Wasilewski wrócił do składu "Lisów"

Jerzy Filipiuk
Marcin Wasilewski zagrał 45 minut w barwach Leicesteru City, który w meczu 30. kolejki Premier League przegrał na boisku Tottenhamu Hotspur 3:4.

„Wasyl” od 1 listopada do 7 lutego rozegrał 15 ligowych spotkań – wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Potem zaliczył tylko dwa występy – 10 lutego 31 minut z Arsenalem i dziś po przerwie, w której zmienił Matthewa Upsona.

Bohaterem spotkania na White Hart Lane był napastnik „Kogutów” Harry Kane, który zaliczył hat-tricka i ma już na koncie 19 bramek. Jest najlepszym snajperem ligi. Ma o jedno trafienie więcej od Diego Costy (Chelsea Londyn) i o dwa od Sergio Aguero (Manchester City).

Leicester nadal zajmuje ostanie miejsce w tabeli. Będący tuż przed nim zespół Queens Park Rangers ma o trzy punkty więcej.

Tottenham Hotspur – Leicester City 4:3 (2:1). Bramki: Harry Kane 7, 13 i 64 k., Jeffrey Schlupp 85 s. - Jamie Vardy 38, Wes Morgan 50, David Nugent 90.