Wadowice. PiS na burmistrza wystawi Bartosza Kalińskiego....

Wadowice. PiS na burmistrza wystawi Bartosza Kalińskiego. Wiceminister zbeształ posła Polaka

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Poseł Polak (z lewej) przyznał, że starosta Kaliński (z prawej) jest kandydatem PiS na burmistrza Wadowic. Stało się to podczas wizyty wiceministra Sellina
1/8
przejdź do galerii

Poseł Polak (z lewej) przyznał, że starosta Kaliński (z prawej) jest kandydatem PiS na burmistrza Wadowic. Stało się to podczas wizyty wiceministra Sellina ( w śroku) w klasztorze w Wadowicach. Na spotkaniu z mieszkańcami w auli klasztoru była też m.in. posłanka Ewa Filipiak. ©Bogumił Storch

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński wystartuje w wyborach burmistrza Wadowic. Przyznał to, choć niechętnie, dopytywany przez reportera Gazety Krakowskiej, szef regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Marek Polak. Wcześniej jednak wizytujący Wadowice wiceminister Jarosław Sellin przywołał parlamentarzystę do porządku. A wszystko miało miejsce w klasztorze, przed amboną u ojców karmelitów ...
W niedzielę po południu do Wadowic przyjechał Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sekretarz stanu w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Zobacz galerię

Spotkał się z grupką kilkudziesięciu osób, sympatyków i lokalnych działaczy PiS, w auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów. Ta "objazdówka" to zadanie obowiązkowe polityków tej partii przed jesiennymi wyborami samorządowymi. W przypadku Sellina padło właśnie na Wadowice.

Spotkanie odbywało się w nietypowej atmosferze ze względu na jego lokalizację, bo w tyle, za stołami polityków, stała ambona, wisiały krzyże a polityczne przemówienia wiceminstra od czasu do czasu zagłuszały nawet modły wiernych, z odległej od tej sali o kilkadziesiąt metrów świątyni, gdy akurat trwała tam msza święta.

Było nudno i sennie dopóki nie pozwolono zadawać pytań. Reporter Gazety Krakowskiej chciał się dowiedzieć, dlaczego w Wadowicach tylko PiS nie ujawnił jeszcze swojego kandydata na burmistrza.

Ta sprawa wśród mieszkańców budzi duże zdziwnie, bo do tej pory takie nazwisko oficjalnie nie padło. Tymczasem burmistrz Mateusz Klinowski (najprawdopodobniej poprze go lewica) już ogłosił że powalczy o drugą kadencję, Kukiz'15 też zapewniło o wystawieniu własnego kandydata (ma być nim poseł Józef Brynkus) a inny kandydat, sugerujący że jest niezależny, wywiesił już nawet na kamienicach w cenrtum miasta swoje plakaty.

I tylko PiS milczało, mieszkańcy wręcz podejrzewali, że ta partia nikogo nie wystawi. Tak było do niedzieli.

Na pytania dziennikarza poseł z Andrychowa Marek Polak najpierw odparł, że działacze partii oczywiście kogoś zarekomendowali, ale nie chciał mówic o konkretach. - W ubiegłym tygodniu zarząd Prawa i Sprawiedliwości rekomendował kandydatów na kandydatów w wielu mniejszych miastach, w tym w Wadowicach oraz w gminach - oznajmił.

- Kto nim jest w tym mieście? W Oświęcimiu przecież już dawno ogłoszono, że będzie to starosta Zbigniew Starzec - dopytywał reporter.

- To Bartosz Kaliński, starosta Wadowicki - odparł w końcu, niechętnie, poseł Polak i ciężko westchnął, bo najwyraźniej nie chciał przy okazji wizyty wiceministra Sellina podejmować tego tematu.

Siedzący obok niego starosta wadowicki przyjął te słowa spokojnie, ale sala, na której zasiadali sympatycy PiS i lokalni działacze tej partii, zaregowała gromkimi brawami.

W takiej sytuacji nominacja Komitetu Politycznego PiS dla Bartosza Kalińskiego wydaje się być już tylko formalnością.

Frekwencja na spotkaniu, mającym "w terenie" głosić sukcesy rządu, nie była duża. Oprócz wyżej wymienionych, pojawiła się na niej posłanka PiS Ewa Filipiak, była burmistrz Wadowic oraz ekipa krakowskiego oddziału TVP. Była tam też Halina Cimer, pochodząca z Wadowic małopolska wicekurator oświaty, która pytała Sellina o inwestycje w kulturę w Wadowicach. Spotkanie prowadził radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Więcej emocji już na tym spotkaniu nie było, poza momentem, gdy ponad półgodzinne występienie wiceministra (mówił m.in. że płaci abonament radiowo - telewizyjny oraz obiecywał budowę muzeów, m.in: papieskiego w Wilanowie oraz ofiar PRL w ... więzieniu na Rakowieckiej i często czytał z kartki) zakłócił ... swoją głośną rozmową, siedzący tuż obok przemawiającego poseł Marek Polak.
- Przepraszam, ale pan mi przeszkadza! - zbeształ go Jarosław Sellin a parlemantarzysta momentalnie pobladł, bo chyba poczuł się nieswojo w takiej sytuacji, na co sala zareagowała uśmieszkami.ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Kraków czy Warszawa? Odróżnisz je bez problemu? [QUIZ]

Kraków czy Warszawa? Odróżnisz je bez problemu? [QUIZ]

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 | Kto zasługuje na ten tytuł?

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 | Kto zasługuje na ten tytuł?

Ogłoszenia matrymonialne z dawnych lat

Ogłoszenia matrymonialne z dawnych lat

Magda Gessler odpadnie przy pierwszym pytaniu. A Ty? Sprawdź, czy jesz po krakowsku [QUIZ]

Magda Gessler odpadnie przy pierwszym pytaniu. A Ty? Sprawdź, czy jesz po krakowsku [QUIZ]