Widzew - Zagłębie. Widzew bez kapitana nie dał rady. Relacja na żywo

Dariusz Kuczmera
Piłkarze Widzewa dziś o godz. 15 rozpoczną mecz na swoim boisku przy al. Piłsudskiego z Zagłębiem Lubin. Od 11 grudnia ub. roku w wyjściowym składzie Widzewa zawsze pojawiało się nazwisko Bartłomieja Pawłowskiego, teraz zabrakło kontuzjowanego kapitana. I ten brak był kosztowny, podobnie, jak brak Marka Hanouska. Widzewiacy walczyli, ale przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Czytaj naszą relację na żywo.

Widzew - Zagłębie 1:3

(strona wymaga odświeżania)

Koniec meczu.
90+3 min. Kibice jeszcze gorąco dopingują widzewiaków
90+2 min. GOL DLA ZAGŁĘBIA. Piękny strzał Poletanovicia i gol w samo okienko
90 min. Mecz potrwa dłużej pięć minut
88 min. Dioudis łapie piłkę, upada na murawę i znów widzimy grę na czas
88 min. Strzelał Rondić, jeszcze jeden róg
87 min. Blisko zamknięcia akcji Ciganiks. Róg dla Widzewa
86 min. Zamieszanie w polu karnym gości, nic się nie stało
85 min. Zmiany w Zagłębiu: schodzą Kurminowski, Chodyna za nich Munoz i Kusztal
84 min. Schodzi Diliberto, za niego Tkacz
83 min. Tkacz wejdzie na boisko
82 min. Róg dla Widzewa. Bramkarz Zagłębie chwyta piłkę
80 min. Po rogu Nalepa przeniósł piłkę nad poprzeczką
79 min. Interwencja Gikiewicza po strzale Pieńki
78 min. Zablokowany strzał Diliberto
78 min. Widzew atakuje, ale ma problemy, by wejść w pole karne rywali
75 min. 17.198 kibiców na trybunach - podał spiker Marcin Tarociński
72 min. Kurminowski kradnie czas, leży na murawie
70 min. Chodyna faulowany
68 min. Zmiany w Zagłębiu: Pieńko i Poletanović za Wdowiaka i Mroza
67 min. Wzmaga się doping na stadionie Widzewa
66 min. Nunes groźnie zaatakował, strzelił dobrze, ale bramkarz gości obronił
62 min. Zmiana w Widzewie: Nunes za Klimka
62 min. Zmiana w Zagłębiu: Mata za Grzybka
57 min. Wrzawa na trybunach, Rondić strzelił ponad bramką, ale faulował rywala
57 min. Dobra próba Diliberto, bramkarz Zagłębia łapie
53 min. Za próbę wymuszenia karnego żółta kartka dla Grzybka
52 min. Cybulski zablokowany, ale Widzew atakuje
49 min. GOL DLA WIDZEWA. Dobrze akcję rozpoczął Diliberto, podał do Alvareza, ten zagrał do Ciganiksa i nastąpił precyzyjny strzał Łotysza
49 min. Milos wybił piłkę spod nóg Wdowiaka - róg dla gości
48 min. Nieudane dośrodkowanie Klimka
46 min. Zmiany w Widzewie: Zeszli Sanchez i Ibiza, za nich Rondić i Ciganiks
Początek drugiej połowy:
Koniec pierwszej połowy. Słychać nieśmiałe gwizdy.
43 min. Makowski trafia w poprzeczkę. Pachnie pogromem
38 min. Diliberto ruszał z kontrą, ale nic z tego nie wyszło
36 min. Kun strzelał, też niecelnie
33 min. Klimek strzelał na bramkę, ale bez powodzenia
29 min. DRUGI GOL DLA ZAGŁĘBIA. Błąd łodzian. Sanchez traci piłkę, Chodyna nieatakowany przez nikogo z drugiej strony pola karnego strzelił po długim rogu. Katastrofa
27 min. GOL DLA ZAGŁĘBIA. Kontra Zagłębia i Wdowiak w sytuacji sam na sam strzela gola. Piłkarz Zagłębia przebiegł sam prawie spod własnego pola karnego
27 min. Dobra akcja Milosa
24 min. Dobra interwencja Mateusza Żyro, który po raz pierwszy gra jako kapitan Widzewa
21 min. Niebezpieczna kontra Zagłębia, na szczęście niewykorzystana
19 min. Uderzenie Alvareza z trudnej pozycji nad poprzeczką bramki Zagłębia
18 min. Widzew osiągnął optyczną przewagę, długo rozgrywa piłkę daleko od tyłu
17 min. Sędzia słusznie uznał, że zagrania ręką nie było
16 min. Piłkarze Widzewa domagają się rzutu karnego za zagranie obrońcy Zagłębie ręką
15 min. Owacje dla Cybulskiego. Ograł dwóch rywali i wykonał centrostrzał, który w ostatniej chwili wybił na róg obrońca gości
14 min. Odważnie gra Cybulski, debiutant śmiało wszedł w drybling przeciwko dwóm rywalom
11 min. Makowski ukarany żółtą kartką za faul na Diliberto
11 min. Obie drużyny starają się narzucić rywalowi swój styl gry
7 min. Klimek przegrał pojedynek z obrońcą Zagłębia
2 min. Kurminowski zbyt mocno dośrodkował
1 min. Pierwszy gwizdek. Gramy!

