Wasilewski tylko rezerwowym

Jerzy Filipiuk
W meczu 28. kolejki Premier League obrońca mistrzowskiego tytułu i wicelider tabeli Manchester City pokonał na własnym boisku beniaminka i outsidera Leicester City 2:0 (1:0).

Faworyzowani gospodarze mieli przewagę, ale długo nie potrafili jej udokumentować golem. Dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie dla „Obywateli” uzyskał David Silva.

Podobnie było po zmianie stron, kiedy dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Wilfried Bony (kupiony w połowie stycznia ze Swansea City za 32,5 mln euro), Sergio Aguero i Yaya Toure. W 88 minucie wynik meczu ustalił James Milner.

34-letni obrońca Leicesteru Marcin Wasilewski, który od 1 listopada ubiegłego roku do 7 lutego bieżącego roku rozegrał 15 kolejnych spotkań ligowych w pełnym wymiarze czasowym, siedział na ławce rezerwowych.

Leicester ma cztery punkty straty do będącego tuż przed nim zespołu Burnley. Outsider tabeli ma o jeden mecz mniej rozegrany od swego sąsiada.