Wanda z punkcikiem

(ART)
Żużel. Początku rywalizacji o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski ekipa Speedway Wandy Instal Kraków nie zaliczy do udanych. W turnieju w Lublinie zajęła szóste miejsce, zdobywając tylko punkt do klasyfikacji cyklu.

To de facto ostatnia pozycja, bo zespół z Lublina nie był klasyfikowany w zawodach, gdyż nie miał pełnego składu (3 zawodników). Wprawdzie podobnie było w przypadku krakowian, lecz za zgłoszonego Piotra Rybaka przedstawiono zwolnienie lekarskie, więc Paweł Parys i Pat­ryk Wolniewiński mogli rywalizować na pełnych prawach.

Końcowa kolejność prawie idealnie obrazuje układ sił i przedturniejowe przewidywania: dwa pierwsze miejsca zajęły ekipy z ekstraligi, dwa kolejne – z I ligi, a dwa ostatnie – z II ligi. Nie mogło być inaczej, skoro drugi zespół z tej ostatniej klasy, KSM Krosno, też miał tylko dwóch żużlowców do zdobywania punktów. Krakowianie przegrali z „Wilkami” ten dziwny pojedynek II-ligowców. Parys zdobył 7 punktów (jeden wygrany bieg), Wolniewiński – 2.

Kolejna runda eliminacyjna w tej grupie odbędzie się 24 czerwca, dwie następne – w lipcu. Później będą półfinały i finał.

Wyniki

Turniej w Lublinie: 1. Włókniarz Częstochowa 29: Malczewski 11, Czaja 11, Łęgowik 7; 2. Grupa Azoty Unia Tarnów 20: Borowicz 12, Dąbrowski 4, Matura 4; 3-4. PGE Marma Rzeszów 19: K. Rempała 6, Gaschka 6, Bas­sara 4, Cyło 3; ŻKS ROW Rybnik 19: Woryna 9, K. Wieczorek 7, Chmiel 3; 5. KSM Krosno 13: M. Wieczorek 9, Portas 4; 6. Speedway Wanda Ins­tal Kraków 9: Parys 7 (2, 1, 1, 3), Patryk Wolnie­wiński 2 (1, w, t, 1). Zespół niesklasyfikowany – KMŻ Lublin 12: Madej 9, Nowiński 3.