Warto wiedzieć i skorzystać...

Redakcja
W CENTRUM LECZENIA GRZYBIC (ul. Krakowska 30) od dziś do 14 maja trwają Dni Walki z Grzybicą, podczas których pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnych porad.

PIWNICA LITERACKO-MUZYCZNA (Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2) zaprasza dziś o godz. 18 na spotkanie z poezją i piosenką Barbary Urbańskiej i Piotra Piechy pt. "Tyle rzeczy do kochania", połączone z promocją książki B. Urbańskiej pt. "Sięganie po głogi".
POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII (ul. św. Tomasza 30/8, III p.) zaprasza dziś o godz. 18 na prelekcję dr. hab. Piotra Flina pt. "Geneza i pochodzenie Układu Słonecznego".
W BAZYLICE MARIACKIEJ - dziś o godz. 20.30 uroczysty koncert jubileuszowy z okazji wybudowania organów kościoła Mariackiego. Wykonawcy: soliści, orkiestra symfoniczna i chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Wojciech Czepiel - dyrygent, Marek Stefański - organy. W programie: J. Haydn - "Harmoniemesse" oraz utwory organowe J. S. Bacha i J. G. Rheinbergera.
KLUB RADIESTETÓW zaprasza dziś o godz. 18 (ul. Wrocławska 28) na spotkanie pt. "Ultradźwiękowe metody operacyjne", które poprowadzi dr Henryk Sobański.
STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH zaprasza - dziś o godz. 19.30 (Jama Michalika przy ul. Floriańskiej) na spotkanie z poezją pt. "Poezja i gwiazdy na Kanoniczej i w Jamie Michalika". 13 bm. o godz. 17 (ul. Kanonicza 7) na spotkanie z pisarzami i tłumaczami niemieckimi - Thomasem Hettche, Friedrichem Griese i Henrykiem Bereską.
W GALERII KRZYSZTOFORY (ul. Szczepańska 2) - dziś o godz. 17 promocja albumu "Motywy hiszpańskie w twórczości Tadeusza Kantora", wydanego przez Instytut Cervantesa w Warszawie.
W AUSTRIACKIM KONSULACIE GENERALNYM (ul. Cybulskiego 9) dziś i 11 bm., od godz. 10, międzynarodowe sympozjum naukowe poświęcone twórczości Bogusława Schaeffera.
KONCERT FILOMENY MORETTI (gitara klasyczna) - 11 bm. o godz. 19 w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17. W programie: Scarlatti, Torroba, De Falla, Rodrigo, Carrega.
POLSKIE TOWARZYSTWO PRZYRODNIKÓW im. Kopernika zaprasza 11 bm. o godz. 18.15 (sala 101 Instytutu Zoologii UJ przy ul. Ingardena 6, I p.) na odczyt dr. Jacka Radwana pt. "Ewolucja alternatywnych taktyk rozrodczych samców".
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW HISTORII I ZABYTKÓW KRAKOWA zaprasza 11 bm. o godz. 17.15 (ul. św. Jana 12) na odczyt prof. Juliana Dybca pt. "Uniwersytet Jagielloński wobec stalinizmu".
W KOLEGIACIE ŚW. FLORIANA (pl. Matejki) - 12 bm. o godz. 19.30 koncert z udziałem Elżbiety Towarnickiej (sopran) oraz Leszka Wernera (organy). W programie: Pergolesi, Giordano, Stradella, Lucchesi, Caldara, Zipoli.
KONCERT STUDENCKIEGO CHÓRU UMEA (Szwecja) - 12 bm. o godz. 19.30 w kościele św. Anny (ul. św. Anny 11) i 13 bm. o godz. 20 w kościele księży Misjonarzy Saletynów (ul. Wiślna 11).
KOMISJA PRASOZNAWCZA PAN zaprasza 12 bm. o godz. 17 (sala 26 przy ul. Sławkowskiej 17) na referat prof. Tadeusza Mielczarka pt. "Liberałowie i rewizjoniści. Z dziejów Przeglądu Kulturalnego 1952 - 1963".
PRZEGLĄD PIOSENKI POETYCKIEJ - 12 bm. o godz. 19 w klubie "Pod Jaszczurami" (Rynek Główny 8). Gościem wieczoru będzie m.in. Dominika Kurdziel. Wstęp wolny.
WYSTAWA EKSLIBRISÓW Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza - do 25 maja w Klubie Osiedlowym Wola Duchacka Wschód przy ul. Czarnogórskiej 10.
STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY organizuje warsztaty tańca żydowskiego (chasydów, sefardyjczyków, współczesnych izraelitów, Żydów jemeńskich), prowadzone przez Michaiła Zubkowa, solistę i choreografa Opery i Operetki w Krakowie. zajęcia będą się odbywać o godz. 11, w każdą niedzielę, w budynku SCKM przy ul. Wietora 15. Informacje pod nr. tel. 656-01-54.
ŻYDOWSKA MUZYKA KLEZMERSKA - w piątki i soboty w kawiarni "Arka Noego" przy ul. Szerokiej 2.
WARSZTATY ORIGAMI dla dzieci i rodziców - w każdą niedzielę, od godz. 15 do 16.30, w holu Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" przy ul. Konopnickiej 26.
W CENTRUM KULTURY ŻYDOWSKIEJ (ul. Meiselsa 17) o godz. 18 recital fortepianowy Edwarda Eiknera. 13 bm. o godz. 18 wykład Macieja Borkowskiego pt. "Żydzi w Opolu". 19 bm. o godz. 18 spotkanie z Markiem Nowickim, dyrektorem Fundacji Helsińskiej w Warszawie - z cyklu "Wokół demokracji i tolerancji". 20 bm. o godz. wykład prof. Jadwigi Staniszkis pt. "Odpolityzowana demokracja". 28 bm. o godz. 18 wernisaż wystawy fotografii Joanny Helander pt. "Podróże po Polsce i innym świecie". 31 bm. o godz. 18 wieczór autorski Rachel Knobler, kompozytorki, poetki i malarki z Niemiec.
PROMOCJA KSIĄŻKI prof. Piotra Piotrowskiego pt. "Znaczenie modernizmu" (w stronę historii sztuki polskiej po 1945 roku), z udziałem autora, 13 bm. o godz. 18 w galerii "Krzysztofory" przy ul. Szczepańskiej 2.
KOMISJA ORIENTALISTYCZNA PAN zaprasza 13 bm. o godz. 15.30 (sala 4 przy ul. św. Jana 28) na referat prof. Andrzeja Zaborskiego pt. "Rodzajnik w językach hamitosemickich".
KONCERT GALOWY, z okazji Roku Straussowskiego, w wykonaniu salonowej Orkiestry z Wiednia ( "Ensemble Johann Strauss - Wien") - 14 bm. o godz. 20 w Teatrze im. J. Słowackiego.
W STAREJ SYNAGODZE (ul. Szeroka 24) - 15 bm. o godz. 19 wieczór promocyjny książki "Nic darowane" (wiersze W. Szymborskiej w pięciu językach), z udziałem m.in.: Krystyny Jandy, Goldy Tencer, Edyty Jureckiej; gościem honorowym będzie W. Szymborska.
"SAMOBÓJCZY KOCHANKOWIE na drzeworytach Kitagawy Utamora" - odczyty Beaty Romanowicz - 18 bm. o godz. 17.30 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy al. 3 Maja 1 oraz 27 bm. o godz. 18 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" (ul. Konopnickiej 26).
VII FESTIWAL I TARGI EZOTERYCZNE "Człowiek, zdrowie, natura, ekologia, niezwykłe zjawiska" - 21 - 23 bm. (początek 21 bm. o godz. 11) w Nowohuckim Centrum Kultury przy pl. Centralnym. Udział zapowiedzieli m.in.: uzdrowiciele, bioterapeuci, lekarze, zielarze, radiesteci, hipnoterapeuci. Będzie można skorzystać z usług m.in.: chirologów, numerologów, wróżek, astrologów, masażystów.
MUZEUM NARODOWE (Gmach Główny, al. 3 Maja 1) zaprasza na cykl comiesięcznych wykładów "Spotkania ze sztuką" oraz "Arcydzieła sztuki światowej" (wtorki, godz. 17.30). Wstęp wolny. 1 czerwca "Odile Redon. Zamknięte oczy, 1889 - 1890". Wstęp wolny. 15 czerwca "Ernst Barlach. Nasłuchujący, 1930 - 1935". Wstęp wolny.
W GALERII "RĘKAWKA" (ul. Limanowskiego 13) - 26 maja o godz. 18 otwarcie wystawy fotografii "Ja i moja rodzina" Wystawa czynna do 2 czerwca.
KONCERT JAZZOWY zespołu "High Fly Combo" (B. Bętkowski - sax alt, T. Nowak - trp., R. Kulig - g., G. Bąk - bas, M. Tincel - dr.) - w każdą środę i sobotę o godz. 20 w piwnicy kawiarni "Camelot" przy ul. św. Tomasza 17.
Z OKAZJI 50-LECIA MATURY organizowane jest spotkanie koleżeńskie absolwentek Liceum im. Józefy Joteyko (z 1949 roku). Zainteresowane osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. 658-25-85 (rano, lub wieczorem).
MDK "DOM HARCERZA" (ul. Reymonta 18) organizuje kurs wychowawców kolonii (24 - 28 maja) i kurs kierowników kolonii (7 - 9 czerwca). Zapisy do 17 maja w sekretariacie MDK (tel. 637-37-61, 637-59-35).
W "LOCH CAMELOT" (ul. św. Tomasza) w każdy piątek kwietnia, o godz. 20.15, "W szponach szowinizmu, czyli jądro szaleństwa".
W MŁODZIEŻOWEJ IZBIE INFORMACYJNEJ (ul. Basztowa 5) czynny jest punkt informacyjny - "Warunki przyjęć do różnych typów szkół w roku szkolnym 1999/2000" - dla ósmoklasistów i maturzystów (kierunki, informatory, szkoły publiczne, prywatne, społeczne itd.). MII czynna jest w poniedziałki i piątki, w godz. 10 - 14, oraz we wtorki, środy i czwartki, w godz. 13 - 17.
POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM informuje, że przy ul. Dunajewskiego 5 wznowiła działalność Poradnia dla Chorych na SM i inne schorzenia neurologiczne narządów ruchu (wraz z rehabilitacją domową dla osób przewlekle chorych, mających trudności z poruszaniem się). Rejestracja pod numerem tel. 422-28-11 (poniedziałek - czwartek w godz. 14 - 16).
POŚREDNICTWO PRACY AS, przy Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy, organizuje szkolenie pt. "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych" (w terminie 19 kwietnia - 20 maja). Zgłoszenia osobiste kandydatów, w wieku 18 - 40 lat, w siedzibie fundacji przy ul. Dunajewskiego 5 w Krakowie, od poniedziałku do czwartku, w godz. 10 - 14. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów - przez doradców zawodowych, psychologów, lekarzy i rehabilitantów. Planowane są spotkania z pracodawcami zatrudniającymi niepełnosprawnych.
STUDIO TAŃCA I BALETU przy Radzie Wojewódzkiej NSZZ RI "Solidarność" (ul. Radziwiłłowska 23/8) przyjmuje dzieci (w wieku od 4 lat) na zajęcia taneczno-ruchowe (rytmika, balet,. zajęcia korekcyjne). Informacje w godz. 10 - 14, tel. 657-00-77.
PLAC IMBRAMOWSKI zaprasza, w każdą niedzielę, od godziny 8 do zmroku, na giełdę sprzętu elektronicznego, sportowego itp. (cały plac został zadaszony).
ŚRÓDMIEJSKI OŚRODEK KULTURY (ul. Mikołajska 2) zaprasza miłośników muzyki renesansu i baroku do chóru kameralnego (wiek od 18 do 35 lat, dobre predyspozycje głosowe). Przesłuchania w środy i piątki o godz. 18.30. Informacje pod nr. tel. 422-19-55, 422-08-14.
RESTAURACJA "ARIEL" (ul. Szeroka 18) zaprasza na koncerty muzyki żydowskiej - w piątki, soboty i niedziele o godz. 20.
INFORMACJE DOTYCZĄCE REFORMY ZUS i programu "Płatnik", dostępne są pod adresem internetowym: www.memax.krakow.pl/zus.
W KLUBIE "ROTUNDA ORLIK" (ul. Oleandry 1) - w każdą sobotę o godz. 21 Rock Party. Pierwsze 20 osób wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie