Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wakacje – czas remontów

SYP
Półmetek wakacji, to także półmetek remontów wykonywanych w budynkach szkół i przedszkoli. Władze gminy zaplanowały na ten cel 292 tys. zł, z czego przeszło 33 tys. zł, to środki przekazane z funduszy sołeckich.

W Zespole Szkół w Zarzeczu rozpoczęły się prace nad wymianą drzwi wejściowych. Fot. Jacek Sypień

WOLBROM

Zakończyły się już prace w Przedszkolu Nr 1 w Wolbromiu, gdzie ocieplono i pomalowano ściany frontowe oraz wyremontowano toalety przy kuchni. W wolbromskiej SP 1 wyremontowano dwie sale lekcyjne oraz sanitariaty na parterze, a w budynku Szkoły Podstawowej w Chełmie zostały wymienione okna. W podstawówce w Porębie Dzierżnej konieczny okazał się remont kominów oraz wymiana okien w sanitariatach. W Zespole Szkół w Dłużcu zaizolowano i uszczelniono północną ścianę sali gimnastycznej, a w najbliższym czasie ma zostać wykonana instalacja centralnego ogrzewania w pomieszczeniach biblioteki. Zakończyła się także wymiana części okien w sali gimnastycznej szkoły w Wierzchowisku. Obecnie w Zespole Szkół w Zarzeczu trwa wymiana drzwi wejściowych oraz modernizacja oświetlenia w sali gimnastycznej. W wolbromskim Gimnazjum Nr 1 wykonano instalację odgromieniową w segmencie „A” budynku oraz uzupełnienie instalacji w segmentach „B” i „C”. W szkole pomalowano korytarze, a w najbliższym czasie będą malowane ściany w stołówce i kuchni.


Konieczna będzie modernizacja oświetlenia sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Zarzeczu.

Część prac będzie wykonywanych w sierpniu. W podstawówce w Chrząstowicach będzie przeprowadzony remont zastępczej sali gimnastycznej oraz daszku nad wejściem, a w Jeżówce planowany jest remont ogrodzenia i rozbiórka budynku gospodarczego. W Porębie Górnej na remont czeka łazienka, w której zostanie wymieniona armatura wraz z osprzętem, a w budynku szkoły w Łobzowie będą wymienione okna. W szkole w Kąpielach Wielkich zostanie przeprowadzona modernizacja sali dla sześciolatków oraz remont toalet. W wolbromskim Przedszkolu nr 2 przy ul. Młyńskiej ma zostać wykonana brama ogrodzeniowa oraz wymiana termostatów w grzejnikach.

Z kolei w wolbromskim Zespole Szkół Pod Lasem będzie wykonana pionowa izolacja ściany frontowej budynku oraz odwodnienie terenu wokół placówki. W gołaczewskim Zespole Szkół remontowi zostaną poddane dwie toalety na parterze, powstanie też nowa sala na potrzeby dodatkowego oddziału „zerówki”. Zostanie także pomalowany korytarz. W miejscowym przedszkolu planuje się remont kuchni oraz malowanie sal.

W Gimnazjum Nr 3 planowane jest malowanie sali lekcyjnej wraz z wymianą podłogi, montaż klapy przeciwdymnej na klatce schodowej oraz remont komina.

  (SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski