Wakacje we Władysławowie. Zobacz, czym zaskoczy cię ta...

Wakacje we Władysławowie. Zobacz, czym zaskoczy cię ta nadmorska miejscowość

Materiał informacyjny

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wakacje we Władysławowie. Zobacz, czym zaskoczy cię ta nadmorska miejscowość
Nad Zatoką Pucką, na Kaszubach, leży malownicza niewielka miejscowość o nazwie Władysławowo. Jest jednym z najbardziej urokliwych nadmorskich miasteczek, chętnie odwiedzanym przez turystów pochodzących z różnych regionów Polski. Jeżeli byłeś już tu kiedyś, na pewno z przyjemnością wrócisz do dawnych wspomnień i odkryjesz miasteczko na nowo.
Wakacje we Władysławowie. Zobacz, czym zaskoczy cię ta nadmorska miejscowość
Jakie atrakcje czekają na Ciebie we Władysławowie?
Polskie morze, choć nie tak ciepłe jak w krajach Zachodniej Europy, przyciąga turystów swoim magicznym klimatem i bliskością przyrody. Jeżeli nawet przyjeżdżasz do Władysławowa tylko ze względu na to, że jest tu blisko do wody, wcale nie oznacza, że powinieneś ignorować inne atrakcje turystyczne, które spotkasz po drodze. Jedną z ciekawszych jest tu Dom Rybaka – budynek powstały w latach 50., służący – jak sama nazwa wskazuje – jako miejsce noclegowe dla rybaków. Z wieży oraz punktu widokowego rozciąga się fantastyczny widok na miasto i pobliskie morze. Z wysokości można też bez skrępowania podziwiać całą Zatokę Pucką oraz przylądek Rozewie.

Jeżeli w jakimkolwiek stopniu interesuje cię historia miejsca, do którego przyjeżdżasz, we Władysławowie na pewno nie ominiesz pomnika generała Józefa Hallera oraz pomnika Antoniego Abrahama. W miejscowości, oprócz pomnika generała Hallera, znajduje się także jego dom, powstały jeszcze latach 20. ubiegłego wieku. Dziś jest to siedziba Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii, nazywana też czasem Hallerówką.

Interesującym zabytkiem Władysławowa jest także kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Noclegi we Władysławowie – piękna okolica i nadmorski klimat
Do noclegu we Władysławowie skłania nie tylko bliskość morza, możliwość podziwiania wschodów i zachodów słońca, lecz także nadmorski klimat tu panujący. Oferty noclegów we Władysławowie stwarzają świetną okazję do zmiany warunków, w których na co dzień przebywamy. Wakacyjna wizyta nad morzem to również świetna okazja do powdychania jodu – składnika istotnego chociażby dla prawidłowego funkcjonowania twojej tarczycy. Wyjazd nad polskie morze to także szansa na spędzenie czasu wolnego w sposób aktywny. Ciało po całodziennej dawce ruchu na świeżym powietrzu będzie ci bardzo wdzięczne.

Jeżeli cenisz sobie bliskość dzikiej przyrody, na pewno docenisz walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To tereny wspaniałe do romantycznych i rodzinnych spacerów. Wyjazd do Władysławowa z dzieciakami nie mógłby się odbyć bez odwiedzenia Ocean Parku. Ci nieco starsi mają okazję udać się do Lunaparku Sowińskiego oraz skorzystać ze świetnej zabawy, jaką są gokarty. Kilkudniowy pobyt możesz zakończyć, spacerując wraz z rodziną aleją Gwiazd Sportu.

Jakie jeszcze miejsca musisz odwiedzić we Władysławowie?
Świetną atrakcją, szczególnie jeśli nad polskie morze wybierasz się z ukochaną, jest Prywatne Muzeum Motyli. Co ciekawe, można je odwiedzić przy okazji wizyty w Domu Rybaka, więc w taki sposób zdecydowanie łatwiej ułożyć sobie całodzienny plan zwiedzania.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Czy jesteś

Czy jesteś "Januszem" za kierownicą? Sprawdź jakim typem kierowcy jesteś! [TEST]

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

Tak mieszka Robert Lewandowski - zobacz jego mieszkanie!

Tak mieszka Robert Lewandowski - zobacz jego mieszkanie!