Wakacje z książką

Wakacje z książką

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

04_html_746fa98b.jpg
Marek Harny, "Zdrajca", WAM/Prószyński i S-ka, Kraków/Warszawa 2007.
04_html_746fa98b.jpg

Dziś w sprzedaży z kuponem: Zdrajca

"Zdrajca" Marka Harnego to książka niezwykła, przez niektórych odczytywana była nawet jako kontrowersyjna. Bohaterem jest ksiądz, który wbrew swej woli został wplątany w lustrację Kościoła.
Nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Konrad Halicki zawsze był niespokojny i nigdy nie zapowiadał się na ułożonego i religijnego pasterza.
Potem, już w czasie swojej posługi, zawsze starał się być dobrym kapłanem. Lubiła go młodzież, on lubił z nią pracę. Kochał góry. Pech chciał, że pod presją otoczenia Halicki przyjął na siebie rolę tropiciela dawnych agentów. Zapłacił za to, niestety, wysoką cenę.
Dramatyczna fabuła i perypetie głównego bohatera wpisały się swego czasu w szerszą dyskusję o lustracji w kręgach kościelnych. Harny nie ukrywa swoich ocen, ale też nie waha się zadać ważnych pytań i skłaniać do refleksji. Powieść "Zdrajca" spotkała się z przychylnym przyjęciem zarówno wśród czytelników, jak i krytyki. Oficyny Prószyński i S-ka oraz WAM otrzymały za nią wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2008 w kategorii literackiej.
Książkę Marka Harnego można nabyć w letniej akcji "Wakacje z książką". 50-procentowy rabat na publikację udzielają księgarnie WAM-u w Krakowie przy ul. Kopernika 26 oraz w Nowym Sączu przy ul. ks. Piotra Skargi 10. Odpowiedni kupon drukujemy poniżej.
W kolejnej odsłonie naszej akcji pokażemy "To wszystko" Janusza Andermana.
MARCIN WILK

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo