Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Walenty udzielał ślubu

BAJ
- Młodzi zagrali tę scenę tak dobrze, że wydawało mi się, iż biorę udział w prawdziwym ślubie. Scena zawarcia związku małżeńskiego w obecności św. Walentego podobała mi się najbardziej - opowiada oratorianin wolontariusz Kasjan Wanat o uroczystościach walentynkowych w salezjańskiej parafii na oświęcimskim Zasolu.

Obchody w kościele Miłosierdzia Bożego na os. Pileckiego zatytułowano "Święty Walenty dla zakochanych z nieba ściągnięty", a jego organizatorami byli członkowie Oratorium św. Jana Bosco na Zasolu i podpieczni świetlicy "Akademia Radości". - Wcześniej, na kilka dni przed imprezą, oratorianie zapraszali do kościoła "różne kategorie zakochanych", informując ich: "Nie musicie iść do nieba, aby uzyskać pomoc św. Walentego. Przyjdźcie na Zasole" - relacjonuje Paweł Sobczak z salezjańskiego oratorium.
Centralnym punktem uroczystości była msza święta w intencji narzeczonych, zakochanych i poszukujących prawdziwej miłości, którą odprawili ks. Robert Bieleń, dyrektor Oratorium św. Jana Bosco i ks. Michał Kaleta, proboszcz parafii. Szef oratorian wygłosił płomienne kazanie o potrzebie poszukiwania i rozwijania miłości prawdziwej, zakorzenionej w Bogu. Na zakończenie nabożeństwa dzieci z "Akademii Radości" zaprezentowały krótkie przedstawienie "Żywot prawdziwy św. Walentego", do którego scenariusz napisała kierowniczka świetlicy Józefa Żyła.
Na zakończenie nabożeństwa dzieci z "Akademii Radości" zaprezentowały krótkie przedstawienie "Żywot prawdziwy św. Walentego", do którego scenariusz napisała kierowniczka świetlicy Józefa Żyła. Kapłani udzielili zebranym w kościele indywidualnego błogosławieństwa za pośrednictwem św. Walentego.
Jak opowiadają świadkowie - wielkie wrażenie zrobiła na nich pełna symboli procesja z darami. - Dzieci z"Akademii Radości" przyniosły duże serce zrobione przez siebie oraz różę - symbole miłości, jak również Pismo Święte, będące najpiękniejszą pieśnią omiłości Boga iczłowieka. Kolejny dar nieśli rycerze zbractwa IChorągwi Ziemi Oświęcimskiej - miecz jako symbol walki duchowej omiłość prawdziwą. Natomiast młodzież zOratorium św. Jana Bosco przyniosła chleb iwino, z____którego na ołtarzu narodziła się przez przeistoczenie sama Miłość - Jezus Chrystus - wyjaśnia Kasjan Wanat.
Dużym powodzeniem cieszyło się także przygotowane przez dzieci przedstawienie. Oprócz sceny samego ślubu, również inne wzbudziły wiele sympatii, zwłaszcza te zagrane przez maluchy z pierwszych klas "podstawówki".
(BAJ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski