0 1 połowa

ŁKS Łódź

2

1 1 połowa

• ŁKS wygrał w derbach Łodzi. Drużyna Wojciecha Stawowego na obiekcie przy al. Piłsudskiego pokonała Widzew 2:0 (1:0) po golach Maksymiliana Rozwandowicza i Adriana Klimczaka. ŁKS w trzech meczach zgromadził komplet punktów i objął prowadzenie w tabeli. Widzew pozostał na ostatniej pozycji.

• Koniec meczu! ŁKS zwyciężył w derbach Łodzi!

• Mateusz Michalski faulował Srnicia i obejrzał żółtą kartkę.

• Sześć minut doliczył arbiter do drugiej części gry.

• Piotr Gryszkiewicz wpadł w pole karne, ale strzelił prosto w Milosza Mleczkę.

• Łukasz Sekulski zmienił Samu Corrala.

• Tomasz Nawotka wszedł w miejsce Pirulo.

• Po awanturze na boisku żółtą kartką napomniany został także Maciej Wolski.

• Druga żółta i czerwona kartka dla Bartłomieja Poczobuta.

• Daniel Tanżyna główkował z ostrego kąta z kilku metrów. Refleksem wykazał się Arkadiusz Malarz.

• Żółta kartka. Adrian Klimczak zagrał ręką.

• Patryk Stępiński wszedł w miejsce Filipa Bechta.

• Mateusz Michalski wszedł w miejsce Merveille'a Fundambu.

• Skuteczne piąstkowanie Arkadiusza Malarza po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Kosakiewicza.

• Z piłkarzy Widzewa wyraźnie uszło powietrze. ŁKS przejął kontrolę i niepodzielnie panuje na boisku.

• Michael Ameyaw zameldował się na boisku w miejsce Karola Czubaka.

• Henrik Ojamaa wszedł na boisko w miejsce Dominika Kuna.

• Piotr Gryszkiewicz w akcji oskrzydlającej. Będzie rzut wolny dla ŁKS.

• Daniel Tanżyna zastąpił na boisku kontuzjowanego Michała Grudniewskiego.

• Jakub Tosik zastąpił Maksymiliana Rozwandowicza.

• Piotr Gryszkiewicz wszedł na boisko w miejsce Adama Ratajczyka.

• Michał Trąbka miał bardzo dużo miejsca, wypatrzył na lewym skrzydle Adriana Klimczaka. Ten wbiegł z piłką w pole karne i mocno uderzył po dalszym rogu. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOL! ADRIAN KLIMCZAK! 2:0!

• Patryk Mucha leży w środkowej strefie boiska. Sztab medyczny już udziela mu pomocy.

• Zmiana w ekipie ŁKS. Dragoljub Srnić zastąpił Antonio Domingueza.

• Krystian Nowak obejrzał żółtą kartkę.

• Karol Czubak po akcji Merveille'a Fundambu uderzył z sześciu metrów pod poprzeczkę! Arkadiusz Malarz popisał się refleksem i odbił piłkę!

• Pirulo został napomniany żółtą kartką.

• Marcin Robak z prawej strony próbował dograć po ziemi w pole karne do Karola Czubaka. Zagrał zbyt głęboko.

• Aktywny dzisiaj Merveille Fundambu dośrodkował z prawej strony. Dobrze ustawiony był Maciej Wolski.

• Maciej Dąbrowski przytrzymywał Marcina Robaka. Żółta kartka.

• Potrojony Merveille Fundambu zagrał świetną piłkę do Dominika Kuna. Gracz Widzewa uderzył po dalszym rogu, ale obok słupka.

• Adrian Klimczak wpadł z piłką w pole karne z lewej strony. Dogranie ełkaesiaka przejęli gospodarze.

• Druga polowa już się rozpoczęła! Gramy!

• Koniec pierwszej polowy. Do przerwy ŁKS prowadzi z Widzew 1:0!

• Merveille Fundambu zatrudnił Arkadiusza Malarz. Strzał był jednak zbyt słaby, by sprawić problemy golkiperowi gości.

• Po szybkiej kontrze Antonio Dominguez wpadł z piłką w pole karne. Hiszpan oddal strzał z kilkunastu metrów, ale został zablokowany przez Filipa Bechta!

