red
Sebastian Starzycki z Iskry (z prawej) i Sławomir Ślęzak ze Zgłobic
Sebastian Starzycki z Iskry (z prawej) i Sławomir Ślęzak ze Zgłobic FOT. JAROSŁAW BODUCH

Zgłobice – Iskra Tarnów 3:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Kawula 18, 2:0 Grzywa 25, 2:1 Drelicharz 35, 2:2 Starzycki 42 karny, 2:3 Pączek 50, 3:3 Brożek 53.

Zgłobice: Bochman – Pach, Okaz (55 Ślęzak), Kantor, Stachowiak – Lasota, Brożek, Bibro, Grzywa – Kuczera (63 Lis), Kawula.

Iskra: Bielaszka – Brożek, R. Gajda, M. Gajda, Drwal – Jarmuła, Kubisztal, Pączek (62 Szpala), Siembab – Starzycki, Drelicharz.

Sędziował: Mateusz Kapustka (Tarnów).
Widzów: 100.

Początkowo wszystko układało się po myśli lidera. W 18 min dał mu prowadzenie Kawula, który wygrał bezpośrednią konfrontację z Bielaszką.

Miejscowi nie osiedli na laurach i w 25 min wynik strzałem z 13 metrów podwyższył Grzywa. Chwilę później, po dośrodkowaniu Brożka, przed szansą stanął jeszcze Kawula, lecz z bliskiej odległości główkował nad poprzeczkę.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do piłkarzy Iskry. W 35 min po podaniu Starzyckiego, sytuację sam na sam wykorzystał Drelicharz, a w 42 min po faulu Okaza na Starzyckim, do wyrównania z rzutu karnego doprowadził sam poszkodowany.

Tuż po przerwie Iskra zaskoczyła rywali, a do bramki Bochmana trafił z 14 metrów Pączek. Zespół Zgłobic równie szybko odrobił straty, gdy po uderzeniu z dys­tansu Grzywy piłki nie opanował Bielaszka, a ze skuteczną dobitką pospieszył Brożek. Później tempo rozgrywania akcji wyraźnie spadło i piłkarzom obydwu drużyn nie udało się już stworzyć klarownych sytuacji podbramkowych.

W innych meczach: Tuchovia II Tuchów – Metal Tarnów 0:1 (0:0), Nowoświat 90; Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe – Biała Lubaszowa 3:2 (0:1), K. Kawa 69, 74, Miśtak 54 – Jaśkiewicz 6, Wiśniowski 63 karny; Gromnik – Szynwałd 2:1 (0:0), Kozłowski 54, Gniadek 90+1 – Kułaga 87; Ładna – Wierzchosławice/Ostrów 2:2 (1:0), J. Sysło 34, Szczerba 51 – Kłosoń 57, samobójcza 61; Olszynka Ołpiny – KS US Śmigno 3:5 (1:3), Albrechtowicz 7, 88, Niziołek 58 – Kołtun 20, 46, Bogacz 10, Żaba 18, Minorczyk 50; Pogoria Pogórska Wola – Radlna 0:1 (0:0), Sus 80.

Jarosław Boduch

Klasa A Tarnów

Grupa I
Raba Książnice - Borkowianka Borek 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Rudnik 15, 1:1 Pieprzyk 26, 1:2 A. Korbecki 45.
Raba: Kostuch - Czerwiński, Klejdysz, Jawień, Pieprzyk - Leśniak (75 Ślusarczyk), Lech, DługoszI, Daniel - Kuk (46 Kaleta), Jagła ( 55 P. Czerwiński).
Borkowianka: Wszołek - Bednarz, Faruga, Suwara, Pulak - A. Korbecki, Kłos, M. Korbecki, Tomczyk - Kubik - Rudnik.
Sędziował: Dominik Jurkiewicz(Brzesko). Widzów: 150.

W 15 min goście objęli prowadzenie, gdy Rudnik skorzystał z błędu bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Jedenaście minut później Pieprzyk wykorzystał dokładne zagranie Jawienia i pokonał Wszołka doprowadzając do wyrównania. Raba próbowała zdobyć drugą bramkę, jednak uderzenia Jagły, Daniela czy Pieprzyka parował bramkarz Borku. W 45 min A. Korbecki wykorzystał niefrasobliwość obrońcy i wyprowadził gości na ponowne prowadzenie. W drugiej połowie dominowali przyjezdni, którzy jednak nie potrafili zdobyć kolejnej bramki.
Jakub Sajdak

W innych meczach: Czarni Kobyle - Błyskawica Proszówki 2:3 (1:1), Krzywda 20, Żak 60 - Kondras 7, G. Pałkowski 67, M. Wąsik76; Victoria Słomka - Orzeł Cikowice 1:1 (1:0), Tworzydło 40 - Leńczowski 88 karny; GKS II Drwinia - Ceramika Muchówka 1:2 (1:2), Sieczka 42 - Kukla 6, Stabrawa 23; LKS Trzciana 2000 - Żubr Gawłówek 1:0 (0:0), Krakowski 85; Novi/Rzezawianka Rzezawa - Górnik Siedlec 2:2 (2:0), Dunaj 65, 75 (dla gości); Szreniawa Nowy Wiśnicz - Beskid Żegocina 0:3 (wo).

(JS)
Grupa II
Kłos Łysa Góra - Sokół Maszkienice 2:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Tomczyk 13, 1:1 Śliwa 17, 1:2 Curyło 42, 1:3 Curyło 78, 1:4 Curyło 83, 2:4 Widło 87.
Kłos: Rzepa- M. Sacha, Matura, Nowak (63 Mirek), Marmol - Koczwara (82 Stachelek), Czyż (79 Kutek), Widło, BodziochI - ŚliwaI, Ogar.
Sokół:K. Kubala - Zawada, Bojdo (61 Kądziołka), Węgrzyn, Lech (57 Palej) - Postawa, Curyło, M. KubalaI, IzworskiI (83 Miśkowicz) - Płachno, Tomczyk.
Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów). Widzów: 100.

W 13 min wynik spotkania otworzył Tomczyk, który celnie główkował po dośrodkowaniu Płachny. Riposta Kłosa była jednak błyskawiczna, gdyż już w 17 min Śliwa przejął piłkę po zagraniu z głębi pola Widły i trafił przy dalszym słupku bramki. Gospodarze mogli pójść za ciosem, jednak idealnych okazji bramkowych nie wykorzystali kolejno Ogar, Śliwa i Koczwara. Zemściło się to na nich tuż przed przerwą, gdy po centrze z rzutu rożnego Izworskiego, Curyło strzałem głową zapewnił ponowne prowadzenie Sokołowi. W drugiej połowie spotkania okazje na wyrównanie mieli kolejno Śliwa i Ogar, lecz za każdym razem udanie interweniował K. Kubala. Później, po podaniach Tomczyka i Izworskiego, dwukrotnie bezpośrednie pojedynki z Rzepą wygrywał Curyło. Miejscowym na osłodę pozostało efektowne trafienie z prawie 40 metrów Widły.

W innych meczach: Arkadia Olszyny - Tymon Tymowa 4:0 (2:0), K. Waśko 1, 30, Majzner 60, 70; Olimpia Bucze - Iskra Łęki 1:0 (1:0), F. Kania 30; Spółdzielca Grabno - Olimpia Kąty 1:2 (1:2), Mucha 7 - Stanuch 30, Bieniek 40; Strażak Mokrzyska - Poręba Spytkowska 1:0 (0:0), Lis 80; Piast Czchów - Victoria Porąbka Uszewska 1:3 (0:1), Nakielny 66 - P. Łazarz 4 karny, Fejkiel 55, Z. Zych 57; Nie rozegrane zostało spotkanie Iva Iwkowa - Victoria Bielcza, gdyż nie przyjechał zespół gości.
Awansem: Tymon Tymowa - Piast Czchów 2:1 (1:0), Musiał 7, T. Skwarło 73 karny - Tobiasz 57 (mecz rozegrany 4 czerwca).

Grupa III
Wietrzychowice - Polan II Żabno 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Wojciechowski 10, 2:0 Tułacz 43 karny, 2:1 Jachimek 45, 3:1 Wojciechowski 65.
Wietrzychowice: Kosman - Ł. Bratko, Tułacz, Burzawa, Pawlik - NykielI, Ł. Wrona (73 P. Lechowicz), Wróbel (73 G. Lechowicz), M. WronaI - Wojciechowski, D. Bratko (83 Kowal).
Polan II: SzułakiewiczII[90+2]- Stryczek I[88], M. Kijowski, Jachym, D. Kijowski - Mosio, Czyż (80 Młodawski), Majka (65 Sołtysiak), Goryl (65 M. Solak) - Jachimek, ZielińskiI.
Sędziował: Dominik Hebda (Brzesko). Widzów: 50.

