Warto wiedzieć i skorzystać...

Redakcja
Udostępnij:
PIWNICA ŚW. NORBERTA (ul. Wiślna 11, wejście od Plant) zaprasza dziś o godz. 19.30 na koncert "Bolą ręce daremnie wyciągnięte do świata" (improwizacje muzyczne, pieśni i poezja).

KONCERT ALBERTYŃSKI pt. "Profile Cyrenejczyka" (poezja Słowackiego, Norwida, Wojtyły) - 31 bm. o godz. 18 w kościele św. Krzyża (z udziałem aktorów - Jadwigi Leśniak-Giżyckiej, Piotra Piechy, Marii Przybylskiej, Tadeusza Szybowskiego).
DNI NORWIDOWSKIE - dziś o godz. 18 w Teatrze Ludowym - "Sen o Wandzie" - premiera przedstawienia wg "Wandy" Norwida - w wykonaniu uczniów XII LO im. C. K. Norwida oraz Bractwa Rycerskiego - Signum Polonicum.
KONCERT KRAKOWSKIEGO ZESPOŁU KAMERALNEGO (Antonio Vivaldi "Stabat Mater" oraz utwory B. Marcella i J. S. Bacha) - dziś o godz. 19 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy ul. Aleksandry 1.
W GALERII SZTUKI "KANONICZA 1" - dziś o godz. 17 Studio Kreacji Teatralnej - Teatr Promocji Poezji (warsztaty teatralne). Prowadzi Szczęsny Wroński.
KOMISJA URBANISTYKI I ARCHITEKTURY PAN zaprasza na posiedzenie dziś o godz. 18 (sala 26 przy ul. Sławkowskiej 17). W programie m.in. referat Marii Agajew pt. "Polskie przykłady działań zmierzających do rewitalizacji obszarów miejskich".
W GALERII WOJSKOWEGO OŚRODKA KULTURY przy ul. Zyblikiewicza 1 - do 31 bm., w godz. 10 - 18, kiermasz upominków świątecznych zorganizowany przez Stowarzyszenie Plastyków Nieprofesjonalnych Ziemi Krakowskiej.
POŚREDNICTWO PRACY AS, przy Fundacji na rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy, organizuje szkolenie pt. "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych" (w terminie 19 kwietnia - 20 maja). Zgłoszenia osobiste kandydatów, w wieku 18 - 40 lat, w siedzibie fundacji przy ul. Dunajewskiego 5 w Krakowie, od poniedziałku do czwartku, w godz. 10 - 14. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów - przez doradców zawodowych, psychologów, lekarzy i rehabilitantów. Planowane są spotkania z pracodawcami zatrudniającymi niepełnosprawnych.
W MŁODZIEŻOWEJ IZBIE INFORMACYJNEJ (ul. Basztowa 5) czynny jest punkt informacyjny - "Warunki przyjęć do różnych typów szkół w roku szkolnym 1999/2000" - dla ósmoklasistów i maturzystów (kierunki, informatory, szkoły publiczne, prywatne, społeczne itd.). MII czynna jest w poniedziałki i piątki, w godz. 10 - 14, oraz we wtorki, środy i czwartki, w godz. 13 - 17.
STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY (ul. Wietora 15) zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat do udziału w IV edycji konkursu piosenki "Wygraj sukces", w którym główną nagrodą jest wycieczka do Eurodisneylandu (także cenne nagrody rzeczowe). Informacje pod nr. tel. 656-01-54 i 0-501-46-42-15. Termin zgłoszeń upływa 30 marca.
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE w "Dworku Białoprądnickim" przy ul. Papierniczej 2. Rozpoczęcie zajęć: 8 kwietnia o godz. 18 (I termin) oraz 9 kwietnia o godz. 18 (II termin). W programie m.in.: fotografia w studio i w plenerze, praktyczna obróbka materiałów czarno-białych, praca nowoczesnym sprzętem fotograficznym, nauka kompozycji i kreowania obrazu, udział w wystawach i konkursach. Informacje - tel. 415-02-00, 415-02-03.
STUDIO TAŃCA I BALETU przy Radzie Wojewódzkiej NSZZ RI "Solidarność" (ul. Radziwiłłowska 23/8) przyjmuje dzieci (w wieku od 4 lat) na zajęcia taneczno-ruchowe (rytmika, balet,. zajęcia korekcyjne). Informacje w godz. 10 - 14, tel. 657-00-77.
STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY organizuje warsztaty tańca żydowskiego (chasydów, sefardyjczyków, współczesnych izraelitów, Żydów jemeńskich), prowadzone przez Michaiła Zubkowa, solistę i choreografa Opery i Operetki w Krakowie. zajęcia odbywać się będą o godz. 11, w każdą niedzielę, w budynku SCKM przy ul. Wietora 15. Informacje pod nr. tel. 656-01-54.
KONCERT JAZZOWY zespołu "High Fly Combo" (B. Bętkowski - sax alt, T. Nowak - trp., R. Kulig - g., G. Bąk - bas, M. Tincel - dr.) - w każdą środę i sobotę o godz. 20 w piwnicy kawiarni "Camelot" przy ul. św. Tomasza 17.
POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM informuje, że przy ul. Dunajewskiego 5 wznowiła działalność Poradnia dla Chorych na SM i inne schorzenia neurologiczne narządów ruchu (wraz z rehabilitacją domową dla osób przewlekle chorych, mających trudności z poruszaniem się). Rejestracja pod numerem tel. 422-28-11 (poniedziałek - czwartek w godz. 14 - 16).