Godz. 14.59: Trener Daniel Myśliwiec jest ubrany w koszulkę meczową Bartłomieja Pawłowskiego. Piłkarze też wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach z pozdrowieniami dla kapitana. Kibice skandowali nazwisko Bartka. Łza się w oku kręci.

Godz. 14.57: Na stadionie zasiadają kibice gości. Będzie też - jak zwykle - ogromna rzesza kibiców Widzewa. Zapowiada się gorący doping na Widzewie.

Godz. 14.55: Trener Waldemar Fornalik mówił przed meczem: - To będzie brzydkie spotkanie dla oka, ale jednocześnie możemy spodziewać się wielkiego piłkarskiego widowiska i starcia dwóch drużyn, które chcą grać w futbol. To będzie też zderzenie dwóch taktyk.

Godz. 14.50: Faworytem bukmacherów jest Widzew. Kurs na zwycięstwo łodzian wynosi 2.25. Remis wyceniono na 3.30, a zwycięstwo Zagłębia Lubin można obstawiać po kursie 3.10.

Godz. 14.45: Dzisiejszy pojedynek jest 55. w historii rywalizacji Zagłębia Lubin i Widzewa Łódź. Do tej pory Zagłębie Lubin wygrało 20 meczów, Widzew Łódź zwyciężał 19-krotnie, a 15 razy spotkania zakończyły się remisem.

Godz. 14.40: Kibice liczą na zwycięstwo, choć oczywiście pojawiają się stwierdzenia, że Widzew o nic nie gra. Trener Daniel Myśliwiec mówił: – Nie ma zdania, które bardziej rozsierdziłoby szatnię. Nawet rozmawiałem ostatnio z Rafałem Gikiewiczem i mówił, jak bardzo go to denerwuje, gdy wszyscy mówią, że Widzew o nic nie gra. Widzew za każdym razem gra o zwycięstwo.

Godz. 14.35: Mecz poprowadzi Patryk Gryckiewicz (Toruń). W tym sezonie ten arbiter poprowadzi mecz Widzewa po raz pierwszy. 13 marca 2022 roku gwizdał jeszcze w pierwszej lidze mecz Górnik Polkowice - Widzew 0:0. Jeszcze rok wcześniej był rozjemcą w meczach: Widzew - Łęczna (0:0) i w pucharowej grze Unia Skierniewice - Widzew (0:4). Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Kamil Wójcik i Paulina Baranowska, natomiast Maciej Pelka będzie sędzią technicznym. Do obsługi systemu VAR wyznaczono Tomasza Kwiatkowskiego i Łukasza Kuźmę.

Godz. 14.30: Widzew jest dziewiąty w tabeli i zaledwie o jeden punkt wyprzedza jedenastce Zagłębie. Gra toczy się o dobre pieniądze. W minionym sezonie owe premie wynosiły: za ósme miejsce na mecie - 2.856.140,35, za dziewiąte - 2.596.491,22, za dziesiąte - 2.336.842,10, za jedenaste - 2.077.192,98, za dwunaste - 1.817.543,86 (tyle właśnie dostał Widzew w minionym sezonie).

Godz. 14.20: W porównaniu z poprzednim meczem z Rakowem (2:0) trener Waldemar Fornalik dokonał tylko jednej zmiany w składzie Zagłębia. Zamiast Kopacza gra Kłudka.

Godz. 14.15: W porównaniu z poprzednim meczem z Wartą (1:2) trener Daniel Myśliwiec dokonał trzech zmian w składzie. Nie ma w jedenastce Szoty, Ciganiksa i Pawłowskiego, a znaleźli się w niej: Milos, Cybulski i Kun.

Godz. 14.10: Zagłębie zagra w składzie: Dioudis - Ławniczak, Makowski, Chodyna, Dąbrowski, Grzybek, Mróz, Nalepa, Kłudka, Wdowiak, Kurminowski. Rezerwowi: Burić, Woźniak, Buletsa, Munoz, Polenatović, Pieńko, Kusztal, Orlikowski, Mata.

Godz. 14.05: W jakim składzie zagra Widzew? Wyjściowa jedenastka: Gikiewicz - Milos, Żyro, Ibiza, Da Silva, Cybulski, Alvarez, Kun, Diliberto, Klimek, Jordi. Rezerwowi: Krajcirik, Szota, Tkacz, Ciganiks, Zieliński, Kastrati, Dawid, Nunes, Rondić.