Avię partiach, goście nawiązali w trzeciej walkę, ale także bez powodzenia. Kolejne spotkanie odbędzie się w Kętach.

AGH 100RK AZS Kraków – TKS Nascon Tychy 0:3 (26:28, 28:30, 22:25); 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 13:25)

AGH 100RK, sobota: Kosiek, Galiński, Łaba, Akala, Mucha, Ferek, Dembiec (libero) oraz Luks (libero), Szumielewicz, Smolarczyk, Obuchowicz, Szałański; niedziela: Kosiek, Galiński, Łaba, Akala, Mucha, Ferek, Luks (libero) oraz Szałański, Dzierwa, Smolarczyk, Szumielewicz.

Stan play-out (do 3 zwycięstw): 0:2.

Faworyzowani gospodarze mogą mówić o zmarnowanej szansie. Dwa pierwsze sety sobotniego meczu powinni byli wygrać. W inauguracyjnej partii prowadzili 17:10, 23:20, po zmianie stron – 15:10, 23:20, a w obu przypadkach skończyło się porażką. Później goście nie dali sobie zrobić krzywdy.

Wczoraj AGH 100RK zaczął spotkanie od wygranego seta. W dwóch kolejnych gonił, bez powodzenia, lepiej grających rywali, a w ostatnim nie miał nic do powiedzenia. Teraz rywalizacja przenosi się na Śląsk.