Więckowice. Integracja seniorów, czyli śpiewy, tańce, mecze...

Więckowice. Integracja seniorów, czyli śpiewy, tańce, mecze i badania

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Więckowice. Integracja seniorów, czyli śpiewy, tańce, mecze i badania
1/15
przejdź do galerii

©Fot. Barbara Ciryt

Osoby starsze, niepełnosprawne, samotne spotkały się na Powiatowym Dniu Seniora organizowanym 14. raz w Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach. Była akcja profilaktyczna z badaniami oraz zabawy na boisku i na estradzie.
Seniorzy z całego powiatu krakowskiego mieli swój dzień integracji i zabawy oraz badań cukru we krwi i ciśnienia. Przyjechało ponad 200 osób.

- Celem spotkania członków z klubów seniora i osób niepełnosprawnych z domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy aktywizacja naszych podopiecznych ze środowiskiem lokalnym, Chcemy włączać ich w życie społeczne poprzez współpracę z mieszkańcami, szkołami i zapraszanie do nas władz różnych szczebli - mówi Henryk Sikora, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach, który organizuje Dzień Seniora wraz z Towarzystwem Przyjaciół DPS.
Organizację spotkania integracyjnego i akcji „aktywność to zdrowie” wsparł powiat krakowski oraz PFRON. Atrakcji nie zabrakło przez cały dzień.

Zabawa zaczęła się od występów gospodarzy - zespołu osób niepełnosprawnych „Mi-Nutki” i widowiska o perypetiach syna, który wyprawiał ojca do sanatorium.

- Zaprosiliśmy do prezentacji wokalno-muzycznych także inne domy pomocy społecznej i kluby seniora oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej z Brzezia - mówi Maria Woszczyna-Lipka z DPS Więckowice.

Były też warsztaty florystyczne, wicie wianków i puszczanie na oczku wodnym, spotkania z kuglarzami, przejażdżki bryczka, zabawy sportowe m.in. gry w piłkarzyki. Wiele emocji przyniósł mecz rozgrywany między samorządowcami i księżmi salezjanami, opiekunami duchowymi DPS w Więckowicach.

Po pierwszych dwóch golach salezjanów wydawało się, że kontynuowana będzie tradycja z ostatnich kilku latach, gdy samorządowcy przegrywali kolejne mecze. Ale nie tym razem. Władze gmin, powiatu, a nawet sam wojewoda Piotr Ćwik nadrobili straty.

Mecz zakończył się remisem 3:3. A po rzutach karnych wygrali samorządowcy i odebrali Puchar Mieszkańców DPS Więckowice. Niektórzy twierdzili, ze szczęście samorządowcom mogła przynieść Alicja Wójcik, przewodnicząca Rady Powiatu Krakowskiego, która została kapitanem ich drużyny i z zaangażowaniem rozpoczynała mecz.ZOBACZ KONIECZNIE:
Mówimy po krakosku


Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo