Weteran rekordzista

PAN
PŁYWANIE. W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski masters na basenie 50-metrowym. Zawodnicy Wisły zdobyli aż 20 medali: 10 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe.

Błysnął zwłaszcza Stanisław Krokoszyński, który wywalczył 7 tytułów mistrzowskich (6 indywidualnie i 1 w sztafecie). Na wszystkich dystansach, w których występował indywidualnie, poprawił rekordy Polski! W swojej kategorii wiekowej (75-79 lat) jest posiadaczem najlepszych rezultatów w kraju na 10 dystansach. Pozostałe tytuły mistrzowskie wywalczyli: Anna Janeczko (rekord Polski na 1500 m), Andrzej Mleczko, Janusz Konstanty oraz sztafeta 4x50 m stylem zmiennym (J. Konstanty, Paweł Lesiakowski, Andrzej Mleczko, S. Krotoszyński). Pozostałe krążki zdobyli: Maria Mleczko - srebrny i brązowy, Andrzej Mleczko - cztery srebrne, Stanisław Trzaska - srebrny i brązowy, J. Konstanty - srebrny oraz P. Lesiakowski - srebrny.