Wiatr Ludźmierz bliżej barażów

W pojedynku o piłkę Szymon Twardosz (z lewej, Granit) z Patrykiem Zepem z Bystrego Fot. Maciej Zubek
W środę zaległą, 15. kolejkę spotkań rozegrali piłkarze z podhalańskiej klasy A. Przegrane przekreślające już raczej szansę na uniknięcie degradacji do klasy B poniosły drużyny Lepietnicy Klikuszowa i Skawianina Skawy. Wiatr Ludźmierz - Huragan Waksmund 1-0 (1-0)

PODHALAŃSKA KLASA A. Maleją szanse Lepietnicy Klikuszowa i Skawianina Skawa na uniknięcie degradacji

1-0 Borkowski 23 z karnego. Sędziował Andrzej Opacian z Ratułowa. Żółte kartki: Słaboń - A. Mroszczak, Kalisz, Jędrol.

Wiatr: Byrnas - G. Handzel, Mrożek, Kubicz, Granat, Borkowski (58 Słaboń), Rajczak, Bobek (90 Kubowicz), Luberda (66 Ciszek), J. Siuta (66 Cebulski), W. Siuta.

Huragan: Cyrwus - Budz, Waksmundzki, Kalisz, Bryja, Jędrol, Florek (41 B. Mroszczak, 77 Wąsik), A. Mroszczak, B. Handzel (71 Prętki), B. Drożdż, Oraczko (59 S. Drożdż)

W Wiatr objął prowadzenie po tym jak po faulu Bryji na J. Siucie Borkowski celnie uderzył z rzutu karnego. W 26 min mógł być remis, ale po potężnym strzale B. Handzla z 20 metrów piłkę głową z linii bramkowej wybił Rajczak. Tuż przed przerwą ludźmierzanie powinni podwyższyć prowadzenie, ale najpierw strzał W. Siuty obronił Rejczak, a dobitka J. Siuty trafiła w poprzeczkę. W drugich 45 minutach w miarę upływu czasu tempo pojedynku spadało.

Lubań Tylmanowa - Szaflary 1-2 (0-0)

1-0 Udziela 60, 1-1 Magulski 70, 1-2 Gałdyn 80. Sędziował Jerzy Drabik z Nowego Targu.

Lubań: Fałowski - Kasprzak, P. Ciesielka, Ł. Kozielec, R. Kozielec, Kurnyta, J. Piszczek (15 Wiatr, 75 Grabara), M. Piszczek, J. Noworolnik, Udziela, K. Ciesielka.

Szaflary: Cisoń - Czernik, Czubiński, Strama, P. Kamiński, Magulski, Gałdyn, Łukasik (65 Kurańda), Szulc, F. Kamiński, Sulka.

Bramki zaczęły padać po przerwie. W 60 min akcję przeprowadził Kurnyta, który będąc już w polu karnym wycofał piłkę na piąty metr do Udzieli, a ten uderzył tuż pod poprzeczkę. Chwilę potem ponownie Udziela mógł znów wpisać się na listę strzelców, ale tym razem powstrzymał go Cisoń. W 70 min P. Kamiński zagrał na skrzydło do Sulki, ten zwiódł jednego z rywali, dograł na 5. metr do wbiegającego Magulskiego, który uderzył nie do obrony. 10 min później przyjezdni zapewnili sobie wygraną po bliźniaczo podobnej akcji, ale tym razem akcję P. Kamiński - Sulka sfinalizował Gałdyn.

Babia Góra Lipnica Wielka - Lepietnica Klikuszowa Obidowa 2-1 (0-0)

0-1 Fiedor 55, 1-1 S. Skoczyk 56, 2-1 G. Skoczyk 67. Sędziował Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki: W. Żółtek, Fiedor, Madeja, J. Chudoba. Czerwona: W. Żółtek (48 za drugą żółtą), Matuszek (68 za niesportowe zachowanie)

Babia Góra: Ignaciak - T. Lach, T. Mikłusiak, Michalak, Lichosyt, M. Kudzia, S. Skoczyk, G. Skoczyk, Ł. Kucek, G. Lach, Kramarz.

Lepietnica: Pępek - Kowalczyk, D. Szeliga, Chudoba, Sołtys (33 Matuszek), Fiedor, Madeja, W. Żółtek, Parzygnat (63 D. Chudoba), Huzior (63 Parniewicz), Dziurdzik.

W pierwszej połowie jedyną groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale po dośrodkowaniu Ł. Kucka, Kudzia uderzył obok słupka. Tuż po przerwie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył W. Żółtek i goście grali w dziesięciu. Mimo to w 55 min objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Fiedora. Wkrótce potem po akcji T. Mikłusiaka S. Skoczyk zaskoczył Pępka strzałem z 15 metrów. W 67 min gospodarze już prowadzili po trafieniu G. Skoczyka. Chwilę potem nerwy puściły Matuszkowi, który za ubliżanie sędziemu wyleciał z boiska.

Jarmuta Kolex Szczawnica - Orkan Raba Wyżna 2-5 (1-1)

1-0 Michalik 13, 1-1 Możdżeń 32, 2-1 W. Wiercioch 49, 2-2 Michał Czyszczoń 66, 2-3 Bochank 67, 2-4 Michał Czyszczoń 76, 2-5 Cieślak 87. Sędziował Kazimierz Antolak z Nowego Targu.

Jarmuta: Wójcikiewicz - Dawid Wiercioch (46 Mastalski), Dominik Wiercioch (58 Hrydziuszko), Tomczak (88 Gałuszka), Bajdel, Kaliciecki, W. Wiercioch, Darlewski, Szewczyk, Michalik. (61 Waligóra)

Orkan: Szklarz - Radoła, Chrobek (87 Pustułka), Urbaniak, Bala (80 Cieślak), Michał Czyszczoń, Kasprzyk, Teper, Traczyk, Bochnak, Możdżeń (87 Włoch).

Gospodarze w 13 min objęli prowadzenie po golu Michalika, który po podaniu od Kalicieckiego przelobował Szklarza. Wyrównał w 32 min Możdżeń. Druga połowa znów lepiej zaczęła się dla Jarmuty, która ponownie wyszła na prowadzenie, tym razem po akcji Darlewskiego i celnym strzale z 10 metrów W. Wierciocha. W 66 min Michał Czyszczoń przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem. Chwilę później już było 2-3. Szewczyk stracił piłkę na rzecz Możdżenia, ten uderzył na bramkę, Wójcikiewicz wprawdzie obronił, ale wobec dobitki Bochanak był bezradny. W 75 min czwartego gola dla gości zdobył Czyszczoń. W 87 min zwycięstwo Orkana przypieczętował strzałem z 16 metrów po ziemi Cieślak.

Bystry Nowe Bystre - Granit Czarna Góra 3-1 (1-1)

0-1 S. Twardosz 5, 1-1 Malacina 26, 2-1 Bobak 53, 3-1 Potrząsaj 84. Sędziował Andrzej Brzeziński z Nowego Sącza. Żółta kartka: Potrząsaj.

Bystry: Graca - W. Staszel, A. Staszel, Styrczula, Zep, Słodyczka, Powrózek (88 Jaszewski), Potrząsaj, Prokop, Bobak, Malacina.

Granit: P. Gogola - Czajkowski, J. Milon, W. Maryniarczyk (46 Kiernoziak), M. Sarna (69 Z. Milon), D. Twardosz, A. Gogola, K. Sarna, P. Sarna, S. Twardosz (85 Trzop), Zygmuntowicz.

W bezpośrednim pojedynku dwóch drużyn zagrożonych spadkiem na boisku w Ostrowsku pełniący rolę gospodarza Bystry ograł beniaminka. Gospodarze mieli duże problemy z zebraniem składu na spotkanie i mecz zaczęli w 10-osobowym składzie. Zanim w 6 min A. Staszel dołączył do swoich kolegów, goście już prowadzili. W 26 min Bystry doprowadził do remisu za sprawą akcji Malaciny. W 53 min Bobak niepilnowany na 5. metrze nie miał problemów z pokonaniem P. Gogola. W 84 min wynik ustalił Potrząsaj, który sfinalizował akcję Malaciny.

ZOR Frydman - Sokolica Krościenko 1-0 (1-0)

1-0 E. Brynczka 36. Sędziował Marcin Niewiarowski. Żółte kartki: Błażusiak.

ZOR: M. Janczy - Iglar, M. Błachut, A. Janczy, Fryc, G. Błachut, Masłowski, Fus, Milaniak (87 Gurczak), Ferko, E. Brynczka.

Sokolica: Kacwin - Plewa, K. Bobak, Adamczyk, Waksmundzki (57 Wybraniec), M. Bobak, K. Zając, Czerwiec (78 T. Zając), Czubiak, Orkisz, Jawor (75 Błażusiak).

W pierwszej połowie jedyny celny strzał na bramkę z obu stron zakończył się bramką. Zdobył ją E. Brynczka, który z 7 metrów wykończył akcję duetu Ferko - Fus. E. Brynczka w 65 min przegrał pojedynek z Kacwinem. Goście najlepszą okazję stworzyli sobie w 74 min, jednak strzał Orkisza z 5 metrów obronił M. Janczy.

Czarni - Skawianin 5-0 (3-0)

1-0 Zmarzliński 15, 2-0 Papierz 20, 3-0 Bandyk 44 z karnego, 4-0 Zmarzlinski 58, 5-0 Gruszka 78 z karnego. Sędziował Zbigniew Suwada

Czarni: Czyż - Pawłowski, Szwajnos, Gruszka, Kantor (46 Gacek), Zmarzliński, Bandyk (60 Palenik), Papierz, A. Głowacz, Cikowski, J, Obrochta (50 A. Obrochta).

Skawianin: K. Siepak - Bogdał (78 Rabski), K. Gackowiec, K. Mastela, Gromala, Skawski, M. Mastela, A. Gackowiec (30 M. Siepak), Żądło, Jędruś, Lubiński.

Worek z bramkami otworzył Zmarzliński, który wspólnie z J. Obrochta rozmontował defensywę rywala i celnie strzelił z 8 metrów. Na 2-0 podwyższył Papierz, który uderzył z ostrego kąta w krótszy róg. W 44 min z rzut karnego na 3-0 gola zdobył Bandyk. W drugiej połowie najpierw Bandyk w polu karnym piętą dograł do Zmarzlińskiego a ten strzelił bez przyjęcia, a potem Gruszka został powalony w "16" przez M. Siepaka i z 11 metrów celnie strzelił.