Wardzała pokonał Protasiewicza

Indywidualny sukces tarnowianina, ale porażka drużyny Zgodnie z oczekiwaniami, żużlowcy Unii Tarnów nie liczyli się w turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski par klubowych. W Bydgoszczy Robert Wardzała, Stanisław Burza oraz Paweł Szczęch z 8 zdobytymi punkami zajęli 7 miejsce.

Eliminacja MPPK na żużlu

Indywidualny sukces tarnowianina, ale porażka drużyny

Rozpoczęło się od dwóch porażek 1-5. W biegu inauguracyjnym, z Pergo Gorzów, wygrał Rafał Okoniewski, przed Piotrem Świstem, Burzą i Wardzałą. W drugim starcie tarnowianie zamienili się miejscami i przyjechali za parą TŻ Opole, Sławomir Dudek i Adam Łabędzki.
 W trzecim pojedynku, z miejscową Polonią, doszło do nieoczekiwanych emocji. Wardzała wygrał start z Protasiewiczem, wypchnął rywala na zewnętrzną i pędził do mety, naciskany przez cztery okrążenia, przez mistrza kraju z roku ubiegłego. Mimo zaciekłych ataków "Pepe" był ostatecznie drugi. Pojedynek okrzyknięto gonitwą zawodów, a publiczność nie żałowała braw dla obu zawodników. Była to jedyna przegrana Protasiewicza w tym dniu. Ponieważ w tym wyścigu trzeci na mecie był Robacki, a Burza miał defekt, skończyło się remisem 3-3.
 Po tym sukcesie sytuacja wróciła do "normy". Podopieczni trenera Mariana Wardzały przegrali trzy kolejne pojedynki 1-5. Najpierw para GKM Robert Dados, Piotr Markuszewski była szybsza od Szczęcha i Wardzały. Następnie Jarosław Łukaszewski i Marek Hućko z ŁTŻ, pokonali Burzę i Szczęcha. Na zakończenie Wardzała i Burza nie sprostali parze rodzinnej: syn, Łukasz Jankowski, przyjechał na metę jako pierwszy przed tatą Romanem.
 Niespodzianką turnieju w Bydgoszczy była postawa par z Łodzi i Grudziądza, które kosztem Unii Leszno i Pergo Gorzów awansowały do finału.
 Wyniki eliminacji mistrzostw Polski par klubowych w Bydgoszczy.
 1. Polonia Bydgoszcz 24 (Protasiewicz 17/6, Robacki 7/5, Słaboń 0/1)
 2. ŁTŻ Łódź 23 (Łukaszewski 11/6, Hućko 12/6)
 3. GKM Grudziądz 22 (Dados 14/6, Staszek Ĺ, Markuszewski 7/4)
 4. Pergo Gorzów 20 (Świst 8/6, Okoniewski 12/6)
 5. Unia Leszno 17 (R. Jankowski 11/6, J.Rempała 2/4, Ł. Jankowski 4/2)
 6. TŻ Opole 12 (Dudek 7, Łabędzki 5)
 7. Unia Tarnów 8 ( Wardzała 5 (0,1,3,0,-,1), Burza 2 (1,0,d,-,1,0), Szczęch 1 (1,0))
 W finale, 8 września we Wrocławiu, poza Polonią B, ŁTŻ, GKM pojadą również Włókniarz Częstochowa, Apator Toruń, Stal Rzeszów oraz Wybrzeże Gdańsk.