„Wasyl” graczem meczu

Jerzy Filipiuk
Piłka nożna. W angielskiej ekstraklasie gra się niemal bez przerwy. W minionej kolejce pierwsze cztery zespoły zremisowały swe mecze. Coraz wyżej jest Arsenal.

Prowadząca w tabeli Chelsea zremisowała na wyjeździe z czwartym w tabeli Southamptonem 1:1. „Święci” objęli prowadzenie, gdy Sadio Mane wykorzystał sytuację sam na sam z Thibautem Courtoi­sem. Wyrównał Eden Hazard po podaniu Cesca Fab­regasa (już 13. asysta w sezonie!).

Manchester City też tylko zremisował, i to u siebie, z Burnley 2:2. Gospodarze, wciąż grający bez Sergio Aguero i Edina Dżeko (kontuzje), ale mający za sobą serię 9 zwy­cięstw (licząc wszystkie rozgrywki), w 33 minucie prowadzili 2:0. Goście po przer­wie doprowadzili jednak do remisu.

Tylko punkt zdobył także Manchester Uni­ted, remisując na boisku Tot­tenhamu 0:0.

– W pierwszej połowie widzieliśmy najlepszą grę Manchesteru United w tym sezonie. Mogliśmy strzelić cztery czy pięć goli. W drugiej połowie było więcej szarpaniny niż futbolu – przyznał menedżer MU, Louis van Gaal.

Arsenal Londyn wygrał na boisku West Ham United 2:1. Wojciecha Szczęsnego pokonał głową Cheikhou Kouyate.

Leicester wygrał na wyjeździe z Hull 1:0, przerywając serię sześciu porażek. Po raz dziesiąty z rzędu 90 minut w barwach „Lisów” zagrał Marcin Wasilewski. Spisał się bardzo dob­rze. Serwis WhoScored.com przyznał mu notę 8,1 (w skali 1-10) i uznał go za gracza meczu. Średnia not Polaka w tym sezonie wynosi 7,27. Jest najwyższa w Leicester.

Wyniki

Tottenham – Manchester United 0:0; Sout­ham­p­ton – Chelsea 1:1 (1:1), Mane 17 – Hazard 45; Aston Villa – Sunderland 0:0; Hull – Leicester 0:1 (0:1), Mahrez 32; Manchester City – Burnley 2:2 (2:0), David Silva 23, Fernandinho 33 – Boyd 47, Bar­nes 81; Queens Park Rangers – Crystal Pa­lace 0:0; Stoke – West Bromwich 2:0 (0:0), Diouf 51 i 66; West Ham – Ar­se­nal 1:2 (0:2), Kouyate 54 – Ca­zorla 41, Welbeck 44; New­castle – Ever­ton 3:2 (1:1), Cisse 44, Perez 51, Col­back 68 – Ko­ne 5, Mirallas 84. Dziś: Liverpool – Swansea.

1. Chelsea 19 46 41–14

2. Manchester C. 19 43 41–17

3. Manchester U. 19 36 33–19

4. Southampton 19 33 32–15

5. Arsenal 19 33 34–23

6. West Ham 19 31 30–23

7. Tottenham 19 31 24–24

8. Swansea 18 28 23–19