Ważne zwycięstwo UKS AGRA

STM
TENIS STOŁOWY. Zespół UKS AGRA Olesno w czasie weekendu rozegrał w Świnnej Porębie zaległe spotkanie o mistrzostwo grupy "słabszej" drugiej ligi mężczyzn.

Spotkanie to miało niezwykle istotne znaczenie zarówno dla gości, jak i dla gospodarzy, drużyny Czarnych Koziniec. Mecz rozpoczął się od dwóch zwycięstw przyjezdnych. Grający na pierwszym stole Tadeusz Motyka pokonał 3-1 Jana Wróbla, a występujący na drugim stole Tomasz Łabędź w takich samych rozmiarach zwyciężył Radosława Radwana. Kolejne gry singlowe zakończyły się podziałem punktów; Tomasz Chmielewski zwyciężył 3-1 Mirosława Kiełba (I stół), natomiast Radosław Łączyński po pięciosetowym pojedynku uznać musiał wyższość Mirosława Palacza (II stół). Po grach deblowych utrzymało się dwupunktowe prowadzenie zespołu z Olesna. Chmielewski i Łabędź przegrali wprawdzie 1-3 z duetem Kiełb - Wróbel, ale Łączyński z Motyką w pięciu setach ograli parę Palacz - R. Radwan. Swoją wygraną przypieczętowali goście po zakończeniu gier pojedynczych otwierających drugą serię singli. Chmielewski wygrał bowiem 3-1 z Wróblem, a Łączyński w trzech setach odprawił "z kwitkiem" R. Radwana i UKS AGRA prowadził w tym momencie 6-2. Na zakończenie Motyka po trzysetowym pojedynku przegrał z Kiełbem, natomiast Łabędź w takich samych rozmiarach ograł Palacza i mecz zakończył się wynikiem 7-3 dla gości.

Czarni Koziniec - UKS AGRA Olesno 3-7. UKS AGRA: Tomasz Chmielewski 2, Tomasz Łabędź 2, Radosław Łączyński 1.5, Tadeusz Motyka 1.5.

W innych zaległym spotkaniu: Brzostowianka Brzostek - Kontap OVB MOSiR II Krosno 6-4.

7. Nurt 14 15 77-63

8. MOSiR II 15 14 75-75

9. Bronowianka 14 8 50-90

10. Brzostowianka 15 8 42-108

11. UKS AGRA 15 7 47-103

12. Czarni 15 2 30-120