Wakacje w powiecie wielickim. Lato pełne atrakcji dla dzieci

Wakacje w powiecie wielickim. Lato pełne atrakcji dla dzieci

Zdjęcie autora materiału
Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Wakacje w powiecie wielickim. Lato pełne atrakcji dla dzieci

©CKiT Wieliczka

Wakacje rozpoczęte. Dla najmłodszych, którzy w tym okresie pozostaną w miejscu zamieszkania, nie musi być to czas nudy. Przygotowano dla nich sporo wydarzeń
Wakacje w powiecie wielickim. Lato pełne atrakcji dla dzieci

©CKiT Wieliczka

73 dni - aż tyle potrwają wakacje 2018. To jeden z najdłuższych odpoczynków od nauki w ostatnich kilkudziesięciu latach. Oferty rozmaitych ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowano w wielu placówkach i instytucjach powiatu wielickiego. Część atrakcji jest bezpłatna, za niektóre trzeba zapłacić, ale najczęściej nie są to duże kwoty.

W Wieliczce tradycją są już „Wakacje w bibliotece”. W tym roku bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 6 lat, zaplanowano od 2 do 13 lipca (w poniedziałki, środy i piątki, w godz.
10-12). W programie m.in. spotkania z pszczelarzem i leśnikiem, skręcanie balonów, wykonywanie witraży i inne zajęcia plastyczne. Ponadto przez cały lipiec wielicka Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna organizuje popołudnia z grami planszowymi oraz x-boxem (wtorki i czwartki w godz. 14-17).

Propozycje na lato dla dzieci i młodzieży przygotowano także w filiach wielickiej biblioteki: w Chorągwicy, Koźmicach Wielkich, Raciborsku, Śledziejowicach, Węgrzcach Wielkich, Zabawie i na miejskim os. Kościuszki. Oferta jest bogata. Będą: rebusy, zagadki, krzyżówki, gry i zabawy literackie, zajęcia w plenerze, warsztaty plastyczno-techniczne, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi i mnóstwo innych atrakcji.

Harmonogramy zajęć oraz informacje o zapisach na „Wakacje w bibliotece”: www.biblioteka.wieliczka.eu.

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na wakacyjne zajęcia i w swej siedzibie (od 30 lipca), i w świetlicach środowiskowych (od 2 lipca w Sułkowie, Lednicy Górnej i Janowicach, od 16 lipca w Mietniowie, Sygneczowie i Kokotowie). W programie m.in. warsztaty chemiczne i kulinarne, pokazy filmowe, zajęcia sportowe. Zapisy i informacje w świetlicach oraz pod nr tel. 12/278-32-00 wew. 102.

CKiT zorganizuje także trzy wakacyjne wyprawy: na Śnieżnicę w Beskidzie Wyspowym (3 lipca), do geoparku w Kielcach (10 lipca), do Parku Miniatur i warowni w Inwałdzie (17 lipca). Zapisy i informacje pod nr tel. 12/278-32-00 wew. 100.

Wiele różnorodnych atrakcji czeka na najmłodszych także w każdą niedzielę na Rynku Górnym (od godz. 11.30 lub 12.30). Akcję nazwaną „Miasto Dzieci” (na zdjęciu) rozpoczęto w czerwcu, projekt potrwa do września. Wstęp wolny.

W Niepołomicach można wziąć udział w „Wakacjach z baletem” organizowanych w siedzibie szkoły podstawowej (budynek przy ul. 3 Maja) przez Studio Baletowe Motyl. Zajęcia taneczne, gry i zabawy oraz wyprawy na basen i do kina, zaplanowano w dniach 2-6 lipca w godz. 8.15-13.30. Zapisy i informacje: www.studiobaletowemotyl.pl.

Szkoła Podstawowa na os. Jazy w Niepołomicach oraz Stowarzyszenie Sport Art , organizują półkolonie dla dzieci z całej gminy. To warsztaty przyrodnicze „Ekoludki na tropie” dla uczniów klas I-III (w dniach 2-6 lipca, w godz. 9-15) oraz zajęcia kulturowo-językowa „Summer Camp” - prowadzone przez wolontariuszy z różnych stron świata, m.in. z Tajlandii i Chin - dla młodzież z klas V-VII i gimnazjalistów (planowane są dwa turnusy: 3-7 lipca i 9-13 lipca, w godz. 8.30-14.30). Informacje pod nr tel. 570 455 075.

Bogatą wakacyjną ofertę przygotowało również Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Dzieci mogą wziąć tu udział m.in. w warsztatach: rękodzielniczych, cyrkowych, bębniarskich, fotograficznych i przyrodniczych. Będą także półkolonie (przez całe wakacje) oraz bezpłatne seanse filmowe dla najmłodszych w „Kinie za rogiem” (codziennie o godz. 12). Więcej informacji na fanepage’u MCDiS.

W gminie Biskupice zapowiedziano - od 2 lipca do 30 sierpnia - bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Wakacje na sportowo, trzeźwo i zdrowo”. Harmonogram: www.biskupice.pl.

W Kłaju można skorzystać z „Wakacji ze sportem” organizowanych przez Wolnych Kłaj. W programie m.in. treningi piłkarskie (wtorki i czwartki, godz. 18, przez całe wakacje).

ZOBACZ KONIECZNIE:
Co Ty wiesz o Krakowie


Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
https://kreatorzyimprez.pl/atrakcje-dla-dzieci/

Nikola (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ogromną ofertę atrakcji dla dzieci zapewnia firma kreatorzyimprez.pl/atrakcje-dla-dzieci/ Polecam

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

Robisz TO na drodze? Dostaniesz taki mandat, że się nie wypłacisz!

Robisz TO na drodze? Dostaniesz taki mandat, że się nie wypłacisz!

Bezdymna rewolucja: jak nowatorskie wyroby pomagają opornym palaczom

Bezdymna rewolucja: jak nowatorskie wyroby pomagają opornym palaczom