Wadowickie Biegi Górskie 2019, czyli walka na trzech dystansach [cz. II. FINISZ, DEKORACJA]

Jerzy ZaborskiZaktualizowano
Wadowickie Biegi Górskie 2019. Imprezę rozegrano po raz piąty, a na trzech dystansach rywalizowało blisko pół tysiąca zawodników. Start i meta były w Jaroszowicach, przy hotelu Młyn Jacka.

W maratonie (42 km) wśród kobiet całe podium obsadziły zawodniczki Parkrun Chrzanów. Wygrała Anna Iwanowicz (5.06.44), wyprzedzając Barbarę Kusio (5.07,10) i Magdalenę Siudę (5.08,38).

Wśród mężczyzn zwyciężył Dominik Grządziel z Dziekanowic (3.21,14). Wyprzedził Wojciecha Ścieszkę z 13 ELT Kraków-Balice (3.49,12) i Mateusza Morawę z Radziszowa (3.51,22).

W półmaratonie (22 km), wśród płci pięknej zwyciężyła krakowianka Iwonka Flaga (2.14,58), wyprzedzając Barbarę Chrzanowską z Będzina (2.16,34) i Joannę Dyrcz z Radoczy (2.17,44).

U panów najlepszy był Tomasz Skupień (Skawinki), uzyskując czas 1.45,58. Wyprzedził Damiana Czypka z Tychów (1.56,27). Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Marcin Węgiel z Jasła (1.59,47).

Z kolei w biegu na 11 km „Łysa Góra trial” zwyciężyła Anna Gąsienica-Roj z Zakopanego (1.01,17). Wyprzedziła Annę Szałaś z Wielkich Dróg koło Skawiny (1.05,19) i krakowiankę Dorotę Dudziak (1.06,32).

Wśród mężczyzn wygrał krakowianin Michał Brysz (00.49,31). Drugi był inny zawodnik ze stolicy Małopolski, Mirosław Urban (00.49,45), a miejsce na najniższym stopniu podium zajął katowiczanin Maciej Kowolik (00.49,46).

Wadowickie Biegi Górskie 2019, czyli walka na trzech dystans...