PLAC IMBRAMOWSKI zaprasza, w każdą niedzielę, od godziny 8 do zmroku, na giełdę sprzętu elektronicznego, sportowego itp. (cały plac został zadaszony).
ŚRÓDMIEJSKI OŚRODEK KULTURY (ul. Mikołajska 2) zaprasza miłośników muzyki renesansu i baroku do chóru kameralnego (wiek od 18 do 35 lat, dobre predyspozycje głosowe). Przesłuchania w środy i piątki o godz. 18.30. Informacje pod nr. tel. 422-19-55, 422-08-14.
WOJEWÓDZKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA informuje, że od 7 kwietnia ponownie będzie czynna czytelnia czasopism - na I piętrze przy ul. Rajskiej 1. Czytelnia otwarta: w środy, piątki i soboty w godz. 8 - 18.30, w czwartki w godz. 12 - 18.30 i w niedziele w godz. 8 - 14.
OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA Zbigniewa Woźniaka - 7 kwietnia w filii Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Czarnogórskiej 10. Wystawa czynna do 23 kwietnia, od poniedziałku do piątku, w godz. 14 - 20.
W CENTRUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ "MANGGHA" (ul. Konopnickiej 26) - 9 kwietnia o godz. 18 otwarcie wystawy fotografii Hirohi Kikai "Persona". Wystawa czynna do 10 maja.
W GALERII "RĘKAWKA" przy ul. Limanowskiego 13 - 9 kwietnia o godz. 18 wernisaż wystawy rysunku Edyty Kuklewskiej i Bernarda Homziuka. Wystawa czynna do 27 kwietnia.
W KLUBIE "KUŹNIA" (os. Złotego Wieku 14) - 9 kwietnia o godz. 18 koncert muzyki alternatywnej dla młodzieży. Wystąpią grupy: "Neversead", "Lacrima". Całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na pokrycie prac remontowych "Kuźni". 10 i 11 kwietnia, w godz. 10 - 16, wiosenny kiermasz roślin doniczkowych, nasion, cebulek i innych akcesoriów ogrodniczych, punkt poradniczy terapii kwiatowej itd. 12 kwietnia o godz. 10 i 11.30 "Co tak pięknie gra?" - koncerty dla przedszkolaków. Wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza. Zgłoszenia grup przedszkolnych pod nr. tel. 648-08-86. 13 kwietnia o godz. 18 "Osteoporoza, zapobiegać czy leczyć?" - mówi dr. Marianna Rzeszutko-Makowska. 26 i 27 kwietnia (o godz. 10) "Legendy Krakowa" - wycieczki dla klas I - IV prowadzi Leszek Sibila z Muzeum Historycznego m. Krakowa. Zgłoszenia grup szkolnych pod nr. tel. 648-08-86. 28 kwietnia o godz. 18 w Klubie Seniora - "Bella Italia" - wędrówki z podróżnikiem (Marek Gebel). 30 kwietnia o godz. 18 w galerii "m" otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Doroty Pietrzyk" oraz koncert Lidii Jazgar z zespołem "Galicja".
KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ - 10 kwietnia o godz. 18 w auli Akademii Muzycznej "Florianka" przy ul. Basztowej 8. W programie utwory: Bacha, Hummela, Fortina, Angerera.
KLUB RADIESTETÓW zaprasza 12 kwietnia o godz. 18 (ul. Wrocławska 28) na spotkanie "Kręgosłup - profilaktyka czy leczenie?", które poprowadzi Krzysztof Czerw.
W AUSTRIACKIM KONSULACIE GENERALNYM (ul. Cybulskiego 9, I p.) - 15 kwietnia o godz. 18 warsztaty muzyczne z udziałem Christopha Angerera - koncert finałowy. W programie: Stamitz, Angerer, Hoffmeister, Albrechtsberger. 20 kwietnia o godz. 12 wernisaż wystawy Evelyne Rodewald "Playing the Brain", czyli artystyczna konfrontacja "emocji i marzeń z techniką grafiki szlachetnej, graficznych odbitek barwnych oraz grafik wykonywanych technikami drukarskimi". Wystawa czynna do 7 maja.
MUZEUM NARODOWE (Gmach Główny, al. 3 Maja 1) zaprasza na cykl comiesięcznych wykładów "Spotkania ze sztuką" oraz "Arcydzieła sztuki światowej" (wtorki, godz. 17.30). Wstęp wolny. 27 kwietnia "Georges de la Tour. Św. Sebastian, 1649". Wstęp wolny. 25 maja "Odile Redon. Zamknięte oczy, 1889 - 1890". Wstęp wolny. 15 czerwca "Ernst Barlach. Nasłuchujący, 1930 - 1935". Wstęp wolny.
RESTAURACJA "ARIEL" (ul. Szeroka 18) zaprasza na koncerty muzyki żydowskiej - w piątki, soboty i niedziele o godz. 20.
INFORMACJE DOTYCZĄCE REFORMY ZUS i programu "Płatnik", dostępne są pod adresem internetowym: www.memax.krakow.pl/zus.
W KLUBIE "ROTUNDA ORLIK" (ul. Oleandry 1) - w każdą sobotę o godz. 21 Rock Party. Pierwsze 20 osób wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie