Walkower dla Odry

Rozegrany 25 maja I-ligowy mecz GKS Katowice - Odra Wodzisław (na boisku 1-1) został zweryfikowany jako walkower 0-3.

Marcin Borski jednak przerwał mecz w Katowicach

Wczoraj, po zapoznaniu się ze sprawozdaniami sędziego głównego - Marcina Borskiego, obserwatora oraz raportu delegata, Wydział Gier PZPN postanowił pozytywnie rozpatrzyć protest złożony przez klub z Wodzisławia. Przypomnijmy, że mecz zakończył w kontrowersyjnych okolicznościach. Goście zdobyli wyrównującego gola w doliczonym czasie gry, po chwili na płytę boiska wtargnęli kibice GKS. Sędzia zagwizdał po raz ostatni - po meczu nie było wiadomo, czy zakończył, czy przerwał spotkanie. Wczoraj potwierdzenie znalazła ta druga wersja.
   Jednocześnie Wydział Dyscypliny PZPN postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci zakazu rozgrywania zawodów z udziałem publiczności na stadionie GKS. Wydział wszczął postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie; na czwartkowe posiedzenie wezwano przedstawicieli zarządu GKS oraz kierownika ds. bezpieczeństwa katowickiego klubu.
   - Nie dano nam możliwości przedstawienia naszych argumentów. Jestem bezsilny wobec takiej manipulacji - powiedział prezes katowickiego klubu Piotr Dziurowicz. - Nie zostaliśmy zaproszeni do Warszawy, najwyraźniej słowo arbitra więcej znaczy niż nasze. Nie zgadzam się z opinią, że sędzia przerwał mecz, bo był zagrożony przez kibiców. Oglądaliśmy w klubie zapis monitoringu i widać na nim wyraźnie, że kibice wbiegli na boisko po ostatnim gwizdku sędziego. Jeżeli arbiter przerwał mecz z uwagi na zachowanie widzów, to powinien w szatni wymóc na organizatorze zaprowadzenie porządku i za wszelką cenę dokończyć mecz. Poza tym, sędzia Marcin Borski dopiero na drugi dzień powiedział, że mecz przerwał.
   Dodajmy, że w związku z niesportowym zachowaniem podczas meczu na spotkanie Wydziału Dyscypliny zostali wezwani również zawodnicy: Marcin Dymkowski i Piotr Rocki (Odra) oraz Grzegorz Kmiecik (GKS).