MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcej niż słówka

N
Już w tym tygodniu rozpoczną się zapisy na kursy językowe i inne szkolenia, które będą się odbywały przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Weźmie w nich udział około 200 osób.

Studenci bezrobotnym

Nieomal 21 tysięcy bezrobotnych jest zarejestrowanych w krakowskim Grodzkim Urzędzie Pracy. Połowa z nich to tzw. długotrwale bezrobotni - oznacza to, że w ciągu ostatnich dwóch lat pozostają bez pracy już 12 miesięcy. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi AIESEC - stowarzyszenie studenckie, działające przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie, organizując kursy dla bezrobotnych.

Już w tym tygodniu rozpoczną się zapisy na kursy językowe i inne szkolenia, które będą się odbywały przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Weźmie w nich udział

około 200 osób.

Projekt organizowany jest corocznie przez AIESEC w Krakowie i trwa 4 miesiące. Tegoroczna edycja jest zarazem piątą.
-Program odsamego początku cieszył się ogromną popularnością bezrobotnych - zapewnia Bogumiła Walkowiak, kierowniczka działu pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego w Grodzkim Urzędzie Pracy. -__Jesteśmy niezmiernie wdzięczni studentom. Szczególnie cenimy organizowane przez nich kursy językowe. Wymaganie znajomości języka obcego to standard niemal każdej oferty pracy. Kursy językowe z angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego są prowadzone przez zagranicznych studentów - stażystów, należących do organizacji studenckiej w innych państwach.
Poza zajęciami z języków obcych w programie

przewidziano warsztaty,

mające na celu rozwinięcie wśród uczestników przedsiębiorczości. Sugestie dotyczące tematów szkoleń zgłaszali sami bezrobotni podczas ubiegłorocznej edycji projektu. Szkolenia z obsługi komputera i Internetu, asertywność, umiejętność radzenia sobie ze stresem, autoprezentacja - warsztaty poświęcone tym zagadnieniom organizowane będą we współpracy z Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej w Nowej Hucie.
- Chęć podniesienia swoich kwalifikacji to pierwszy,

najważniejszy krok

w__znalezieniu pracy. Nawet jeśli tylko 5 proc. uczestników znajdzie zatrudnienie bezpośrednio po__naszych zajęciach, uznamy, że było warto - stwierdza Katarzyna Czopińska, koordynatorka projektu.
Zapisy potrwają się do 8 grudnia, natomiast testy językowe kwalifikujące chętnych na odpowiedni poziom nauczania zaplanowano na 13 grudnia. Sam kurs rozpocznie się już w nowym roku.**Zajęcia językowe będą odbywać się 2 razy w tygodniu. Kurs, wraz z pozostałymi warsztatami, zakończy się kwietniową konferencją, podczas której uczestnikom zostaną wręczone certyfikaty. Koszt uczestnictwa w kursie to symboliczne 10 zł na miesiąc. Przedsięwzięciu patronuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Po raz kolejny partnerem projektu jest Fortis Bank, który wspiera akcję finansowo.
Więcej na temat zapisów, programu szkoleń znajduje się na stronie www.krakow.aiesec.pl. (N)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski