Warstwowa sałatka śledziowa na święta Bożego Narodzenia. Smakuje obłędnie i dobrze wygląda [PRZEPIS]

opr. Magda Smoleń
Śledziowa sałatka warstwowa nie dość, że wygląda obłędnie, to tak samo smakuje. Nie może jej zabraknąć na świątecznym stole.
Śledziowa sałatka warstwowa nie dość, że wygląda obłędnie, to tak samo smakuje. Nie może jej zabraknąć na świątecznym stole.
Na świątecznym stole nie może zabraknąć śledzi pod różną postacią. Jeżeli chcecie zaskoczyć swoich bliskich – proponujemy podać warstwową sałatkę śledziową.

W Boże Narodzenie na stole królują śledzie pod różną postacią. Śledziowa sałatka warstwowa nie dość, że wygląda obłędnie, to tak samo smakuje. Zobaczcie przepis szefa kuchni!

Warstwowa sałatka śledziowa na święta Bożego Narodzenia [PRZEPIS]

Składniki

  • 5 śledzi a'la Matjas
  • 150 g majonezu
  • 40 g cebuli
  • 120 g ogórków konserwowych
  • 50 g orzechów włoskich
  • 120 g ziemniaków
  • 120 g buraków
  • 3 jajka ugotowane na twardo

Wykonanie
Filety śledziowe umyć i zalać zimną wodą. Wymoczyć przez 60 minut i następnie pokroić w kostkę. Buraki, ziemniaki oraz jajka ugotować i następnie obrać. Cebulę, ogórki, ugotowane i ostudzone buraki oraz ziemniaki pokroić w kostkę. Jajka zetrzeć na tarce.
Na dnie naczynia układać kolejno: buraki, śledzie, majonez, cebulę, ogórki i ziemniaki. Przykryć majonezem, a następnie układać kolejne warstwy buraków, jajka i majonezu. Całość można posypać drobno posiekanym koperkiem lub startym na drobnych oczkach serem żółtym.
Źródło przepisu i zdjęć: Dwór Korona Karkonoszy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Erytrol jest szkodliwy?

Materiał oryginalny: Warstwowa sałatka śledziowa na święta Bożego Narodzenia. Smakuje obłędnie i dobrze wygląda [PRZEPIS] - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie