Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Węgiel po preferencyjnych cenach w gminie Gdów – 1850 zł za tonę. Opału będzie mniej niż wykazano w zapotrzebowaniu

Jolanta Białek
Jolanta Białek
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Paweł Dubiel/Polska Press
1850 zł brutto – tyle będzie kosztować tona węgla w gminie Gdów w okresie do 31 grudnia 2022 w ramach tzw. programu węglowego. Gmina ogłosiła właśnie nabór wniosków od mieszkańców, chcących zakupić opał na preferencyjnych warunkach. Podano także inne szczegóły dotyczące tego projektu.

Gdów otrzymał już ofertę dotyczącą ofertę dotyczącą ilości i rodzaju węgla, który zostanie jej przekazany w tym roku do sprzedaży dla gospodarstw domowych. Mieszkańcy będą mogli zakupić węgiel: orzech, ekogroszek i kostkę, ale ilość opału dostępnego po preferencyjnych cenach będzie mniejsza niż wykazało zapotrzebowanie.

Jak powiedział nam wójt Gdowa Zbigniew Wojas, zgłoszenia dotyczące potrzeb w tym zakresie przyjmowano w Urzędzie Gminy w ostatnich dniach (od końca października do 15 listopada) i mieszkańcy złożyli kilkaset „wniosków” na łącznie ok. 800 ton węgla.

Ilość węgla, która trafi do gminy w okresie do 31 grudnia 2022 będzie jednak mniejsza, dlatego jak zaznaczają gdowscy urzędnicy - „złożenie wniosku o węgiel nie będzie jednoznaczne z realizacją zamówienia”.

Wiadomo już również, że na dziś dystrybucją taniego opału zajmą się trzy z czterech składów węgla, funkcjonujących w gdowskim rejonie: Zakład Transportowo-Handlowy - skład materiałów sypkich i opału w Bilczycach, Centrum Budowlane w Niegowici oraz firma przy ul. Myślenickiej 687 w Gdowie, natomiast czwarty skład zadeklarował, że przystąpi do tego projektu od stycznia przyszłego roku.

Nabór wniosków do programu węglowego w gminie Gdów ruszył w piątek 18 listopada i potrwa do 15 grudnia. Obecnie przyjmowane są wnioski tylko na pierwszy okres – do końca grudnia 2022, natomiast nabór na okres drugi (od 1 stycznia 2023) zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej gminy (www.gdow.pl). Wypełnione dokumenty w formie tradycyjnej są przyjmowane w biurze Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich urzędu, ulokowanym w byłym budynku szkoły podstawowej przy ul. Myślenickiej 2 (I piętro, pokój nr 1, wejście od strony północnej, od parkingu), a także na dzienniku podawczym Urzędu Gminy (Rynek 40, parter budynku).

Wnioski o węgiel można składać także drogą elektroniczną; w tej formie trzeba opatrzyć go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Przypomnijmy, że nabywać węgiel po preferencyjnych cenach mogą osoby uprawione do pobierania dodatku węglowego lub te, które zgłosiły piec węglowy jako główne źródło ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Ilość węgla, którą jedno gospodarstwo domowe może zakupić w ramach rządowego programu to: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 oraz 1,5 tony w okresie od stycznia 2023 roku.

Szczegółowe informacje o programie węglowym w gminie Gdów można uzyskać pod numerem telefonu 12/288-81-51.

Kryzys energetyczny

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski