Widz Boruc

FIL
Robinho (Milan) cieszy się z gola strzelonego w meczu z Cagliari Fot. PAP/EPA/Daniel Dal Zennaro
Nowo kreowany mistrz Włoch Milan rozgromił u siebie Cagliari 4-1. Gospodarze między 22 a 35 minutą strzelili trzy bramki.

WŁOCHY. Ostre strzelanie Milanu

Dwie były autorstwa Robinho, który najpierw po podaniu od Seedorfa popisał się świetnym rajdem i strzałem w dalszy róg bramki, a potem wykorzystał zagranie Pato i spokojnie uderzył obok interweniującego Agazziego. Robinho miał też udział przy golu na 2-0: po jego prostopadłym podaniu Pato wprawdzie przegrał pojedynek z bramkarzem, ale odbitą piłkę Gattuso głową skierował z kilkunastu metrów do pustej bramki. Potem Cossu pokonał Abbiatiego i było 3-1. W drugiej połowie oba zespoły miały okazje do zmiany wyniku, ale długo brakowało im skuteczności. W końcu do bramki gości trafił Seedorf.

Fiorentina (bez Artura Boruca; siedział na... trybunach; wcześniej rozegrał 26 meczów ligowych po 90 minut) zremisowała u siebie z Bologną 1-1. Do bramki gospodarzy powrócił Frey, który długo leczył kontuzję, a na ławce rezerwowych siedział młody, obiecujący Brazylijczyk Neto. Według włoskiej prasy, Boruc odrzucił ostatnio wstępne oferty West Ham United i Norwich City, uznając je za niezadowalające. Chce wypełnić kontrakt z Fiorentiną, który wygasa w 2013 roku. Fiorentina objęła prowadzenie po golu Cerciego. Frey w pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy, wkrótce po przerwie pokonał go Ramirez. 4 minuty później goście wykonywali rzut karny, ale Di Vaio (którego wcześniej sfaulował Kroldrup, za co zobaczył czerwoną kartkę) strzelił obok bramki.

Roma przegrała na boisku Catanii 1-2, tracąc drugiego gola w 5 minucie doliczonego czasu gry. Straciła przez to szansę gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, a nie może być także pewna występu w Lidze Europejskiej. Po porażce u siebie z Palermo 1-2 do serie B (wraz z Bari i Brescią) została niespodziewanie zdegradowana Sampdoria.

WYNIKI

Milan - Cagliari 4-1 (3-1), Robinho 22 i 35, Gattuso 24, Seedorf 77 - Cossu 38; Lazio - Genoa 4-2 (1-1), Biava 7, Rocchi 52, Hernanes 55 i 66 - Palacio 12, Flores 89; Parma - Juventus 1-0 (0-0), Giovinco 64; Bari - Lecce 0-2 (0-0), Jeda 52, Masiello 80 samob.; Sampdoria - Palermo 1-2 (0-1), Biabiany 50 - Miccoli 45+2, Pinilla 87; Catania - Roma 2-1 (0-1), Bergessio 78, Gomez 90+5 - Loria 13; Chievo - Udinese 0-2 (0-1), Isla 28, Asamoah 75; Cesena - Brescia 1-0 (0-0), Giaccherini 60; Fiorentina - Bologna 1-1 (1-0), Cerci 20 - Ramirez 50, cz.k.: Kroldrup 54 - Ramirez 79; Napoli - Inter 1-1 (1-1), Zuniga 45 - Eto'o 15.

1. Milan 37 81 65-24

2. Inter 37 73 66-41

3. Napoli 37 69 57-37

4. Udinese 37 65 65-43

5. Lazio 37 63 51-37

6. Roma 37 60 56-51

7. Juventus 37 57 55-45

8. Palermo 37 56 57-60