Węgrzycki-Szymczyk wicemistrzem świata

Wioślarstwo. Podczas mistrzostw świata juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Rotterdamie, Kraków miał liczną reprezentację.

W kategorii młodzieżowej (do 23 lat) kolejny medal do swojego dorobku dorzucił pochodzący spod Wawelu Natan Węgrzycki-Szymczyk, reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa. Zawodnik, który wśród 23-latków zdobywał już w MŚ srebro (2014) i brąz (2015), w Holandii ponownie został wicemistrzem globu. W finale olimpijczyk z Rio de Janeiro był wolniejszy o 3 s tylko od Niemca Ole Naske.

W czwórce podwójnej był krakowianin Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), któremu niewiele zabrakło do podium. Polska osada zajęła czwartą lokatę, do trzecich Włochów straciła tylko 0,8 s.

W Rotterdamie startowały także zawodniczki AZS AWF Kraków. W kategorii młodzieżowej dwójka podwójna Julia Styła i Katarzyna Wełna nie przebrnęła półfinału (walkę o awans przegrała wyraźnie), a później wygrała finał B, co dało jej siódmą lokatę. W czwórce bez sterniczki U-23 wiosłowały: Katarzyna Pilch, Karolina Smyrak, Monika Sobieszek (wszystkie AZS AWF Kraków) oraz Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Energa Toruń), a nasza osada uplasowała się na dziewiątej pozycji (trzeciej w finale B).

W MŚ juniorów zaprezentowały się: Sara Bugajska i Barbara Wojtarowicz, która wraz z Joanną Kocikowska oraz Pauliną Grzellą (obie BKW Bydgoszcz) tworzyły czwórkę bez sterniczki. Ta ekipa zawody ukończyła na ósmej pozycji (drugiej w finale B).

Z polskiej kadry najlepszy wynik osiągnęła czwórka podwójna U-23, w składzie: Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) i Krystyna Lemańczyk (AZS AWF Warszawa). Polki wywalczyły złoto.