Warto wiedzieć i skorzystać...

Redakcja
Udostępnij:
W CENTRUM LECZENIA GRZYBIC (ul. Krakowska 30) od dziś do 14 maja trwają Dni Walki z Grzybicą, podczas których pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnych porad.

PIWNICA LITERACKO-MUZYCZNA (Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2) zaprasza dziś o godz. 18 na spotkanie z poezją i piosenką Barbary Urbańskiej i Piotra Piechy pt. "Tyle rzeczy do kochania", połączone z promocją książki B. Urbańskiej pt. "Sięganie po głogi".
POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII (ul. św. Tomasza 30/8, III p.) zaprasza dziś o godz. 18 na prelekcję dr. hab. Piotra Flina pt. "Geneza i pochodzenie Układu Słonecznego".
W BAZYLICE MARIACKIEJ - dziś o godz. 20.30 uroczysty koncert jubileuszowy z okazji wybudowania organów kościoła Mariackiego. Wykonawcy: soliści, orkiestra symfoniczna i chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Wojciech Czepiel - dyrygent, Marek Stefański - organy. W programie: J. Haydn - "Harmoniemesse" oraz utwory organowe J. S. Bacha i J. G. Rheinbergera.
KLUB RADIESTETÓW zaprasza dziś o godz. 18 (ul. Wrocławska 28) na spotkanie pt. "Ultradźwiękowe metody operacyjne", które poprowadzi dr Henryk Sobański.
STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH zaprasza - dziś o godz. 19.30 (Jama Michalika przy ul. Floriańskiej) na spotkanie z poezją pt. "Poezja i gwiazdy na Kanoniczej i w Jamie Michalika". 13 bm. o godz. 17 (ul. Kanonicza 7) na spotkanie z pisarzami i tłumaczami niemieckimi - Thomasem Hettche, Friedrichem Griese i Henrykiem Bereską.
W GALERII KRZYSZTOFORY (ul. Szczepańska 2) - dziś o godz. 17 promocja albumu "Motywy hiszpańskie w twórczości Tadeusza Kantora", wydanego przez Instytut Cervantesa w Warszawie.
W AUSTRIACKIM KONSULACIE GENERALNYM (ul. Cybulskiego 9) dziś i 11 bm., od godz. 10, międzynarodowe sympozjum naukowe poświęcone twórczości Bogusława Schaeffera.
KONCERT FILOMENY MORETTI (gitara klasyczna) - 11 bm. o godz. 19 w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17. W programie: Scarlatti, Torroba, De Falla, Rodrigo, Carrega.
POLSKIE TOWARZYSTWO PRZYRODNIKÓW im. Kopernika zaprasza 11 bm. o godz. 18.15 (sala 101 Instytutu Zoologii UJ przy ul. Ingardena 6, I p.) na odczyt dr. Jacka Radwana pt. "Ewolucja alternatywnych taktyk rozrodczych samców".
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW HISTORII I ZABYTKÓW KRAKOWA zaprasza 11 bm. o godz. 17.15 (ul. św. Jana 12) na odczyt prof. Juliana Dybca pt. "Uniwersytet Jagielloński wobec stalinizmu".
W KOLEGIACIE ŚW. FLORIANA (pl. Matejki) - 12 bm. o godz. 19.30 koncert z udziałem Elżbiety Towarnickiej (sopran) oraz Leszka Wernera (organy). W programie: Pergolesi, Giordano, Stradella, Lucchesi, Caldara, Zipoli.
KONCERT STUDENCKIEGO CHÓRU UMEA (Szwecja) - 12 bm. o godz. 19.30 w kościele św. Anny (ul. św. Anny 11) i 13 bm. o godz. 20 w kościele księży Misjonarzy Saletynów (ul. Wiślna 11).
KOMISJA PRASOZNAWCZA PAN zaprasza 12 bm. o godz. 17 (sala 26 przy ul. Sławkowskiej 17) na referat prof. Tadeusza Mielczarka pt. "Liberałowie i rewizjoniści. Z dziejów Przeglądu Kulturalnego 1952 - 1963".
PRZEGLĄD PIOSENKI POETYCKIEJ - 12 bm. o godz. 19 w klubie "Pod Jaszczurami" (Rynek Główny 8). Gościem wieczoru będzie m.in. Dominika Kurdziel. Wstęp wolny.
WYSTAWA EKSLIBRISÓW Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza - do 25 maja w Klubie Osiedlowym Wola Duchacka Wschód przy ul. Czarnogórskiej 10.
STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY organizuje warsztaty tańca żydowskiego (chasydów, sefardyjczyków, współczesnych izraelitów, Żydów jemeńskich), prowadzone przez Michaiła Zubkowa, solistę i choreografa Opery i Operetki w Krakowie. zajęcia będą się odbywać o godz. 11, w każdą niedzielę, w budynku SCKM przy ul. Wietora 15. Informacje pod nr. tel. 656-01-54.
ŻYDOWSKA MUZYKA KLEZMERSKA - w piątki i soboty w kawiarni "Arka Noego" przy ul. Szerokiej 2.
WARSZTATY ORIGAMI dla dzieci i rodziców - w każdą niedzielę, od godz. 15 do 16.30, w holu Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" przy ul. Konopnickiej 26.
W CENTRUM KULTURY ŻYDOWSKIEJ (ul. Meiselsa 17) o godz. 18 recital fortepianowy Edwarda Eiknera. 13 bm. o godz. 18 wykład Macieja Borkowskiego pt. "Żydzi w Opolu". 19 bm. o godz. 18 spotkanie z Markiem Nowickim, dyrektorem Fundacji Helsińskiej w Warszawie - z cyklu "Wokół demokracji i tolerancji". 20 bm. o godz. wykład prof. Jadwigi Staniszkis pt. "Odpolityzowana demokracja". 28 bm. o godz. 18 wernisaż wystawy fotografii Joanny Helander pt. "Podróże po Polsce i innym świecie". 31 bm. o godz. 18 wieczór autorski Rachel Knobler, kompozytorki, poetki i malarki z Niemiec.
PROMOCJA KSIĄŻKI prof. Piotra Piotrowskiego pt. "Znaczenie modernizmu" (w stronę historii sztuki polskiej po 1945 roku), z udziałem autora, 13 bm. o godz. 18 w galerii "Krzysztofory" przy ul. Szczepańskiej 2.
KOMISJA ORIENTALISTYCZNA PAN zaprasza 13 bm. o godz. 15.30 (sala 4 przy ul. św. Jana 28) na referat prof. Andrzeja Zaborskiego pt. "Rodzajnik w językach hamitosemickich".
KONCERT GALOWY, z okazji Roku Straussowskiego, w wykonaniu salonowej Orkiestry z Wiednia ( "Ensemble Johann Strauss - Wien") - 14 bm. o godz. 20 w Teatrze im. J. Słowackiego.
W STAREJ SYNAGODZE (ul. Szeroka 24) - 15 bm. o godz. 19 wieczór promocyjny książki "Nic darowane" (wiersze W. Szymborskiej w pięciu językach), z udziałem m.in.: Krystyny Jandy, Goldy Tencer, Edyty Jureckiej; gościem honorowym będzie W. Szymborska.
"SAMOBÓJCZY KOCHANKOWIE na drzeworytach Kitagawy Utamora" - odczyty Beaty Romanowicz - 18 bm. o godz. 17.30 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy al. 3 Maja 1 oraz 27 bm. o godz. 18 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" (ul. Konopnickiej 26).
VII FESTIWAL I TARGI EZOTERYCZNE "Człowiek, zdrowie, natura, ekologia, niezwykłe zjawiska" - 21 - 23 bm. (początek 21 bm. o godz. 11) w Nowohuckim Centrum Kultury przy pl. Centralnym. Udział zapowiedzieli m.in.: uzdrowiciele, bioterapeuci, lekarze, zielarze, radiesteci, hipnoterapeuci. Będzie można skorzystać z usług m.in.: chirologów, numerologów, wróżek, astrologów, masażystów.
MUZEUM NARODOWE (Gmach Główny, al. 3 Maja 1) zaprasza na cykl comiesięcznych wykładów "Spotkania ze sztuką" oraz "Arcydzieła sztuki światowej" (wtorki, godz. 17.30). Wstęp wolny. 1 czerwca "Odile Redon. Zamknięte oczy, 1889 - 1890". Wstęp wolny. 15 czerwca "Ernst Barlach. Nasłuchujący, 1930 - 1935". Wstęp wolny.
W GALERII "RĘKAWKA" (ul. Limanowskiego 13) - 26 maja o godz. 18 otwarcie wystawy fotografii "Ja i moja rodzina" Wystawa czynna do 2 czerwca.
KONCERT JAZZOWY zespołu "High Fly Combo" (B. Bętkowski - sax alt, T. Nowak - trp., R. Kulig - g., G. Bąk - bas, M. Tincel - dr.) - w każdą środę i sobotę o godz. 20 w piwnicy kawiarni "Camelot" przy ul. św. Tomasza 17.
Z OKAZJI 50-LECIA MATURY organizowane jest spotkanie koleżeńskie absolwentek Liceum im. Józefy Joteyko (z 1949 roku). Zainteresowane osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. 658-25-85 (rano, lub wieczorem).
MDK "DOM HARCERZA" (ul. Reymonta 18) organizuje kurs wychowawców kolonii (24 - 28 maja) i kurs kierowników kolonii (7 - 9 czerwca). Zapisy do 17 maja w sekretariacie MDK (tel. 637-37-61, 637-59-35).
W "LOCH CAMELOT" (ul. św. Tomasza) w każdy piątek kwietnia, o godz. 20.15, "W szponach szowinizmu, czyli jądro szaleństwa".
W MŁODZIEŻOWEJ IZBIE INFORMACYJNEJ (ul. Basztowa 5) czynny jest punkt informacyjny - "Warunki przyjęć do różnych typów szkół w roku szkolnym 1999/2000" - dla ósmoklasistów i maturzystów (kierunki, informatory, szkoły publiczne, prywatne, społeczne itd.). MII czynna jest w poniedziałki i piątki, w godz. 10 - 14, oraz we wtorki, środy i czwartki, w godz. 13 - 17.
POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM informuje, że przy ul. Dunajewskiego 5 wznowiła działalność Poradnia dla Chorych na SM i inne schorzenia neurologiczne narządów ruchu (wraz z rehabilitacją domową dla osób przewlekle chorych, mających trudności z poruszaniem się). Rejestracja pod numerem tel. 422-28-11 (poniedziałek - czwartek w godz. 14 - 16).
POŚREDNICTWO PRACY AS, przy Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy, organizuje szkolenie pt. "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych" (w terminie 19 kwietnia - 20 maja). Zgłoszenia osobiste kandydatów, w wieku 18 - 40 lat, w siedzibie fundacji przy ul. Dunajewskiego 5 w Krakowie, od poniedziałku do czwartku, w godz. 10 - 14. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów - przez doradców zawodowych, psychologów, lekarzy i rehabilitantów. Planowane są spotkania z pracodawcami zatrudniającymi niepełnosprawnych.
STUDIO TAŃCA I BALETU przy Radzie Wojewódzkiej NSZZ RI "Solidarność" (ul. Radziwiłłowska 23/8) przyjmuje dzieci (w wieku od 4 lat) na zajęcia taneczno-ruchowe (rytmika, balet,. zajęcia korekcyjne). Informacje w godz. 10 - 14, tel. 657-00-77.
PLAC IMBRAMOWSKI zaprasza, w każdą niedzielę, od godziny 8 do zmroku, na giełdę sprzętu elektronicznego, sportowego itp. (cały plac został zadaszony).
ŚRÓDMIEJSKI OŚRODEK KULTURY (ul. Mikołajska 2) zaprasza miłośników muzyki renesansu i baroku do chóru kameralnego (wiek od 18 do 35 lat, dobre predyspozycje głosowe). Przesłuchania w środy i piątki o godz. 18.30. Informacje pod nr. tel. 422-19-55, 422-08-14.
RESTAURACJA "ARIEL" (ul. Szeroka 18) zaprasza na koncerty muzyki żydowskiej - w piątki, soboty i niedziele o godz. 20.
INFORMACJE DOTYCZĄCE REFORMY ZUS i programu "Płatnik", dostępne są pod adresem internetowym: www.memax.krakow.pl/zus.
W KLUBIE "ROTUNDA ORLIK" (ul. Oleandry 1) - w każdą sobotę o godz. 21 Rock Party. Pierwsze 20 osób wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie