Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Zielonkach rozdali stypendia edukacyjne. Samorząd nagradza uczniów za wyniki

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Dziewięciu uczniów ze szkół podstawowych otrzymało Stypendium Edukacyjne Wójta Gminy Zielonki. Okazało się, że najlepsi uczniowie w gminie są w szkołach w Bibiach i Zielonkach. Zostali docenieni za osiągnięcia naukowe i artystyczne.

Stypendia trafiły do tych uczniów, którzy mają średnią ocen powyżej 5.0 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Przyznano dwa rodzaje stypendiów. Pięciu uczniów, którym przyznano stypendium naukowe I stopnia będą otrzymywali 960 zł miesięcznie w okresie od września 2019 do sierpnia 2020 roku. Osoby nagrodzone stypendium artystycznym III stopnia będą otrzymywali w tym samym czasie 480 zł miesięcznie.

WIDEO: Dzieci mówią jak jest

Stypendium naukowe I stopnia otrzymało: Tymoteusz Mynarski, uczeń klasy VII b ze Szkoły Podstawowej w Bibicach, który jest laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”; Bartosz Gończowski z klasy V d ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach także zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”; Hanna Sakwa, uczennica klasy IV b ze Szkoły Podstawowej w Bibicach oraz Mateusz Wojda z klasy VI c i Kamil Zontek, uczeń V d, obaj ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach zostali laureatami II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Stypendium artystyczne III stopnia otrzymali: Róża Szmyd - uczennica klasy IV c ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach, która zdobyła I miejsce w Małopolskim Wiosennym Przeglądzie Artystycznym Szkół Podstawowych w kategorii: Formy Muzyczne – chór „Mezzoforte” ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach; Dominik Michalski z klasy V b oraz Natalia Seweryn z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Bibicach - oni zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Barwna historia Bractwa Kurkowego w niepodległej Polsce; Gabriela Pyka z klasy VII b Szkoły Podstawowej z Bibic, która zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotyczno-harcerskiej ”6 sierpnia – Dzień Poczt Harcerskich”.

- Gratuluję tych wyników i życzę siły, motywacji i zdrowia do tego, aby rozwijać swoje pasje, żeby nie poprzestawać na tym co jest , tylko to co w głowie zaświta – realizować. Dziękuję także rodzicom, opiekunom, bo to także ich wkład – podsumowała na zakończenie spotkania sekretarz gminy Zielonki Beata Potoniec, która wręczała stypendia w wójta Zielonek, Towarzyszyłli jej przy tym dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Anna Soblik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Bibicach Anna Górka i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Agnieszka Machula.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski