0 1 połowa

Chrobry Głogów

2

0 1 połowa

• Koniec! Walczący o awans zespół Warty Poznań przegrał u siebie z Chrobrym Głogów (1:2) we wtorkowym meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście zaprezentowali zabójczą skuteczność - oddali tylko dwa celne strzały, które znalazły drogę do siatki.

• Po stałym fragmencie przechytrzył obrońców Jakóbowski, który okazał się najsprytniejszy i najszybszy w polu karnym.

• GOOOOOL!! WARTA ŁAPIE KONTAKT!! JAKÓBOWSKI!!

• Asysta Drewniaka z rzutu wolnego, który dograł idealną piłkę na czubek głowy Lebedyńskiego.

• GOOOOOOOL!!! 2:0!! LEBEDYŃSKI!!

• Tym razem Kozak przegrał pojedynek na skrzydle z Grobelnym.

• Boczek wygral pojedynek biegowy z Lebedyńskim i wyłuskał piłkę napastnikowi Chrobrego.

• Nikodema Fiedosewicza zastępuje Michał Grobelny.

• Do przewrotki w ataku składał się Boczek, ale trafił prosto w twarz Mandrysza.

• Za Banaszewskiego melduje się na murawie Miłosz Kozak.

• Uderzenie Łukasza Trałki główką po rzucie rożnym, ale wybijają przed linią obrońcy gości.

• Michał Ilków-Gołąb ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza groźna akcja Chrobrego w tym meczu i pierwszy celny strzał. Szymon Drewniak prostopadle do Mandrysza, który płaskim strzałem pokonał bramkarza.

• GOOOOOOL!! ROBERT MANDRYSZ I 1:0 DLA CHROBREGO!!

• Za Danielewicza wchodzi Robert Janicki.

• Oliver Praznovsky na wślizgu do bramkarza, a ten... załapał piłkę. Sędzie nie zareagował.

• I Michał Jakóbowski zastępuje słabego dzisiaj Napołowa.

• Bardzo prosty błąd techniczny w przyjęciu Serhija Napołowa.

• Starają się szanować piłkę gracze Chrobrego, którzy długo budują akcję od tyłu.

• Z 30 metrów z pierwszej piłki odważnie kropnął Tomasz Boczek, ale przestrzelił.

• Górna piłka w pole karne dotarła do niepilnowanego Krzysztofa Danielewicza, który uderzył z powietrza, ale wyraźnie obok.

• Damian Piotrowski zszedł. W jego miejsce pojawia się Mikołaj Lebedyński.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Teraz chwila przerwy, bo Trałka leży na murawie. Sporo drobnych urazów mamy w tym meczu.

• Boczek dał się ograć na lewej stronie i ratował się faulem.

• Banaszewski próbował wymusić rzut karny. Upadł na murawę, ale gwizdek sędziego milczy.

• Stolc popędził z futbolówką co sił w nogach, ale przegrał walkę o pozycje i znów trzeba wracac do obrony.

• Kilkanaście podań poznaniaków w środkowej strefie.

• Znów za mocno uderzona piłka w pole karne i Lis pewnie chwyta.

• Nie za wiele dzieje się w tym meczu. Pierwsze 30 minut bez sytuacji bramkowych i odważniejszych ataków.

• Goscie wyszli z kontratakiem, ale dwóch zawodników na skrzydle nie dogadało się przy rozegraniu i Warta znowu w posiadaniu piłki.

• Boczek dobrze interweniował we własnym polu karnym. Tylko korner

• Danielewicz faulował Mandrysza.

• Kupczak znalazł sobie miejsce do oddania strzału, ale był on za mocny. Od bramki zacznie Szromnik.

• Spóźniona interwencja Drewniaka. Naraził rywala na kontuzje, wiec mamy kartke.

• Poznaniacy długo rozgrywają między sobą piłkę. Ewidentnie grają na posiadanie piłki i liczą, że w końcu znajdą sposób na ogranie rywali.

• Stolc ma zakładany opatrunek na głowę, natomiast Kieliba wyszedł cało ze starcia.

• Stolc zderzył się z Kielibą. Jak tak dalej pójdzie, do 30. minuty zabraknie trenerom zmian.

• Krzysztof Kubica za Adriana Benedyczaka.

• Źle rozpoczął spotkanie Benedyczak. Leży na murawie i prosi o zmianę.

• Lis złapał głębokie dośrodkowanie.

• Kontratak Chrobrego zatrzymany faulem. Będzie szansa na dośrodkowanie i pierwszą groźną sytuację.

• Zaczynamy spotkanie!

• Chrobry Głogów miał za sobą bardzo trudny okres i powoli wychodzi na prostą. Może być jednak na to za późno, bo do bezpiecznej pozycji jeszcze trochę brakuje. W dodatku głogowianie grają na wyjeździe, gdzie wygrali w tym sezonie tylko dwukrotnie na 12 spotkań.

• Zielonym to się nie udało, a za to w 28. kolejce komplet punktów zdobyli główni konkurenci Warty, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:0 ze Stomilem) i Stal Mielec (wygrana 2:0 z Radomiakiem). Obecnie Warta traci odpowiednia do Podbeskidzia dwa punkty, a do Stali jeden.

• Warta Poznań po remisie w Legnicy mogła być i zadowolona, i rozczarowana. Zadowolona, bo pierwsza połowa była zdecydowanie dla Miedzi, a rozczarowana, gdyż w drugiej podopieczni Piotra Tworka mieli kilka okazji na wywiezienie z Dolnego Śląska kompletu punktów.

• We wtorek Zieloni zmierzą się w Grodzisku Wlkp. z Chrobrym Głogów – jedną z najgorszych na wyjazdach drużyn w Fortuna 1. Lidze. Dla Warty to bardzo ważne spotkania, bo przed 29. kolejką wypadła poza pierwszą dwójkę.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Warta Poznań - Chrobry Głogów!