W 10 min, po prostopadłym podaniu Tułacza, Wojciechowski w sytuacji sam na sam dał prowadzenie Wietrzychowicom. W 43 min po faulu Szułakiewicza na Wojciechowskim, wynik spotkania z rzutu karnego podwyższył Tułacz. Polan po chwili złapał kontakt z rywalem, gdy Jachimek z bliska sfinalizował podanie Czyża. W 65 min po rzucie rożnym obrońcy gości wybili piłkę wprost pod nogi Wojciechowskiego, który precyzyjnym strzałem z 14 metrów przypieczętował zasłużony sukces gospodarzy.
jarosław boduch

W innych meczach: Dunajec Konary - Strażak Karsy 3:1 (1:1), samobójcza 15, Świątek 48, 60 karny - Gała 42; Victoria Szarwark - Powiśle Bolesław 1:3 (0:2), Wajdowicz 52 karny - Czajkowski 16, Sokół 35 karny, Czupryna 79; LUKS Zalipie - LZS Mędrzechów 4:2 (2:1), W. Lizak 3, Pieron 32, Bąk 50, P. Lizak 87 - Kaczor 13, 60; LZS Luszowice - Łęgovia Łęg Tarnowski 5:0 (2:0), Kmieć 29 karny, W. Laskowski 38, 79, Banaś 51, T. Laskowski 82; LUKS Wola Radłowska - LKS II Nowa Jastrząbka 4:1 (2:1), dla gospodarzy Mierzwa (dwie), Smoleń (dwie); Unia Gorzyce - Radłovia Radłów 0:3 (wo).

(JS)

Klasa B Tarnów
Grupa I (Bochnia): Husaria Łapczyca - Polanka Nieszkowice 1:1; Beskid II Żegocina - Naprzód II Sobolów 2:4; Polonia Wyżyce - Gryf Chronów 5:3; Promień Mikluszowice - Korona Brzeźnica 1:4; Błękitni Krzeczów - Ostrowianka Ostrów Królewski 4:1; Raba II Niedary - Wisła Grobla 0:3 (wo); pauzowała: Raba II Książnice.

Grupa II (Brzesko): Wulkan Biesiadki - Jedność Paleśnica 2:9; Temida Złota - GKS Przyborów 0:2; Rylovia II Rylowa - Iskra Szczepanów 3:0; Pogórze Gwoździec - Jastrząb Łoniowa 4:1; Orzeł Stróże - Bizon Szczurowa 6:0. Mecz Start 77 Biadoliny Szlacheckie - Jadowniczanka II Jadowniki został przerwany w 46 minucie przy stanie 1:0 dla Startu z powodu zdekompletowania zawodników drużyny gości. Pauzował: Grom Sufczyn.

Grupa III (Żabno): Błękitni Siedliszowice - Orzeł Miechowice Małe 3:0; Polonia Kłyż - Olimpia Biskupice Radłowskie 1:1; Wisła Borusowa - LKS Ilkowice 3:3; Wolania Wola Żelichowska - Dunajec Ujście Jezuickie 0:0; LKS Ćwików - DTS Dąbrowa Tarnowska 0:4.

Grupa IV (Żabno): Ava Grądy - LZS Brzezówka 0:5; RKS Radgoszcz - Kłos Słupiec 1:1; LZS Wójcina - LKS Smęgorzów 2:0.

Grupa V (Tarnów): Błękitni Tarnów - KS Biała 3:2; LKS Dębina Łętowska - Zryw Wielka Wieś 1:1; LKS Niwka - Orzeł Lisia Góra 0:0; FC Pawęzów - Więckovia Więckowice 3:1; Radar Łętowice - KS Tarnowiec 1:8; LKS Rudka - LKS Rzuchowa 1:2.

Grupa VI (Tarnów): Alfa Siedliska - KS Ryglice 2:6; LKS Rzepiennik Strzyżewski - LKS Olszyny 1:2; KS Świebodzin - LKS Koszyce Wielkie 5:4. Mecz KS Łękawica - WKS Siemiechów został przerwany po pierwszej połowie przy stanie 6:1 dla Łękawicy. Pauzował: Liwocz Szerzyny.