• Trzy minuty dołożył Sebastian Jarzębak do pierwszej polowy.

• Długie zagranie do Pirulo. Z bramki wyszedł Miłosz Mleczko, ale Hiszpan był na spalonym.

• Jan Sobociński interweniował wślizgiem. Trafił w nogę Karola Czubaka. Sędzia upomniał ełkaesiaka żółtą kartką.

• Szybka kontra ŁKS! Pirulo zszedł z prawego skrzydła do środka i uderzył po dalszym słupku. Ponad poprzeczką.

• Merveille Fundambu na minimalnym spalonym po prostopadłym podaniu.

• Michał Grudniewski i Samu Corral zderzyli się głowami. Potrzebna była pomoc medyczna.

• Szansa Widzewa! Po płaskim dograniu z prawej strony Karol Czubak w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę!

• Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony. Lekki strzał głową oddał Krystian Nowak. Piłka w rękach Arkadiusza Malarza.

• Chwila przerwy w grze. Sztab medyczny pomaga Adamowi Ratajczykowi.

• Bartłomiej Poczobut sfaulował Adama Ratajczyka. Żółta kartka.

• Kolejny faul. Marcin Robak ostro zaatakował Macieja Wolskiego.

• Bartłomiej Poczobut przewinił kolejny raz. Tym razem faulował Samu Corrala. Arbiter oszczędził jeszcze widzewiaka.

• Antonio Dominguez otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Uderzenie zablokowane.

• Dalekie podanie Bartłomieja Poczobuta, ale faul w ataku popełnił Merveille Fundambu.

• Pirulo dorzucił piłkę z rzutu wolnego, a Maksymilian Rozwandowicz przeskoczył Filipa Bechta i głową wpakował futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA ŁKS! MAKSYMILIAN ROZWANDOWICZ!

• Widzewiacy wymienili szybko kilka podań. Nie popisał się jednak Karol Czubak, którego przerzut był kompletnie nieudany.

• Jak na razie spotkanie obfituje w przewinienia. Gwizdek sędziego co chwilę przerywa grę.

• Maksymilian Rozwandowicz został ostro potraktowany przez Patryka Muchę. Rzut wolny dla gości.

• Antonio Dominguez zdecydował się na strzał po dalszym rogu. Milosz Mleczko odbił futbolówkę na rzut rożny!

• Maciej Dąbrowski uderzył po ziemi z rzutu wolnego. Piłka ugrzęzła w widzewskim murze.

• Kontratak ŁKS-u wyprowadzał Samu Corral. Bartłomiej Poczobut pociągał Hiszpana za koszulkę, ale otrzymał tylko słowne upomnienie.

• Adrian Klimczak zdecydowanie zatrzymany przez Bartłomieja Poczobuta. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Merveille Fundambu otrzymał piłkę w polu karnym, ale został zablokowany.

• Bartłomiej Poczobut zatrzymany faulem przez Macieja Dąbrowskiego. Rzut wolny dla Widzewa z lewej strony.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Derby już się rozpoczęły!

• Derbowy pojedynek Widzew - ŁKS poprowadzi 46-letni Sebastian Jarzębak z Bytomia.

• Widzew plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Na inaugurację został rozbity przez Radomiaka Radom 1:4, a w ostatniej serii gier wypadł równie słabo przegrywając z Chrobrym w Głogowie 0:3. Ewentualna trzecia porażka z rzędu byłaby oznaką coraz poważniejszego kryzysu w drużynie prowadzonej od niedawna przez trenera Enkeleida Dobiego.

• Zdaniem wielu fachowców ŁKS jest faworytem pojedynku z Widzewem. ŁKS wręcz idealnie rozpoczął pierwszoligowy sezon. Piłkarze z al. Unii pokonali 4:0 Odrę Opole oraz 3:0 Stomil Olsztyn.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka ŁKS:

• Wyjściowy skład Widzewa Łódź:

• O godz. 19:10 rozpoczną się 65. derby Łodzi. Więcej atutów wydają się mieć piłkarze ŁKS, którzy sezon zaczęli od dwóch efektownych zwycięstw. Widzew radzi sobie znacznie gorzej. Witamy w relacji LIVE!