Warto wiedzieć i skorzystać...

Redakcja
Udostępnij:
II PRZEGLĄD TEATRÓW JEDNEGO AKTORA (Śródmiejski Ośrodek Kultury przy ul. Mikołajskiej 2) - dziś o godz. 18 "Strych z piosenkami" - recital piosenki literackiej w wykonaniu Niny Repetowskiej. Bilety (10 zł) do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. św. Jana 2) lub, bezpośrednio przed spektaklem, w ŚOK (tel. 422-19-55).

   SCENA "MOLIERE" (ul. Szewska 4) - dziś o godz. 20 zaprasza kabaret "Sieroty Peerelu", w programie "Pies komornika". 2 sierpnia o godz. 20 "Samira w gorących rytmach" (orientalny show); o godz. 21.30 taneczne wieczory w "Molierze".
   JAZZOWE KONCERTY KLUBOWE W "PIWNICY POD BARANAMI" (Rynek Główny 27, o godz. 21) - dziś - Paulina Kujawska Savah. 30 bm. - Zbigniew Namysłowski Kwartet. 31 bm. finał: "Jazz Spoken Here" (SA) i goście, m.in.: H. Bullock, Z. Namysłowski, W. Pawlik.
   RUCH SPOŁECZNY KU CYWILIZACJI MIŁOŚCI zaprasza do Bazyliki oo. Franciszkanów (ul. Franciszkańska) na wspólną modlitwę "O odrodzenie narodu polskiego" oraz w intencji Jan Pawła II, osobistą przemianę i sprawiedliwy pokój na świecie; dziś o godz. 18.30 (różaniec) i o godz. 19 (msza św. z kazaniem "Sumienie a potrzeba nieustannego myślenia").
   VII LETNI FESTIWAL**JAZZOWY (o godz. 19 na dziedzińcu Radia Kraków) - 31 bm. Hiriam Bullock Trio (USA).
   
W DOMU KULTURY "Podgórze" (ul. Krasickiego 18) 31 bm. o godz. 18 wieczór poetycko-muzyczny pt. "Jak to kiedyś było na wakacjach", w wykonaniu Łukasza Dulewicza oraz Justyny Flis.
   
ŚRÓDMIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA zaprasza - 31 lipca o godz. 18.00 (al. Pokoju 33) na "Z jakiej to bajki?" (zgaduj-zgadula).
   
GALERIA "KOCIOŁ ARTYSTYCZNY" (ul. Mikołajska 6) - w Galerii Jednego Dzieła Sztuki - prezentuje "Włoski pejzaż" Bronisławy Rychter-Janowskiej (1868 - 1953). Znana przede wszystkim jako malarka polskich dworków i ich wnętrz, była żoną malarza Tadeusza Rychtera oraz siostrą Stanisława Janowskiego. To brat początkowo uczył ją rysunku i malarstwa, następnie studiowała w Monachium. Na stałe zamieszkała w Krakowie, później przeniosła się do Nowego Sącza. Oprócz malarstwa zajmowała się również aplikacją. Większy zbiór prac artystki posiada Muzeum Mazowieckie w Płocku. Wystawa czynna do 6 sierpnia.
   
FUNDACJA "ZWIERZĘTA KRAKOWA" szuka dobrych domów dla młodych, zaszczepionych, nauczonych czystości kotów (wszystkie zwierzaki wysterylizowane). Informacje pod nr. tel.: 654-96-09, 282-85-85.
   
STOWARZYSZENIE "KRESY" zaprasza na wyjazd charytatywno-poznawczy do Mołdawii, który odbędzie się w dniach 28 sierpnia - 1 września. Celem wyjazdu jest pomoc dla ośrodków polskich w Mołdawii. Informacje w siedzibie stowarzyszenia przy ul. św. Marka 6 (tel. 429-36-49).
   
FORUM EMERYTÓW I RENCISTÓW** udziela porad dotyczących rent i emerytur w każdą środę w godz. 15 - 16 w klubie NOT "Sinus" (ul. Straszewskiego 28; tel. 685-54-54).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie